Kodi tam ekrandan nasıl çıkılır?

Kodi tam ekrandan çıkmak ve masaüstü pencere modunda kullanıma hazırlamak için yardımcı olacağız. Kodi (XBMC – Xbox Media Center) ücretsiz ve Türkçe medya oynatıcı en popüler uygulamalardan biridir. Programı bilgisayarda açtığınız zaman tam ekran modunda açıldığını göreceksiniz. Peki bunu düzeltmek mümkün mü?

Kodi sadece ekran değil, pek çok özelleştirme seçenekleri sunuyor. Biz bu yazımızda Kodi tam ekrandan çıkma konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Kodi tam ekran modundan çıkmadan önce programı Türkçeleştirmek, yapacağınız işlemler için kolaylık sağlayacaktır. Eğer Kodi, programını Türkçe olarak kullanmıyorsunuz, Türkçe diline geçmenizi tavsiye ederiz.

Kodi Türkçe Nasıl Yapılır?

Kodi tam ekrandan çıkma

Kodi programını Türkçeleştirme yaptıysanız aşağıdaki adımları geçebiliriz. Aşağıdaki adımları uygulayın;

1.Adım: Kodi programını açın. Dişli çark, yani ayarlar simgesine tıklayın.

2.Adım: Sistem ayarları seçeneğine tıklayın.

3.Adım: Görüntü alanında Görüntü modu seçeneğini göreceksiniz. Sağ tarafına doğru Tam ekran ve yanında aşağı yukarı okları göreceksiniz. Aşağı veya yukarı oka tıklayarak Pencere seçeneğini getirin. Zaten sadece Tam ekran ve Pencere seçeneği var.

4.Adım: Pencere seçeneğini seçtikten sonra, ekranın küçüleceğini ve masaüstünü göreceksiniz. Artık, bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra, Kodi’yi başlatsanız bile masaüstü pencere modunda kullanacaksınız.

Evet yapacaklarınız bu kadar.

Kodi programını tam ekran modunda kullanmanın daha keyifli olduğunu göreceksiniz. Zaten masaüstü pencere modunda kullandığınız zaman, program ekranına geçtiğinizde farenin değiştiğini göreceksiniz. Bu durum bir yerden sonra can sıkabilir. Elbette seçim sizindir. Umarız bu konuda yardımcı olmuşuzdur. Yorumlarınızla bize bildirmenizi bekliyoruz.

Kodi Türkçe indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir