Kaspersky Free Antivirus güçlü bir anti-malware koruması sunar

Kaspersky Free Antivirus çıktı ve şimdi tüm Windows kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak. Ücretsiz antivirüsün kullanıma sunulması aşamalı hale geliyor ve Rusya, Finlandiya, Norveç, Danimarka gibi bazı ülkelerdeki kullanıcılar bunu hemen indirebilecek. ABD, Kanada gibi ülkelerdeki kullanıcılar Temmuz ayı içerisinde indirebilirken Hindistan Eylül ayına kadar beklemek zorunda kalacak. Küresel piyasaya sürülmesi Kasım 2017’ye kadar tamamlanacaktır.

Windows için Kaspersky Free Antivirus

Kaspersky Free Antivirus, dosya, e-posta ve web antivirüs, otomatik güncelleme, kendini savunma, karantina vb. gibi Windows kullanıcıları için temel anti-malware koruması sunacak; Kaspersky Internet Security gibi ürünlere ödenen, Gizlilik Koruması, Ebeveyn Kontrolü, Güvenli Para, Çevrimiçi Ödeme Koruması, Güvenli VPN Bağlantısı, vb. gibi gelişmiş güvenlik özelliklerini içermeyecektir. Sonuç olarak, daha hafif ve daha hızlı olması bekleniyor.

Eugene Kaspersky şunları söyledi:

“Premium koruma için 50$ harcayamayacak pek çok kullanıcı var. Bu nedenle geleneksel ücretsiz antivirüs programlara veya Windows Defender’a güveniyorlar. Kaspersky Free kurulum sayısındaki artış, tüm kullanıcıların korunma kalitesini olumlu yönde etkileyecektir. Çünkü büyük veri tabanları, makine öğrenimini daha iyi yapmak için yardımcı olmaktadır.”

Yükleyiciyi indirdikten ve çalıştırdıktan sonra, aşağıdaki ekranla memnuniyetle karşılanacaksınız. Kuruluma devam etmek için Continue üzerine tıklayın.

Kaspersky Free Antivirus kurulduktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın. Programın kullanıcı arayüzünü anlamak ve çalıştırmak çok kolaydır.

Temelde sizin için çalışacak iki seçenek var. Tarama ve Veritabanı Güncellemesi. Sol alt köşedeki küçük tekerleğin üzerine tıklayarak Ayarlar’ı açabilirsiniz.

File Anti-Virus, Web AntiVirus, IM Anti-Virus ve Mail Anti-Virus ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için programın ana sayfasına bir göz atabilirsiniz. Kaspersky Free Antivirus kurulum dosyasını indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Yükleyici dosya boyutu 2 MB olabilir ancak programın toplam boyutu 140 MB’dır.

Kaspersky Free Antivirus indir (2MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir