Krita İndir – Photoshop alternatifi ücretsiz boyama ve çizim programı

Görüntü düzenleme söz konusu olduğunda, Photoshop ile diğer programları kıyaslamamak gerekir. Bununla birlikte, Photoshop yeni başlayanlar için uygun değildir. Doku, mat çizim ve daha fazlasıyla ilgileniyorsanız, Krita adı verilen basit ama çok güçlü bir ücretsiz yazılım var.

Geliştiricilere göre, bu ücretsiz yazılım esas olarak illüstratörler ve doku sanatçıları için geliştirildi. Krita, diğer resim düzenleme programları yerine kullanabileceğiniz mükemmel özelliklere sahiptir.

Krita ücretsiz boyama ve resim düzenleme programı

Krita indir

Bu ücretsiz boyama ve fotoğraf düzenleme programı Krita Desktop ve Mağaza uygulaması olarak sunulmaktadır. Krita Desktop free sürümü Windows ve Mac OS X sistemler ile uyumludur. Düzenli resim düzenlemeye yönelik bir uygulama olmadığı için Photoshop’un tüm özelliklerine sahip olmayabilirsiniz.

Elbette işinize yarayacak pek çok özellik mevcuttur. Bazı özelliklerini aşağıda sıraladık:

  • Fırça Dengeleyicileri: Çizim yapmak için LiveScribe veya normal fare gibi herhangi bir dijital kalem kullanıyorsanız ve çok titrek bir eliniz varsa, bu özellik çizimi dengelemeyi sağlar, sorunsuz bir çizim deneyimi sunar.
  • Renk Paleti: Renk seçimi ressam ve çizim yapanlar için daime telaşlı bir iştir. Bir renk seçmek için birden fazla seçeneği kullanmanız gerektiğinde daha da karmaşıklaşır. Bu aracı kullanırken sağ tıklama menüsünden herhangi bir rengi seçebildiğiniz için bu sorun ortadan kalkacak.
  • Özel Fırça: Bir ressam için farklı fırçalar kullanmak önemlidir. Tesislerinize göre dahili fırçaları özelleştirebilirsiniz.
  • Kendi eserinizi paylaşın: Kendi fırçanızı veya başka bir aracınızı başkaları ile paylaşmak isterseniz, bunu kolayca yapabilirsiniz.
  • Katman yönetimi: Photoshop’u biliyorsanız, Photoshop’un katman desteği ile birlikte geldiğini bileceksiniz. Krita da teklif ediyor.
  • Çizim Asistanı: Krita, temporaril kullanabileceğiniz düz çizgileri kaldırmak için 9 farklı seçenekle birlikte gelen basit bir Assistant Tool yardımcı aracı sunar ve daha iyi bir şekil oluşturur.
  • Herhangi bir nesneyi yansıtma: Bir nesnenin yarısını oluşturduysanız ve diğer yarısını oluşturmak istiyorsanız Yansıtma aracından faydalanabilirsiniz.
  • PSD dosyası desteği: PSD dosyalarını Photoshop olmadan açmanın birçok yolu olmasına rağmen, PSD dosyalarını açmanıza ve bunları düzenlemenize izin verecek başka bir araçtır.

Krita indir

Bu yazılımda yer alan daha başka araçlar da var. Örneğin, Dönüşüm araçları, Renk paleti, HDR desteği, Katman maskeleri vb. göreceksiniz.

Krita 4.1.1 indir

Krita ücretsiz uygulaması Windows masaüstü ve mağaza uygulaması olarak sunulmakta ve Mac OS X sistemler içinde uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan Krita sürümü indirin.

Portable, bilgisayarınıza kurulum yapmadan çalıştırma imkanı sağlayan taşınabilir versiyonlar.

Windows 32 Bit için Krita indir (96 MB)

Windows 64 Bit için Krita indir (97 MB)

Windows 32 Bit için Krita Portable indir (131 MB)

Windows 64 Bit için Krita Portable indir (133 MB)

Windows için Krita Mağaza Uygulaması (Ücretli)

Mac OS X için Krita indir (119 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir