Intel True Key: Tüm Platformlar için Çok Güvenli Otomatik Şifre Yöneticisi

İnternet gerektiren tüm hizmetler için bir hesap oluşturmak gerekir. Tüm hesaplar için şifre belirlemek, yönetmek ve güvenliğini sağlamak gerçekten zor iştir. Intel True Key parola olmadan oturum açmanızı sağlayan ve parola yönetimini otomatik hale getiren Windows, Mac, iOS, Android sistemler ve Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılar ile uyumlu çok güvenli şifre yöneticisidir.

Intel Security True Key

Intel Security tarafından geliştirilen True Key parola olmadan, yüzünüz veya parmak izinizle oturum açmanızı sağlar. True Key herhangi bir yerde oturum açmanıza olanak sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Intel True Key uygulamasını bu kadar kullanışlı kılan şey, şifreleri/parolaları otomatik kaydetmesi ve girişleri otomatik yapmasıdır. Yani, Intel True Key uygulamasını kullanmaya başlayın ve mevcut hesaplarınıza bir defa giriş yaptıktan sonra, her şey onun kontrolünde olacaktır.

True Key profilini ve hesabı başarılı bir şekilde oluşturulduktan sonra, bazı kimlik bilgileri eklemeniz istenecektir. Bunu sadece gösterilen web sitelerini tıklayarak, giriş sayfasını ziyaret ederek ve giriş kimlik bilgilerinizi girerek yapabilirsiniz. Kimlik bilgileri metin alanları (kullanıcı adınızı, parolalarınızı vb. girdiğinizde) bir True Key simgesi gösteriyorsa True Key bu web sitesini destekler. Girilen kimlik bilgileri, AES 256 bit şifreleme kullanarak şifreledikten sonra otomatik olarak Intel sunucularına gönderilir.

Bundan sonra, kaydedilen tüm oturumları tarayıcı araç çubuğundaki True Key simgesine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Belirli bir web sitesine / hizmete / uygulamaya giriş yapmanız gerekiyorsa, kaydedilen kimlik bilgisi listesinin altında görüntülendiği gibi o web sitesinin simgesini tıklayabilirsiniz. Aynı True Key hesabını farklı cihazlarda kullanabildiğinizden bu kayıtlı kimlik bilgilerini tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

True Key ayarlarında, başkalarının çeşitli hesaplarınızı kullanmasını önlemek için her 7 günden sonra otomatik olarak çıkış yapmayı seçebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre 7 günlük süreyi değiştirebilirsiniz. Temel veya gelişmiş gibi Intel True Key için oturum açma güvenlik düzeyini de seçebilirsiniz.

Intel True Key çalışma şekli

Yüz, e-posta- ana parola, parmak izi gibi farklı yöntemleri kullanarak nasıl oturum açacağınızı seçme imkanı sağlar. Kimliğinizi doğrulamak için her zaman en az iki faktör kullanılır. Çok basamaklı kimlik doğrulama işlemi kolaylaştırır. İlkini seçersiniz ve True Key güvenilir bir cihazda olduğunuzu doğrular.

Daha fazla güvenlik istiyorsanız, profilinizi daha güçlü hale getirmek için oturum açarken ilave faktörler ekleyebilirsiniz.

True Key ücretsiz sürümü sadece 15 kimlik bilgisi eklemenizi sağlar. Daha fazla kimlik bilgisi eklemek isterseniz sınırsız sayıda kimlik bilgisi saklamanıza izin veren bir abonelik satın almanız gerekir.

Intel Security True Key Tanıtım Videosu

Intel True Key indir

Intel True Key çok güvenli şifre yöneticisi Windows, Mac, iOS, Android sistemler ve Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarla uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olanı indirin.

Firefox ve Internet Explorer için neden indirme bağlantısı olmadığını merak edebilirsiniz. PC için yükleyeceğiniz True Key uygulamasını yükledikten ve hesap oluşturduktan sonra, desteklediği tüm tarayıcılar için etkinleştirme seçeneğini gösterecektir. Buradan Firefox ve IE için eklentiyi kullanabilirsiniz. Çünkü ayrı bir yükleyici olarak şuan mevcut değil.

Windows ve Mac için True Key indir

Android için True Key indir (Play Store)

iOS için True Key indir (App Store)

Chrome için True Key indir (Web Mağazası)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir