Kesme ve yapıştırma sırasında kaybolan dosyaları kurtarma

Dosya aktarmada yanlış olduğunda, büyük sıkıntılar olabilir. Kopya ve yapıştırma yaparken kaybedilen dosyaları kurtarmak için neler yapacağınıza bir göz atalım.

Bilgisayarınızdaki dosyaları taşımak oldukça basittir, ancak sorun olabilir. Kesme ve yapıştırma sırasında kaybolan dosyaları nasıl kurtaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Örnek bir sorun 75GB’lık dosyayı ‘A’ klasöründen ‘B’ klasörüne taşıyacaksınız. B’de yalnızca 25GB görünüyor ve diğer 50GB, artık A’da gösterilmiyor ve kaybolmuş gibi görünüyor. Sabit disk hala aynı miktarda 50GB daha fazla boş alan yerine tam olarak gösteriyor.

Yapılması gereken ilk şey sakin olmaktır. Aradıklarınızı hatırlayabiliyorsanız dosyaları aramak için sorunu basit bir şekilde çözebilirsiniz.

Ayrıca, Çalıştır‘ı açın, %temp% yazın ve Enter’a tıklayın. Buradan geçici klasörlere bakmayı deneyebilirsiniz. Ya da Dosya Gezginini açarak son kullanılan dosyalara göz atabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, dosyalar gizlenebilir. Windows 10 bilgisayarda Dosya Gezginini açın, üst kısımda yer alan Görünüm sekmesine tıklayın ve ardından Gizli öğeler seçeneğini işaretleyin.

Eğer bunların hiçbiri işe yaramazsa, yardımcı olabilecek bu ücretsiz dosya kurtarma programlarını kullanabilirsiniz.


2 yorum

  1. Lale Ekinci Yanıtla

    Dediğiniz gibi windows gezgini son kullanılan dosyalarda duruyormuş bende hemen panikleyip birsürü program indirmiştim ama işe yaramamıştı sayenizde 35gb indirmekten kurtardınız beni Gerçekten teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir