Kaybolan Android telefonu bulmak ve izlemek için Google hizmetleri

Kaybedilen Android telefonu bulmayı ve izlemeyi göstereceğiz. Telefonunuzu kaybettiyseniz, sonsuza kadar gittiğini düşünmeyin. Kaybolan Android telefonun en son görüldüğü konumunu bulmak ve izlemek için iyi bir seçeneğiniz var. Google hizmetleri ile kaybolan Android cihazı bulmak çok kolay olacak.

Konuya başlamadan önce, bu yazımızda sunulan çözümlerin işe yaraması için telefonunuzun açık olması gerektiğini unutmayın. Piliniz biterse veya telefonunuz kapalıysa ihtimali pek kalmıyor. Telefonun konumunu doğru belirlemek, uzaktan kilitlemek veya silme seçeneklerini elde etmeniz için telefonun açık olması şarttır.

Telefonu hiçbir türlü geri alamayacağınızı hesap ederek sürekli olarak her şeyi yedeklemenizi tavsiye ederiz. Aşağıda, kaybedilen veya çalınan telefonunuzun nasıl takip edileceğini açıklamak için her bir önemli mobil işletim sisteminde yerleşik seçenekleri dikkate alacağız. Bunların her biri için, başlamadan önce telefonunuzdaki Google veya Apple hesabınızda oturum açmanız gerekir.

Bazı uygulamaları kullanmak ta mümkündür. Prey, özellikle sadece mobil cihazlar için değil, aynı zamanda Windows, Mac OS X ve Ubuntu dizüstü bilgisayarları için de popüler bir seçenektir. Birden fazla platforma yayılmış birkaç cihazınız varsa, hepsini tek bir arayüzden izlemenizi sağlayan bu gibi bir seçeneği göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Kaybedilen Android telefon nasıl bulunur?

Daha önce Aygıt Yöneticisi olarak adlandırılan Cihazımı Bul, bir Android telefonu izlemenin en kolay yolunu sunar. Bu, Google Play’den indirebileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır ve cihazınız kaybolduğunda google.com/android/find adresini ziyaret ederek herhangi bir tarayıcıdan servise de erişebilirsiniz.

Cihazımı Bul seçeneği, cihazınızı çaldırma, kilitleme ve silme işlemlerini sunmaktadır.

Başka bir seçenek de, telefonunuz kapalıysa, son bildirilen konumu bulmak için konum geçmişinizi kontrol etmektir. Bunu myaccount.google.com/activitycontrols sayfasını ziyaret edip Konum Geçmişi altındaki Geçmişi Yönet‘e dokunarak yapabilirsiniz.

Artık, belirttiğiniz bir süre boyunca cihazınızın konumunu bildirdiği tüm yerlerin bir haritasını görürsünüz. Bilinen son yer, Google’ın bataryanın bitmeden önce son gördüğü yerdir ve eğer şansınız varsa yine de orada olabilir.

Konum geçmişi GPS yerine Kablosuz ve mobil sinyaller kullandığından Android Cihaz Yöneticisi kadar doğru olmayacağına dikkat edin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir