Kodi Türkçe İndir – PC ve akıllı cihazlar için ücretsiz medya oynatıcı

Kod kesiciler, Kodi (XBMC – Xbox Media Center) olarak bilinen açık kaynaklı eğlence merkezlerine bağımlıdırlar. Kullanımı ücretsiz olan aldatıcı küçük yazılım paketi, güçlü bir multimedya merkezinin çekirdeğini oluşturmak üzere bilgisayarlara, mobil cihazlara ve alıcı kutulara yüklenir. Buna ek olarak, program güçlü bir akışlı platform oluşturmak için tasarlanmış olabilir ancak açık kaynak, yerel medya oynatmayı içeren zengin özellikli kullanıcı deneyimini garanti eder.

Bir dizüstü bilgisayarda, masaüstünde, taşınabilir aygıta veya harici sabit sürücüye depolanan ortam, ortam tarama aşaması sırasında Kodi dosya yapısına hızlı bir şekilde eşlenir. Medya platformu tarafından kataloğa girdikten sonra, oynatma işlemi başlar. Bu bildirim her tür video, resim veya müzik biçimi için geçerlidir, bu nedenle oynatma kısıtlamaları olmamalıdır. Bu küçük program, özel meta verilerini arayan bir çevrimiçi veritabanında arama yapar. Meta veriler resim, DVD ve CD kapakları ve ortam küçük resimleri içerir. Bilgiler daha sonra alınır ve gerçek bir görsel kitaplık olan dosya için bir ön uç olarak kullanılır.

Kodi medya oynatıcısı

Program, telif hakkı korumalı filmleri, TV ve diğer materyalleri İnternet’ten üçüncü parti eklentiler yoluyla yasa dışı olarak kolaylıkla almayı kolaylaştıran ‘tamamen yüklü Kodi kutuları’ üzerine yapılan tartışmalar nedeniyle manşetlerde bulunuyor.

Bununla birlikte, yazılımın kendisi tamamen yasaldır ve evinizde medya koleksiyonunuzu yönetmek ve keyfini çıkarmak için bir çok yol vardır. Büyük bir müzik, film ve fotoğraf arşiviniz varsa, Kodi sizin için bir araçtır.

Çoklu platform desteği vardır

Kodi, TV’ye veya büyük bir monitöre takılmak üzere tasarlanmıştır, ancak bir dizüstü bilgisayarda veya başka herhangi bir cihazda çalıştırmak konusunda sizi engelleyecek hiçbir şey yoktur. Android, Linux, Mac OS X, iOS ve Windows bilgisayarlarda kullanılmaktadır.

PC’nizde bir TV kartı varsa Kodi, bir DVR gibi kullanılabilir, ancak eklenti dünyasına atladığınızda yazılım gerçekten de kendine gelir. Akış siteleri, oyunlar, şarkı sözleri, altyazılar ve muhtemelen istediğiniz herhangi bir şey gibi ekstra hizmetler için destek ekleyerek yeteneklerini genişleten geniş bir uzantı koleksiyonu var.

Kaplamalar ve özel eklentiler

Ana Eklenti deposu, çoğu ekstra akış kanallarını etkinleştiren yüzlerce ekstraya sahiptir. Hava durumu ve radyo eklentileri burada mevcuttur, ayrıca özel programlar ve ekran koruyucular da mevcuttur. Kaplamalar ve özel eklentiler ile uygulamanın görünüm ve performans şeklini değiştirebilirsiniz.

Kullanımı ve kullanıcı arayüzü

Varsayılan olarak, Kodi tam ekran modunda çalışır – özel bir kutuda kullanılmak üzere tasarlandığını gösterir – ancak ayarlara girerseniz, bir pencere modu da keşfedeceksiniz.

Kullanıma alıştıktan sonra (bir klavye ve fare yerine uzaktan kumandayı kullanabilirsiniz), işyerindesiniz ve medyayı evinizin dört bir yanındaki cihazlara akışa sokmaya hazırsınız demektir.

Çok eklenti sayısı olağanüstü olabilir ve deneyiminizi geliştirmek için en iyi olanları bulmak biraz zaman alabilir. Yazılımın arayüzüne yeni bir görünüm kazandıran ve gezinmeyi kolaylaştıran birçok eklentiyi ve Spotify gibi popüler medya hizmetlerini entegre etmek için kullanılan uzantıları araştırmaya değer.

Kodi 17.4 Türkçe indir

Kodi ücretsiz medya oynatıcı, Windows, Mac OS X, Linux bilgisayarların yanı sıra, Android ve iOS mobil cihazlar üzerinde de kullanılabilir.

Windows için Kodi indir (78 MB)

Windows 10 için Kodi indir (Windows Mağaza)

Mac OS X için Kodi indir (74 MB)

Linux için Kodi indir

Android için Kodi indir (Google Play Store)

iOS için Kodi indir (Apple App Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir