iTunes kullanmadan iPhone’a müzik aktarma yolları

Bazı nedenlerden dolayı, iTunes kullanmayla ilgili garip bir düşünce vardır. iTunes programını daha hiç kullanmadan, zor olduğunu düşünen bir çok insan vardır. Elbette, iTunes’a alıştığınız zaman, dosyalarınızı düzenleyen en kullanışlı medya oynatıcı ve yöneticilerden biri olduğunu göreceksiniz. Ancak, iTunes, iPhone‘a müzik aktarmanın en can sıkıcı yollarından biridir.

iPhone’unuza veya iPad’inize yeni şarkı aktarmanız gerektiğinde, ne kadar zahmetli olduğunu anlarsınız. Bir çok gelişme sayesinde, iTunes olmadan her türlü dosyayı iPhone’a aktarabilirsiniz.

Müzik akışı uygulamalarını kullanın

Kendinizi yeni müzikle güncel tutmak için müzik akışı uygulamalardan birini kullanmanız her zaman daha iyidir. Apple’ın kendine ait ‘Apple Music‘ vardır ve bir kez aboneliğiniz varsa, Apple Music size taze içerik sunmak için verilerini sık sık yeniler. Cihazınızda yeterli depolama alanınız varsa, çevrimdışı dinlemek için de şarkı indirebilirsiniz. İndirilen şarkıların yalnızca çevrimdışı olarak dinlenebileceğini ve başka bir yere aktarabileceğiniz sabit bir dosya olmadığını unutmayın.

Yerel medya oynatıcıları kullanın

VLC media player gibi yerel medya oynatıcıları, verileri çekirdek iOS kitaplığına yazmazlar. Tüm dosyaları uygulama depolama biriminde saklar. Aktarmalar, web tarayıcısı ve Wi-Fi veya bulut depolama alanını kullanarak sürükleyip bırakarak yapılabilir. Ayrıca telefonunuza dosya göndermek için AirDrop‘u kullanabilir ve daha sonra dosyayı yürütmek için kullanmak istediğiniz uygulamayı seçebilirsiniz.

Bulut depolama araçları kullanın

Dosyaları ve verileri iCloud‘a kaydetmek, dosyalarınızı erişime açık tutmanın en kolay yoludur. Aynı şeyi tüm müzik dosyalarınızla yapabilirsiniz. Bunları Bulut Depolama alanınızda depoladıktan sonra müzik dosyalarını telefonunuza kopyalamak için iTunes’a ihtiyacınız olmayacaktır. Tek yapmanız gereken, depolama hesabınıza giriş yapmak ve istediğiniz şarkıları indirmek.

Harici Depolama flash sürücüler kullanın

SanDisk gibi şirketler, bir ucunda yıldırım konektörü ve diğer tarafında normal bir USB tipi A tipi flash sürücüler geliştirdiler. Bu aynı sürücüyü telefonunuza ve PC’nize bağlamanızı sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken telefonunuzdaki sürücüye erişmek için uyumlu uygulamayı indirmektir. Dosyaları sürücüye kopyaladıktan sonra, telefonunuza bağlayın. Uygulamayı açtıktan sonra, flash sürücüdeki telefon dosyalarını yedekleme seçeneği sunulacak, devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Ancak aynı zamanda, sürücüdeki dosyaları kopyalama seçeneğine de sahipsiniz. Sürücüden kopyalanan bu dosyalar uygulama saklama alanında depolanır ve istediğiniz zaman bunlara erişebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir