Kalite Kaybetmeden JPEG/JPG Boyutunu %80 Küçültme

Kalite kaybetmeden %80 oranında JPEG/JPG boyutunu küçültmek için online ücretsiz bir web hizmetinden faydalanacağız.

JPEG/JPG internetteki en popüler görüntü dosyalarıdır. Dijital kameralar bile resimleri JPEG biçiminde kaydeder. Bunun nedeni, küçük dosya boyutuna sahip olmasının yanı sıra JPEG görüntülerin etkileyici kaliteye sahip olmasıdır.

JPEG görüntü dosyası dendiğinde hemen küçük dosya boyutu akıllara gelebilir. Ancak, bir dijital kamera ile çekilen fotoğraf her ne kadar JPEG olsa da, sıkıştırılmamış olmasından dolayı büyük dosya boyutlarına sahip olurlar. JPEG boyutunu küçültmek veya sıkıştırmak istiyorsanız JPEGmini çevrimiçi web hizmetini kullanabilirsiniz.

JPEGmini ile kalite kaybetmeden JPEG boyutunu küçültme

JPEGmini web uygulaması, JPEG boyutunu küçültmek için hızlı ve sadece iki adımlı bir çözüm sunar. Google tarafından geliştirilen Guetzli algoritması da dahil olmak üzere, en yeni veri sıkıştırma teknolojisini kullanmaktadır. Bu online hizmet ile JPEG dosyaları etkili bir şekilde sıkıştırabilir ve dosya boyutunu %80’e kadar azaltmak mümkündür.

JPEGmini web sitesi, büyük dosya boyutlarına sahip yüksek çözünürlüklü resimleri kullandığınızda sıkıştırmanın daha etkili olduğunu belirtmektedir. JPEG görüntülerin dosya boyutunu mini yapmak için hemen başlayalım.

JPEG sıkıştırmaya başlayalım:

JPEGmini sitesine gidin, Upload Photo düğmesini tıklayıp JPEG resim dosyanızı bilgisayarınızdan seçerek başlıyorsunuz.

Birkaç saniye içinde ne kadar sıkıştırmanın mümkün olduğunu ve sıkıştırılmış görüntünün nasıl görüneceğini size gösterecektir. Ayrıca orijinal dosyanın ve sıkıştırılmış dosyanın dosya boyutlarını görüntüler.

Fare işaretçisini hareket ettirerek orijinal ve sıkıştırılmış resimleri yan yana karşılaştırabilirsiniz. JPEGmini web uygulamasını test etmek için kullandığımız tüm görüntülerde görsel olarak bir fark göremezsiniz. Kalite kaybı olmadan sorunsuz bir şekilde JPEG dosya boyutunu küçültmek mümkün. Son olarak, sıkıştırılmış görüntüyü bilgisayarınıza indirmek için Download Full Res düğmesini tıklayın. Dosya isminin sonuna mini ekleyerek kaydedebilirsiniz.

JPEGmini web uygulaması, gerçekten görüntü kalitesini etkilemeden JPEG dosya boyutunu azaltmanın çok hızlı bir yoludur. Önemli ölçüde görüntülerin boyutunu azaltıyor ve çok kullanışlı. Küçük JPEG dosyaları sosyal paylaşım ağlarında ve bloglarda kolayca paylaşılabilir.

Ayrıca, JPEGmini uygulamasının Windows ve Mac sistemler için kullanabileceğiniz bir masaüstü sürümü var. Ama ücretli bir programdır ve ücretsiz deneme sürümünden sonra programı satın almanız gerekecek veya artık kullanamazsınız. Eğer ara sıra görüntülerin boyutunu küçültmek gerekiyorsa, bu web uygulaması sizin için idealdir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir