Kontrol etmek isteyeceğiniz en iyi Xbox One Strateji Oyunları

Strateji oyunları, oyunculara karar verme yeteneğini kazandırmayı amaçlayan ve en fazla önemli olan oyunlardır. Buna aksiyon ve heyecan da dahildir, odaklanma stratejidir. Bir strateji oyununun geleneksel bir örneği Satranç’dır. Strateji tabanlı video oyunlarının konsollar için kullanılmadığı söyleniyor. Ancak Xbox için pek çok strateji oyunu RPG ve aksiyon oyunlarından daha iyi incelemeye başladığı için bu doğru gibi görünmüyor. Dahası, bir strateji oyununda başka tür öğeler de olabilir. Bu yazıda, Xbox One için en iyi Strateji Oyunlarından bazılarına bir göz atacağız.

En İyi Xbox One Strateji Oyunları

Halo Wars 2: Halo Wars, Covenants adı verilen yabancılar insan ırkına saldırır. Yıl 2531 ve insanlar varlığını korumak için uzaylılara karşı savaşmak zorunda. Covenants’ların gezegenine girmeleri ve faaliyetlerini araştırmaları gerekiyor. Oyundaki muharebe, ‘kaya-kağıt-makas’ modelini izliyor.

Halo Wars 2 oyun olumlu eleştiriler alıyor. Birçok eleştirmen, projenin daha iyi olabileceğini belirtiyor ancak hikayesi ile her şeyi telafi ediyor. Grafikler gayet iyidir.

Command and Conquer: Red Alert 3: 20. yüzyılın başlarında kurulan oyunun öyküsü, 2. Dünya Savaşı ile ilgilidir. Tam anlamıyla Sovyetler, müttefik kuvvetlere 1986 yılında kaybediyor. Şimdi Albay Anatoly Cherdenko ve Sovyet Generali Nikolai Krukov, Kremlin’in altına yerleştirilen ve ünlü Fizikçi Albert Einstein’ı ortadan kaldırmak için 1927’ye dönen bir zaman makinesi kullanmakla görevli.

Bu oyunda, Sovyetlerin Avrupa’ya karşı zafer kazandığı geleceğe dönmesiyle birlikte alternatif bir zaman çizelgesi yaratıyor. Bununla birlikte, alternatif tehditler oyunun etrafında dönen Sovyetleri rahatsız etmeye devam ediyor.

Operation Darkness: İkinci Dünya Savaşı’na dayanan bir diğer oyun, bu oyun Japon şirket Success tarafından geliştirildi. Bununla birlikte, geleneksel insan merkezli savaş temasından farklı olarak, geliştiriciler ejderhalar gibi yüzeysel yaratıklar ortaya koymaktadır.

Komplo, Nazi güçleriyle savaşan İngiliz SAS komandolarını içeriyor. Fransız ve Amerikan kuvvetleri görünür, ancak seyircidir. Ölen Nazilerin askerleri zombi olarak geri dönüyor ve savaşmaya devam ediyor.

XCOM: Enemy Unknown: Oyun 2015 yılında kuruldu. Yabancı istilasını içeriyor. İstilaya karşı koymak için birçok ülke birleşerek Extraterrestial Combat Unit (XCOM) adlı bir konsey oluşturur. Oyun, XCOM güçlerinin komutanının rolünü üstlenen oyuncunun kontrolü altındaki aşırı teknolojiyi sergilemeye çalışıyor.

Oyun ilginçtir. Uzaylılar, insanları yakalamaya çalışırken, insanlara araştırma için canlı bir yabancı yakalama görevi verilir.

Culdcept Saga: Japon oyun yapımcıları fantezi yapmak konusunda ustadırlar. Culdcept Saga’da, genç bir adam kurtulmak için köle olarak satılır. Ayrılırken kendisi ve yeni sahibi bir kart destesi taşıyan 2 kadınla karşılaşırlar. Bir tanesi ustadan yeni edinilen kölesini serbest bırakmasını ister.

Genç adamın karakteri oyuncu tarafından kontrol edilir. Özel güçleri olduğunu ve her kartın mistik bir yaratık çağrısında bulunduğu kartların büyüsünü kontrol edebildiğini fark eder.

Command & Conquer 3: Kane’s Wrath: Kane’in öfkesi, aynı Command & Conquer 3 oyun setinin Tiberium Wars dizisinin genişlemesidir.

Bu düşük grafik ama yüksek beyin strateji oyunlarından bir diğeridir. Oyuncuların üsleri kurmaları ve düşmanları yenmeleri gerekiyor. Oyunda ilerlemek için sayaç hedeflerini tamamlamak gerekir.

Çok oyunculu moddayken, oyun sırayla değişir. Oldukça geleneksel bir oyuna benziyor olsa da, anlamak ve oyunu kazanmak gerçekten çok zor.

Viva Piñata: Trouble in Paradise: Diğer strateji oyunlarından farklı olarak, Trouble in Paradise, tipik olarak bir bahçeye dayanan sevimli, canlı ve büyüleyici bir çevreyi kullanır. Oyundaki yaratıklar, piñatalar gibi şekillenmiştir. Goriller, böcekler, yengeçler ve akbabalar gibi ilgili hayvanların yeteneklerine sahipler. Oyunun amacı bahçeyi daha iyi bir yer haline getirmektir.

Bu oyun gerçekten çocuklara yöneliktir. Müzikleri çalarken de olumlu bir his ve çocuksu mutluluk verir. Kontroller çocukların kendilerini rahat hissetmeleri için tasarlanmıştır.

Civilization Revolution: Bu oyun, tarih meraklıları için keyif verecektir. Zaman çizelgesini M.Ö. 4.000’e kadar itiyor ve sonra oyuncuya dünyayı sıfırdan uygarlaştırma sorumluluğunu veriyor.

Oyuncular medeniyeti oluştururken rol, gelecek yerleşimcilerin rolüne dönüşür. Yeni yerleşimcilerin yaratılışı sırasında oyuncu medeniyetin zaman çizelgesinde daha fazla medeniyet unsuru yaratmak zorundadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir