Kaspersky Free Antivirus dünya çapında kullanıma sunuldu!

Kaspersky, dün Kaspersky Internet Security sürümün ücretsiz ve sınırlı olan sürümü Kaspersky Free‘nin dünya çapında kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Kaspersky, şirketin güvenlik yazılımının ücretsiz sürümünü bu ay başında dünya çapında kullanıma sunmayı planladıklarını belirtti.

Serbest bırakma, Temmuz ile Kasım 2017 arasında kademeli olarak gerçekleşecek ve dünyanın tüm bölgelerini kapsayacak. İlk dalga ABD, Kanada ve çoğu Asya Pasifik ülkesini, ikinci dalga Eylül ayında Afrika, Latin Amerika ve Hindistan’da, üçüncü dalga Ekim ayında Avrupa, Japonya ve Güney Kore’de ve son dalga Kasım ayında Vietnam ve Tayland ile son bulacak.

Kaspersky Free ile ilgilenen Windows kullanıcıları Kaspersky web sitesinden ürünü hemen indirebilir. Şu anda yerelleştirilmiş bir sürüm olarak sunulmadığını unutmayın. Bu, yükleyiciyi çalıştırdığınızda ana paketi indiren bir saplama yükleyicisini indirir. Paketin boyutu yaklaşık 140 MB.

Not: Yükleme sırasında Kaspersky Güvenlik Ağı’na katılma hakkında bilgi istenir. Katılınca Kaspersky ile daha fazla veri paylaşırsınız, ancak daha iyi korumadan da yararlanabilirsiniz.

Not 2: Kaspersky Free Antivirus, bir Kaspersky portal hesabı oluşturmanızı gerektirir.

Kaspersky Free Antivirus

Kaspersky Free Antivirus indir

Programın kendisi, bilgisayarın kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasına odaklanmaktadır. Dosya, web, anında mesajlaşma ve e-posta koruma modülleri ile birlikte gelir ve sisteminizde istediğiniz zaman bir taramak başlatabilirsiniz.

Oturum açtıktan sonra yapmak isteyebileceğiniz ilk şey veritabanını güncellemektir. Ana program arayüzü yalnızca etkin olan tarama ve veritabanı güncelleme seçeneklerini listeler. Diğer dört seçenek; Safe Money, Gizlilik Koruması, Ebeveyn Kontrolü ve Tüm cihazlar için koruma ücretsiz sürümde mevcut değildir.

Daha fazla araç düğmesine tıklayarak, ek güvenlik modülleri ve sağlanan araçlar görüntüler. Ancak ekrana gelen klavye, karantina ve bulut koruma yapılandırmasına erişebilirsiniz.

Yazılım Temizleyici, Güvenilir Uygulamalar Modu, Güvenlik Açığı Taraması ve daha fazlası ücretsiz sürümde mevcut değildir.

Tek bir tıklama ile, tam, hızlı veya seçici bir tarama yürütmek için seçenekler sunar. Taramaları, düzenli olarak çalışacak şekilde zamanlayabilirsiniz. Ancak, tek bir tarama zamanlayamazsınız ancak yalnızca tekrarlanan taramalar yaparsınız.

Kaspersky sistemi çalıştıkça ve zararlı yazılımlara karşı korur. Koruma Kaspersky’nin ticari ürünlerinde kullandığı motorları kullanıyor. AV Test veya AV Comparatives gibi kuruluşların yaptığı bağımsız testler, Kaspersky koruma motorunun sektörün en iyilerinden biri olduğuna işaret ediyor.

Kaspersky Free’in bir avantajı, Kaspersky’nin ticari ürünlerine göre kaynak kullanımında daha hafif olmasıdır. Kaspersky, ücretsiz sürümün her zamanki saçmalıklara gelmediğini belirtiyor, reklam odaklı kullanıcı alışkanlıkları izleme ve gizlilik ihlalleri gibi durumların söz konusu olmadığını belirtti.

Kaspersky Free Antivirus indir

Kaspersky Free Antivirus ücretsiz antivirüs programını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Kaspersky Free indir (2.26MB) Toplam boyutu 140MB


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir