Daha Hızlı İngilizce Öğrenmeye Yardımcı Olabilecek Ücretsiz Mobil Uygulamalar

Android ve iOS (iPhone, iPad, iPod touch) mobil cihazlardan daha kolay ve daha hızlı İngilizce öğrenmeye yardımcı olacak ücretsiz mobil uygulamalar. Hobi veya iş için bir dili öğrenmek, kendiniz için yapacağınız en iyi şeylerden birisidir. Özellikle İngilizce dilini öğrenmek için kurslara katılma veya kendi kendinize öğrenmeye kadar pek çok yolu vardır. Ancak, madem ki akıllı telefonlar hayatımızın her alanında yer alıyor, neden Android telefondan veya iPhone’dan bir dil öğrenmeyelim ki?

İster sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyin, isterse de İngilizce’nizi geliştirmek istiyorsanız, Android ve iOS için yardımcı olacak ücretsiz mobil uygulamaları sıralamak istedik.

1. Hello English

İngilizce dilini geliştirmek isteyen herkes için ilk tavsiye edeceğimiz uygulamalardan biridir. Hello English, kelime öğrenimi, çeviri, dil bilgisi, heceler, konuşma ve okuma becerileri gibi dil öğreniminin tüm yönlerini kapsar. Bununla birlikte, temel İngilizce yapı ve alfabelerini anlamanız gerekiyor, çünkü sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için bu uygulamanın pek faydalı olacağını zannetmiyorum.

Uygulamayı ilk başlattığınızda, devam etmek için ana dilinizi seçmeniz gerekir. Desteklenen 22 dil vardır ve uygulamanız anadilinizde burada çalışacak olduğundan seçiminizi doğru yapın. Yani, Türkçe dilini seçerek uygulamayı kullanmaya başlayın.

Daha sonra uygulama, mevcut İngilizce seviyenizi değerlendirmek için 20 soruluk bir test verir. Test sonuçlarına göre, sizin için en iyi sonucu verecek dersler alacaksınız. Testte mükemmel bir puan elde ettiğinizde, uygulama size hangi dersten başlayacağınızı önerecektir. Ancak, test sonuçları çok kötü çıkarsa, derslere en baştan başlayacaksınız. Bu özelliğin çok yardımcı olacağını düşünüyorum.

Hello English, farklı İngilizce dersleri öğretmek için etkileşimli oyunlar kullanır; daha zor derslerin kilidini açmak için madalyon kazanırsınız. Uzmanlar için bile İngilizcelerini keskinleştirecek iyi dersler bulabileceğini teyit edebilirim.

Uygulama, ayrıca yeni sesli kitaplar, en son haberler ve İngilizce dilinizi geliştirmeye devam etmek için kitaplar sunuyor. Hello English ücretsiz ve reklam desteklidir, ancak belirli bir amaç için reklamları kaldırmak ve özel derslerin kilidini açmak için bir premium sürüm de bulunmaktadır.

iOS için Hello English uygulamasını indir (Apple App Store)

Android için Hello English uygulamasını indir (Google Play Store)


2. Duolingo

Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorsanız, o zaman aradığınız uygulama budur. Duolingo, İngilizce de dahil olmak üzere 23 farklı dilde öğrenmenize yardımcı olmak için etkileşimli oyunlar kullanıyor. Yeni başlayanlar için uygulama, fiiller, deyimler ve cümleler öğrenmenize yardımcı olmaya odaklanır. İleri seviyedeki kullanıcılar yazma, konuşma ve kelime derslerini tamamlayarak dillerini geliştirebilir.

Öğrenmek istediğiniz dili ve öğrenme sürecini başlatmak için ana dilinizi seçmeniz gerekir. Daha sonra, dilin sıfırdan öğrenilmesini isteyip istemediğinizi veya yalnızca iyileştirmek istediğinizi onaylayabilirsiniz. Seçiminize bağlı olarak, uygulama basit bir test yapacaktır. Bu test dilde yeterliliğinizi anlamanıza yardımcı olacak ve Duolingo buna göre öğrenme materyalleri sağlayacak. Uygulamanın öğretim stratejisine bayılacaksınız.

Bir hata yaparsanız, uygulama öğrenmek ve düzeltmek için hemen farklı bir oyun kullanacaktır. Hâlâ bir hata yaparsanız, anlamanıza yardımcı olması için farklı bir oyun kullanacaktır.

Duolingo uygulaması reklam içermektedir, reklamları kaldırmak ve çevrimdışı kullanım için kursları indirmenize izin veren premium bir sürümü vardır. Genel olarak, reklamlara aldırmazsanız ve çevrimiçi kalırsanız, İngilizce dilini ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

iOS için Duolingo uygulamasını indir (Apple App Store)

Android için Duolingo uygulamasını indir (Google Play Store)


3. Lingbe

Hem Duolingo hem de Hello English öğrenmenize ve geliştirmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, gerçek dünyada konuşma becerilerinizi uygulamaya hazır olduğunuzda Lingbe’ye ihtiyacınız olacaktır. Bu, insanların birbirlerine yardım ettiği ve ana dilini paylaştığı topluluk tabanlı bir uygulamadır. Öğrenmek istenen dilde yerli gerçek insanlarla bağlantı kurar.

Lingbe’nin bir dil değişimi sistemi var. Yabancı bir dili öğrenmek için dakikalarca konuşma almak için, önce anadili olan birisiyle konuşmanız ve öğrenmelerine yardımcı olmanız gerekir. Bu temel olarak hem öğretmen hem de öğrenci olduğunuz bir uygulamadır. Genel olarak, arkadaş edinmek, kültürleri öğrenmek ve yeni bir dil öğrenmek için eğlenceli bir yol sağlar.

Her ne kadar Lingbe gibi ana dilde konuşan birçok uygulama mevcut olsa da son derece basit kullanıcı arayüzü ve kuralları için bunu seçtik. Anadilinizi ve öğrenmek istediğiniz dili seçmeniz ve ardından ilgi alanlarınız hakkında biraz bilgi vermeniz yeterlidir. Bu bilgi diğer kullanıcılara görünmez, yalnızca sizi aramada doğru kullanıcıyla iletişime geçirmek için kullanılır.

Ana arayüz yalnızca bir aramayı başlatmak için bir düğmeden oluşur ve çağrı almak isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Görüşmenizden sonra, uygulamadaki kişinin onlarla daha sonra bağlantı kurmasını istersiniz. Eğer sizi tekrar sevdiyse, Sohbet bölümünüzde bir arkadaş gibi görünürler.

Yukarıda açıkladığım dil değişimi modeliyle Lingbe’yi ücretsiz kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, uygulamak istediğiniz dildeki ana dili konuşanlarla konuşmaya dakika ayırmak için Lingbe para kazanabilirsiniz.

iOS için Lingbe uygulamasını indir (Apple App Store)

Android için Lingbe uygulamasını indir (Google Play Store)


4. Memrise

Memrise, İngilizce de dahil olmak üzere çok sayıda farklı dil için çok çeşitli dersler / kurslar sunuyor. Bu kurslar aslında Memrise topluluğunun diğer üyeleri tarafından tasarlanmış ve Memrise’i kalabalık kaynaklı bir öğrenme platformu haline getirmiştir. Memrise düzenli kullanıcıların dersler oluşturmasına izin vermek için tüm araçları sunar.

iOS için Memrise uygulamasını indir (Apple App Store)

Android için Memrise uygulamasını indir (Google Play Store)


5. busuu

busuu uygulamasında yer alan derslerin, topluluktaki yerli konuşmacılar tarafından oluşturulması Memrise’ye oldukça benzer. Özel zorluk seviyesinden başlamak zorundasınız ve kurslar buna göre verilecek. busuu ayrıca farklı dillere sahip kişilerin sohbet edebilecekleri ve deneyimlerini paylaşabilecekleri bir sosyal medya platformu olarak çalışıyor.

iOS için busuu uygulamasını indir (Apple App Store)

Android için busuu uygulamasını indir (Apple App Store)


 

6. Beelinguapp

Beelinguapp farklı dilleri öğrenmenize yardımcı olması için sesli kitapları kullanır. Öğrenmek istediğiniz dilde hikayeleri ve romanları dinlemeniz yeterlidir ve ana dilinizdeki metni okumak için yan yana durmanız yeterlidir.

Sesli kitap sevenler, ilgi çekici sesli kitapları dinlemek ve aynı zamanda yeni bir dil öğrenmek için bu uygulamayı sevecekler. İngilizce becerilerinizi zenginleştirmek için birçok ücretsiz sesli kitaplar bulunmaktadır, ancak bazılarını satın almanız gerekebilir.

iOS için Beelinguapp uygulamasını indir (Apple App Store)

Android için Beelinguapp uygulamasını indir (Google Play Store)

Sonuç olarak;

Eğer, İngilizce öğrenmeye yeni başlıyorsanız ilk önce Duolingo ile başlamanızı ve daha sonra dili tam olarak İngilizce konuşmak ve geliştirmeniz için Hello English uygulamasını kullanmanızı öneririm. Akıcı konuşulan İngilizce için Lingbe uygulamasını deneyebilirsiniz.

İngilizce öğrenmek veya geliştirmek için bu uygulamalardan hangisini kullanmayı düşünüyorsanız yorumlarınızla bize bildirin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir