ImgBurn Türkçe İndir – ISO gibi imaj dosyaları diske yazdırma programı

ImgBurn, ISO ve benzeri imaj dosyaları CD’lere, DVD’lere, HD-DVD’lere ve Blu-ray disklere yazmayı sağlayan ücretsiz ve Türkçe programdır. Bu kullanışlı program, küçük dosya boyutuna sahip olmasına rağmen, son derece işlevseldir ve hızlı bir şekilde imaj dosyalarını yazdırma imkanı sağlar. Büyük miltarda veriler ile uğraşan herkes için ImgBurn faydalı olacak bir yazılımdır.

ImgBurn, son yıllarda güncelleme almadı, bu nedenle yazılım geliştirmelerinin biraz gerisinde kaldığını söylemek isterim. Eğer ImgBurn programını daha önceden kullanıyorsanız yine kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak yeni kullanıcılar için başka programlarda göz atmalarını tavsiye ederim.

ImgBurn ile ISO gibi imaj dosyaları disklere yazma

ImgBurn programını indirip kurduktan sonra hemen diskleri yazmaya başlayabilirsiniz. ISO ve diğer görüntü dosyalarını hızlı bir şekilde disklere yazmak istiyorsanız bu program yardımcı olacaktır. İmaj görüntü dosyaları ile normal resim veya fotoğrafların aynı olmadığını da belirtmek isterim. ISO ve diğer görüntü dosyaları, bir dosyada büyük miktarda bilgi bulunduran ve fazla içeriğe rağmen küçük olan veri görüntüleridir.

ImgBurn’de çeşitli modlar bulunur ve her modda benzersiz bir işlev gerçekleştirilir. Okuma modu, bir diski okumak ve o diskin içeriğinin bir görüntü dosyasını oluşturmak için kullanılır. Oluşturma modu, sisteminizdeki yerel dosyalardan veya ağınız üzerinden mevcut olanlardan bir disk imaj dosyası oluşturmanıza izin verir. Yazma modu, görüntü dosyalarını boş disklere yazmayı sağlar. Doğrulama modu, yazdıktan sonra okunabilirliğini onaylar.

Doğrula modu, yeni yazılmış diskteki verilerin doğru olup olmadığını iki kez kontrol etmenizi sağlar. Bunu, yazılımın yeni diski oluşturmak için kullanılan görüntü dosyasıyla karşılaştırmasını sağlayarak yapabilirsiniz. Herhangi bir tutarsızlık varsa, orijinal görüntü dosyasına mükemmel şekilde uyacak şekilde diski yeniden çalıştırabilirsiniz.

ImgBurn, Keşfet adlı bir mod içerir ve bu mod, tümleşik sürücülerinizin sürücü hızlarını ve desteklenen formatlarını test etmek için kullanılır. Bu, sisteminizin kullandığınız ayarlarla çalışamayacağı konusunda sizi bilgilendireceği için oldukça kullanışlı bir moddur. Çoğu durumda, yeni diskin yazılması ile ilgili sorunlar varsa, sorunun sürücü veya sistem ayarları ile ilgili olup olmadığını belirlemenizi sağlar.

Belki de bu yazılımın gerçekten olumsuz yanı yalnızca evrensel sürücü desteği ile gelmemesidir. En yaygın sürücülerin birçoğu için destek sunar, ancak bazıları yazılımla birlikte çalışmayacaktır.

ImgBurn hakkında söylenecek en iyi şeylerden birisi de herkes tarafından kolayca kullanılabilir olmasıdır. Son derece güçlüdür, sisteminizi yavaşlatmaz veya başka gecikmelere neden olmaz. ImgBurn, hemen hemen her formattaki disklere hızlı ve verimli veri yazmak için güvenilir ve kusursuz bir yöntem kullanmanız gerekiyorsa, beklentilerinizi karşılayabilir.

ImgBurn indir

ImgBurn, imaj görüntü dosyalarını diske yazmayı sağlayan ücretsiz ve Türkçe program, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 ve Vista ile uyumludur. Yaptığımız çalışmalar Windows 10 üzerinde gerçekleştirilmiştir.

Windows için ImgBurn indir (3.8 MB)

ImgBurn varsayılan olarak İngilizce olarak sunulur. ImgBurn Türkçe Yapma yazımızdan ImgBurn programını Türkçeleştirme yapabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir