HWiNFO İndir – Ücretsiz Detaylı Sistem Bilgisine Bakma Programı

HWiNFO, bilgisayarınızın donanımı hakkında detaylı bilgi verebilen bir ücretsiz sistem bilgisi öğrenme programıdır. Windows ve DOS için kullanılabilir. Neden DOS için kullanılabilir olduğunu merak ediyorsanız, şunu söyleyelim ki; bazı düşük maliyetli bilgisayarlar hala Free DOS ile birlikte gelmektedir.

Windows 10, Windows 8, Windows 7 PC donanımıyla ilgili hiçbir şey HWiNFO programından gizli kalamaz. CPU, anakart, sabit disk sürücüleri, grafik kartı (GPU), kurulu RAM modülleri, yonga seti türü, BIOS sürümü ve tarihi, kurulu işletim sistemi, ağ adaptörleri ve daha pek çok konuda bilgi öğrenmek için yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, aynı zamanda sisteminizin sıcaklık ve gerilim sensörlerinden bilgi almanızı sağlar.

HWiNFO: Sistem Bilgisi Öğrenme Programı

HWiNFO sistem bilgisini gösteren programı aşağıdaki indirme bağlantısından indirebilirsiniz. Kurulum gerektiren ve taşınabilir olarak kullanabileceğiniz iki yükleme mevcuttur. HWiNFO 32-bit sürümü HWiNFO32 ve HWiNFO 64-bit sürümü HWiNFO64 olarak adlandırılmıştır. Programın kurulumunu yaptıktan sonra, ilk kez çalıştırdığınızda, sensörler veya donanım yapılandırması bilgileri görüntülemek istiyorsanız, seçebilir küçük bir pencere gösterir.

Aynı küçük pencerede, HWiNFO’nun bilgileri nasıl görüntülediğini özelleştirmek için Settings (Ayarlar) düğmesine basabilirsiniz. Başlangıçta – sensörler veya özet olarak ne tür bilgileri görüntülemek istediğinizi seçebilirsiniz. HWiNFO’nun otomatik olarak Windows ile başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Güvenlik bölümünde, HWiNFO’yu tüm donanıma güvenli şekilde eriştirebilir, örneğin, sabit disklere güvenli modda erişebilir, sorunlu PCI aygıtlarını güvenli bir şekilde tarayabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Sistem özetini açmayı seçerseniz, sisteminizle ilgili okunması kolay bir şekilde görüntülenen her türlü bilgi içeren bir pencere açılır. Burada CPU, GPU, sabit diskler, anakart, BIOS, saat frekansı ve işletim sistemi hakkında bilgi bulabilirsiniz. Sistem bilgisini görüntülemek için detaylı bir arayüz içermektedir.

Bu özet penceresini kapattığınızda, ana HWiNFO penceresi, sol taraftaki ağaç görünümü kontrolünde ve sağ taraftaki tam açıklamada kategorize edilen tüm donanım bilgileriyle birlikte görüntülenir. Bir kategoriyi, varsa ilgili tüm alt kategoriler hakkında daha fazla bilgi bulmak için ağaç görünümü denetiminde genişletebilirsiniz. Örneğin, ağaç görünümü kontrolünde Anakart üzerine tıklayarak, anakart ve bileşenleri hakkındaki tüm faydalı bilgileri gösterir.

HWiNFO, kurulu olan tüm donanımınız hakkında ayrıntılı bilgi veren vazgeçilmez bir sistem analizi ve bilgi aracıdır. Bu, birçok farklı modda tüm sistem bilgilerini gösterebilir – sistem özeti, ayrıntılı kategorize sistem bilgileri ve sensörler durum bilgisi. Birçok yönden, örneğin, sabit diskiniz, CPU’nuzun veya GPU’nuzun aşırı ısınmaya başlamasını veya ekstra bir soğutma fanı kurmanız gerektiğinde bunu kullanabilirsiniz.

HWiNFO indir

HWiNFO ücretsiz siste bilgisi öğrenme programı, Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan sisteminize uygun olan sürümü indirin.

Windows 32-Bit için HWiNFO32 indir (4.2 MB)

Windows 64-Bit için HWiNFO64 indir (4.4 MB)

Windows 32-Bit için HWiNFO32 Portable indir (3.8 MB)

Windows 64-Bit için HWiNFO64 Portable indir (4 MB)

DOS için HWiNFO Portable indir (1 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir