IFTTT güncellemesi ile VoIP arama desteği geldi!

If This Then That (IFTTT) bilgisayarınızdaki veya mobil aygıtlarınızdaki şeyleri otomatikleştirmek için kullanışlı bir çevrimiçi hizmettir. İnternet’e bağlı olan tüm hesapları tek bir yerden kontrol etmeyi mümkün kılan Android ve iOS mobil cihazlar için otomasyon sistemidir.

Örneğin, her sabah 7’de hava durum raporu bildirimi almak, e-posta eklerini otomatik olarak bir bulut depolama servisine kaydetmek veya Instagram fotoğrafları Twitter’dan tweet atmak için ayarlayabilirsiniz.

IFTTT web sitesine göre, 400’den fazla hizmetin desteklendiği söyleniyor.

IFTTT yeni güncellemesi ile VoIP çağrıları destekliyor

Android ve iOS için IFTTT mobil uygulamasının en yeni sürümü, uluslararası kullanıcıların en çok yararlanacakları yeni bir özellik sunuyor: VoIP arama desteği.

IFTTT VoIP arama özelliği

Hizmet, daha önce yalnızca ABD’li kullanıcılar için telefonla arama işlevselliğini desteklemişti. Artık VoIP Arama desteği ile, tüm kullanıcılar bu özelliği kullanabilir.

“IP üzerinden ses (VoIP), IFTTT uygulaması aracılığıyla telefonunuza telefon mesajları iletir. Uluslararası olarak mevcuttur ve Telefon Görüşmesi hizmetine mükemmel bir alternatiftir. Tek ihtiyacınız olan IFTTT uygulamasının en son sürümüdür.”

IFTTT mevcut tarifleri web sitesinde ve mobil uygulamalarda listeler. Bazı örneklere göz atabiliriz;

  • Uyandırma çağrısı yapın.
  • Google Takvim’de bir doğum günü olduğunda telefon hatırlatıcı isteyin.
  • Kendini zorlu bir durumdan kurtar.
  • Alexa’ya cihazı aramasını söyle.
  • Google Mail gelen kutusuna önemli e-postalar geldiğinde IP çağrısı üzerinden bir ses alın.

VoIP temel olarak IFTTT ile ilgili bildirim almak için başka bir yöntemdir. Bildirim e-postaları, uygulama bildirimleri, kısa mesajlar veya sohbet mesajları almak yerine, yeni VoIP Çağrı işlevini kullandığınızda artık çağrı alabilirsiniz.

Yeni VoIP Çağrıları işlevselliği, uygulamanın yeni bir bildirim veya kişi seçeneği eklediğinden, hizmetin uluslararası kullanıcıları için IFTTT’yi önemli ölçüde geliştirir.

Android kullanıcıları Android mağazasından en son sürümünü, iOS kullanıcılarda iTunes’dan uygulamanın son sürümünü indirebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir