KStars İndir – Açık kaynaklı ücretsiz astronomi programı

KStars, grafiksel görüntüler sağlayan, gökyüzü ve gezegenleri görmek isteyenlere yardımcı olacak ücretsiz astronomi programı. Dünya üzerindeki her yerden, herhangi bir tarihe ait gece gökyüzündeki yıldızlar, takımyıldızlar, yıldız kümeleri, bulutsular, galaksiler ve gezegenlerin konumlarını gösterir. Ekran yakınlaştırılabilir ve nesneleri gökyüzünde gezinirken bile tespit edebilir ve izleyebilir. KStars çok yapılandırılabilir, görüntülenen nesneleri ve renkleri kontrol edebilirsiniz. Gökyüzünün herhangi bir bölümünün görüntüleri çevrimiçi veritabanlarından indirilebilir.

Konumunuz ne olursa olsun, dünya üzerindeki herhangi bir yerden gece gökyüzünün doğru bir simülasyonunu gösterir. Astronomi meraklısı iseniz bu programı kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederim.

KStars – Ücretsiz astronomi programı

KStars indir

KStars gökyüzü ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi ekranınıza getiren harika bir uygulamadır. Milyonlarca yıldız, binlerce gökyüzü objesi, gezegenler, güneş ve ay, binlerce kuyruklu yıldız, asteroit, süpernova ve uyduları da kapsayan harika bir görsel keyif sunuyor.

Öğrenciler ve öğretmenler için, uzun zaman çizelgeleri üzerinde meydana gelen olguları, bağlantı elemanlarını tahmin etmek için KStars Astrocalculator’ı ve birçok ortak astronomik hesaplamaları görüntülemek için ayarlanabilir simülasyon hızlarını destekliyor.

KStars ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Şehirler listesinden veya enlem ve boylamdan hangisini GPS / SatNav cihazından veya Google Haritalar’dan alabileceğinizi sorar. Konumunuza sağ tıklayarak neler olduğuna bir göz atabilirsiniz. Bulunduğunuz konumdan o an görülen gece gökyüzünün bir haritasını görüntüler. Gökyüzü meraklıları için eğlenceli ve kaliteli bir uygulamadır.

Gökyüzünde gördüğünüz nesneleri seçebilir, belirli yıldızlara ya da gezegenlere bakabilirsiniz. Merak ettiğiniz nesnelere sağ tıklayarak daha fazla detaya göz atabilir ve onun teleskopik fotoğraflarına bağlantılar verebilirsiniz. Kullanımı fareden yapmak daha kolaydır. Fareyi görmek istediğiniz konuma sürükleyerek bakış açınızı değiştirebilir veya bir nesneyi daima ekranda ortalanmasını sağlayabilirsiniz.

KStars indir

Piyasada bu alanda geliştirilmiş bir çok uygulama olabilir ancak KStars uygulaması ekstra özellikler sağlamaktadır. En güzel yanı ise, gökyüzünü istediğiniz zaman, şimdi, gelecekte ve geçmişte gökyüzünü gösterecek şekilde değiştirebilir ve çeşitli nesnelerin hareketini ve geçişini gösteren, gökyüzünün kısa süre bir animasyonunu izleyebilirsiniz. Ayrıca bu gece görülebilecek nesnelerin bir listesini de getirebilirsiniz.

Kısacası KStars, geçmişten günümüze ve geleceğe dair gökyüzü ve uzay ile merak ettiğiniz her şeyi kolayca görüntülemek ve nesneler hakkında bilgi edinmek için kullanabileceğiniz en başarılı uygulamalardan biridir.

KStars 2.8.0 indir

KStars ücretsiz astronomi programı Windows, Mac OS X ve Android sistemlerle uyumludur. Ancak program sadece Windows 7,8, 10 64-bit sistemlerle, MacOS 10.11 ve üzeri sistemlerle uyumludur.

Windows için KStars indir (69MB)

Mac OS X için KStars indir (59MB)

Android için KStars indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir