IP adresi bulmak ve konumu haritada görmek için IP izleme siteleri

IP Adres izleme her zaman filmlerde gördüğümüz, izlemek için nihai bir araç olarak gösterilmiştir. Gerçekte, IP izlemesi o kadar gelişmiş olmayabilir, ancak kesin olarak işe yaramaktadır. IP adres izleme, ziyaretçileri izlemek, şüpheli bir etkinlik bulmak ve onu izlemek istiyorsanız veya web sayfanızın otomatik olarak kullanıcının ülkesini yüklemesini ve ilgili ayrıntıları görmesini istiyorsanız yararlıdır. Bu yazıda, konumuyla IP adresini izlemenize yardımcı olabilecek bazı temel ücretsiz online IP adres bulma servislerini topladık.

IP adresinin konumunu tespit etme siteleri

IP adresin konumunu bulmak için yardımcı olacak çevrimiçi hizmetleri kullanabilirsiniz. Bu hizmetler sayesinde bir IP adresinin yerini rahatlı tespit edebilirsiniz.

IP adresim nedir diye merak ediyorsanız, bu hizmetler ilk açılışta IP adresinizi gösterecektir.

ipTRACKERonline

ipTRACKERonline, mevcut en iyi çevrimiçi IP izleme hizmetidir. Web servisi kullanımı kolaydır. Tüm yapmanız gereken bir IP adresi girip Gönder butonuna basmaktır. Ayrıca, uygulama IP adresinizi varsayılan olarak otomatik olarak yükleyecektir. Bu, kendinizi izlemek istediğinizde kullanışlıdır.

Talebi gönderdikten sonra, IP hakkında bir çok ayrıntı görüntüleyecektir. Mevcut bazı ayrıntılar Ülke, Bölge, Şehir, Ana Bilgisayar Adı, Kuruluş ve ISP’dir. Ayrıca, coğrafi konum koordinatlarıyla birlikte bir haritada görüntülenir. Tüm bu bilgileri referansınız için kullanabilirsiniz ve IP ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için belirli ISP ile iletişime geçebilirsiniz. IpTRACKERonline.com ayrıca, IP adreslerini izlemek için bazı diğer araçlar sağlar. Hizmet, aynı zamanda, minimum fiyat için API erişimlerini sunuyor.

IPLocation

IPLocation, çok şey sunabilecek başka bir IP coğrafi konum izleme hizmetidir. Bu hizmet için özel olan şeyi, IP adresinizi izlemesi ve beş farklı coğrafi konum veritabanlarından veri getirmesidir. Cevaplanan sonuçların her birini görebilirsiniz. IPLocation ayrıca IPv6’yı ve hatta alan adlarını izlemenize izin verir. Ülke, Bölge, Şehir, Boylam, Enlem, Ana Bilgisayar adı ve kuruluş gibi ayrıntıları görüntüler. Veritabanlarının çeşitliliği, birbirinin doğruluğunu onaylamanıza izin verir. Fakat bazı veritabanlarından farklı yanıtlar görmekten şaşkın olabilirsiniz. IP izleme dışında, hizmet, alt hesap, proxy kontrolü ve e-posta başlıkları explorer gibi çeşitli diğer araçlar sunar.

infoSniper

InfoSniper ticari web API coğrafi konumlandırma hizmetidir. API dışında, web sitesinden ücretsiz olarak servise erişebilirsiniz. Ayrıca, hizmet yıllık ve aylık sınırsız API planları sunmaktadır.

IPFingerPrints

IPFingerPrints, IPM adreslerini MaxMind Geodata sağlayıcı yardımıyla izler. MaxMind’in IPLocation tarafından kullanılan beş sağlayıcıdan biri olduğuna dikkat edin. MaxMind’in ABD’de çok doğru olduğu kabul edilir ve çevrimiçi diğer ülkelerdeki doğruluk düzeylerini kontrol edebilirsiniz. IPFingerPrints, gerekli tüm detayları ve koordinatları bir haritada sağlar.

Bunlar, bulundukları yere göre bir IP adresini izlemenize yardımcı olabilecek birkaç hizmetti. Sonuçlara dayanmadan önce bir coğrafi konum veritabanının doğruluğunu kontrol ettiğinizden emin olun. IP adreslerini izlemenize yardımcı olacak başka bağlantılar varsa, aşağıdaki yorumlara ekleyebilirsiniz.

IP adresi sorgulamak ve haritada görüntülemek için bu ücretsiz IP izleme hizmetleri faydalı oldu mu?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir