Jing İndir – Ekrandaki görüntüleri ve videoları yakalayan ücretsiz program

Jing, ekrandaki görüntüleri ve videoları anında yakalayıp paylaşmayı sağlayan Windows ve Mac sistemler için ücretsiz ekran kaydetme ve paylaşma programıdır. Jing, İnternet’te gezinirken çeşitli farklı video ve resimleri yakalamanızı ve paylaşmanızı kolaylaştırıyor.

İnternet’te gezinirken gözünüze hoş gelen şeyler olabilir ve bunu arkadaşlarınızla veya sevdiklerinize paylaşmak istersiniz. Bu görüntüleri kaydetmek veya kopyalamak biraz sinir bozucu olabiliyor. Önce görüntünün bilgisayarınıza nasıl kaydedileceğini çözmeniz ve ardından paylaşmanın bir yolunu bulmanız gerekir. Neyse ki, bu gibi durumlar için hiç uğraşmadan Jing olarak bilinen bir program ile daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İnternet’te bulduğunuz herhangi bir fotoğrafı veya videoyu hemen bilgisayara indirmeyi ve paylaşmayı sağlar.

Jing – Ekrandaki görüntüleri / videoları yakalama ve paylaşma

Jing, ekran da yaptığınız işlemleri ya da İnternet’te bulduğunuz resim ve videoları bilgisayarınıza kaydetmenizi ve paylaşmanızı sağlayan bir fotoğraf paylaşım programıdır. Temelde, yakalanan resimleri veya videoları paylaşacağınızı tahmin ederek, sizin için tüm işlemleri yapar.

Programın kendisi tamamen ücretsizdir ve hemen kullanmaya başlamak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Jing gerçekten özel bir programdır ve İnternet’te bulduğunuz resimleri veya videoları ne kadar çabuk indirip paylaşacağına şaşıracaksınız.

Jing ile ne yapabilirsiniz?

Yapacaklarınız basittir, İnternet’te bulduğunuz resim ve videoları, programa ekleyerek kolayca paylaşabilirsiniz. Dosya paylaşma konusunda herhangi bir bilgisi olmayan ve yeni başlayan kullanıcılar için bile kullanımı son derece kolaydır.

Jing kullanımı

Aşağıdaki indirme bağlantılarından sisteminize uygun olan Jing sürümü indirin ve çalıştırın. Programı kullanmaya başlamanız için kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekir.

Jing indir

Hesap oluşturduktan sonra programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Program, ekranın üst tarafında her zaman hazır bir şekilde bulunur. Bu sayede programa her an erişmek mümkündür. Dilerseniz, bu simgeyi sürükleyerek ekranın sağ, sol veya alt kısmına yerleştirebilirsiniz.

Jing indir

Görüntü veya video yakalamaya geçmeden programın ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Size uygun seçenekleri belirleyerek program kullanmaya başlayabilirsiniz. Masaüstü ekrandaki simgesinin üzerine gelerek More seçeneğini seçin, ardından Preferences ve aşağıdaki ekranda da gördüğünüz gibi istediğiniz şekilde ayarlama yapın.

Jing indir

Ayarlamaları yaptıktan sonra programı kullanma adımına geçebilirsiniz. Yine ekrandaki simgesi üzerine gelerek Capture simgesine tıklayın. Tıkladığınız an, ekrandaki herhangi bir alanı seçmenizi ve görüntüsünü almanızı sağlayan işaretçileri göreceksiniz.

Jing indir

Alanı seçtikten sonra hemen alt kısımda seçenekler göreceksiniz; Resim yakalama, video yakalama, seçimi tekrar etme ve çıkış.

Jing indir

Capture image (Görüntü yakalama) seçeneğine tıkladığınızda seçtiğiniz alanın ekran görüntüsü alınır ve görüntüyü düzenlemenizi sağlayacak araçlar göreceksiniz. Ok işaretleri, yazı, şekiller ekleme araçları ile görüntüyü dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Ardından bu pencerenin altında yer alan paylaşma, bilgisayara kaydetme, kopyalama seçenekleri ile görüntüyü ne yapacağınızı seçebilirsiniz.

Jing indir

Capture video (Video yakalama) seçeneğini seçerseniz de, belirlediğiniz alan üzerinde oynatılan videoları veya hareketleri kaydetmeye başlayacaktır. Ekranda da gördüğünüz gibi en fazla 5 dakikalık videolar kaydedebilirsiniz.

Jing indir

Video kaydı tamamlandıktan sonra Finish (F7) düğmesine tıklayarak video kaydını sonlandırarak, videoyu kaydetme adımına geçebilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz gibi video kaydı sonlandırıldıktan sonra, video ismini düzenleyebilirsiniz. Ardından alt kısımda yer alan paylaşma seçeneği ile videoyu anında paylaşabilir veya kaydet seçeneği ile bilgisayara kaydedebilirsiniz. Videolar .swf formatında kaydedilir.

Jing indir

Daha sonra önceden yakaladığınız video veya resimleri görüntülemek için masaüstü ekranındaki simgesi üzerine gelerek History simgesine tıklayın. Jing yakaladığınız resimleri ve videoları, küçük resimler halinde görüntüler. Kendi görüntüleyici aracı sayesinde videoları izleyebilir ve resimleri görüntüleyebilirsiniz.

Jing indir

Program ekran görüntüsü veya ekran videosu kaydetme konusunda çok hızlı ve başarılı bir programdır. Kesinlikle denemenizi tavsiye edeceğimiz harika programlardan biridir.

Jing indir

Jing ücretsiz görüntü ve video yakalama programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Mac için ise OS X 10.8 ve üzeri sistemleri ile uyumludur.. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan sürümü indirin.

Windows için Jing indir (7MB)

Mac OS X için Jing indir (5MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir