LastPass Türkçe İndir – Şifre üretmek ve yönetmek için ücretsiz şifre yöneticisi

LastPass, Windows, Mac, Android, iOS, Windows Phone sistemler için ve tarayıcı eklentisi olarak kullanabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe şifre yöneticisi.

Parola kullanmayı gerektiren pek çok site, uygulama ve hizmetler biraz sınırlı olmakla birlikte, basit, hatırlanması kolay şifreleri kullanmaya veya aynı şifreyi tekrar tekrar kullanmayı denemek istemektedir. Her ikisi de büyük bir güvenlik riski taşıyor ve LastPass kendisini bir çözüm olarak sunuyor. Web tarayıcısının bu tür bilgileri, nereden ulaştıracağından korktuğu için saklamaktan endişe duyan herkes için mükemmel bir alternatiftir.

LastPass

LastPass, web siteleri için şifrelerinizi manuel olarak girmek zorunda kalmadan sizin yerinizde yapan, hatta birden fazla hesaba kolayca giriş yapmanıza imkan sağlayan kaliteli bir şifre yöneticisidir. Tüm giriş bilgileriniz bir ana parola ile korunan bir kasaya kaydedilir. Aynı düşünce web formlarına da genişletilir; böylece adresinizi, kredi kartı bilgilerinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi manuel olarak girmek zorunda kalmazsınız.

Yılda 12 TL ödemeyi düşünmüyorsanız, LastPass Premium’a geçebilirsiniz. Bu, LastPass uygulamalarını ve web sitelerini kullanmanızı sağlar ve size 1GB şifreli çevrimiçi depolama alanına erişim izni verir. Çoğu insan için, ücretsiz sürüm yeterli olmaktadır.

LastPass ile başlarken

LastPass hesabı kurmak basittir. Ücretsiz uygulamayı indirip yükleyerek, ya da tarayıcı eklentisi olarak yükleyerek başlayabilirsiniz. Ya mevcut bir hesaptaki oturum açmanız ya da yeni bir hesaba kaydolmanız istenir. Elbette, güçlü, hatırlayabileceğiniz ve kimsenin tahmin edemeyeceği bir şifre oluşturmak her zaman daha güvenli olacaktır.

LastPass’taki verilere ana şifre olmadan sizden başkası erişemez. Eğer, programa giriş için oluşturduğunu ana parolayı unuttuysanız ve ipucu da aklınıza gelmiyorsa, baştan başlamanız gerekecektir.  LastPass’ı yeni bir cihaza yüklediğinizde, hesap kurtarma için bir kerelik şifre kaydetme seçeneği elde edersiniz. Kurtarma işlemi e-posta hesabınıza ve cihaza erişmenizi gerektirir, bu nedenle bu güvenlik riski çok fazla değildir.

Şifre jeneratörü ile güçlü şifreler üretin

Herhangi bir hizmet için yeni bir hesap açtığınızda veya mevcut hesaba ait şifreyi değiştirmek istediğiniz zaman, LastPass, güvenli bir şifre oluşturmanızı önerir.

Varsayılan olarak şifre üreticisi, en az bir haneli ve büyük harf ile küçük harf karışımı kullanarak 12 karakterlik şifreler oluşturur. Daha güçlü şifreler elde etmek için uzunluğu artırabilir, tüm karakter tiplerinin kullanımına izin verebilirsiniz.

LastPass indir

Yeni bir hesaba kayıt olduğunuzda, LastPass kimlik bilgileri alır ve değişiklik yaptığınızda kayıtlı parolasını güncellemeyi önerir. Şifre üreticisinin yardımını ister kabul edebilir, ister kabul etmeyebilirsiniz.

Parola kasası

LastPass parola kasasından tüm kayıtlı oturumları görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve organize edebilirsiniz. Birbirine benzer, önem sırasına veya çok kullanılan oturumları bir kategoride toplayabilirsiniz.

LastPass indir

Yeni bir çok amaçlı ekle düğmesi, yeni bir klasör, güvenli not veya site eklemenizi veya mevcut bir öğeyi diğer kullanıcılarla paylaşmanızı sağlar (daha sonra paylaşımla ilgili daha fazla bilgi verir). Ayrıca, aynı anda birden çok öğe seçebilir ve hepsini bir klasöre taşımak, paylaşmak veya silmek gibi toplu işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

Web formlarını doldurma

Giriş kimlik bilgilerini otomatik olarak doldurabilen bir ürüne sahipseniz, kişisel verileri web formlarına dönüştürmek kısa bir adımdır. Bununla birlikte, pek çok ücretsiz şifre yöneticisi bu özelliği içeriyor.

LastPass’ta, bir kredi kartı ve bir banka hesabı ile birlikte çeşitli kişisel ve iletişim bilgilerini içeren herhangi bir sayıda tam kimlik profilini tanımlayabilirsiniz. Web tasarım uzmanlığı belirli seviyede olanlar, özel alanları tanımlayabilir.

LastPass’ın birden fazla alana gereksinim duyduğu bir jest, bir kredi kartından başka bir şey içermeyen profiller oluşturabilme özelliğidir. Bir web formunu doldurmaya gittiğinizde kişisel bir veri profili kullanmayı seçebilir veya kişisel verilerinizi ve kredi kartınızı ayrı ayrı seçebilirsiniz.

LastPass kasada, ilişkili kredi kartı numarasını analiz ederek her profili temsil eder. MasterCard, VISA numaralarını doğru bir şekilde ayırt edebilmektedir.

Güvenlik denetimi

LastPass ile tüm şifrelerinizi güvenli bir şekilde depolamanız iyi bir adım olabilir ancak, yeterli değildir. Artık bu şifreleri incelemeniz ve zayıf olanları ve birden çok web sitesinde kullanmak üzere geri dönüştürdüğünüz şifreleri düzeltmeniz gerekiyor.

Güvenlik sorunu simgesini tıklayın, ana parolanızı tekrar girin ve parolalarınızın ne kadar iyi (veya kötü) olduğunu görmek için hazır olun. Otomatik şifre değiştirme de dahil olmak üzere güvenlik sorununun tüm avantajlarından yararlanmak için Chrome’dan başlatmanız gerektiğini unutmayın.

LastPass indir

Analizin bir parçası olarak LastPass, şifreleriniz arasında bulunan e-posta adreslerini belirler ve bunları bilinen tehlikeye atılmış sitelere karşı kontrol etmeyi teklif eder. Doğal olarak, bu adreslerden birinin bir ihlalle ilişkili olduğunu fark ederseniz, hemen tüm ilişkili şifreleri değiştirmeniz gerekir.

Tavsiye! Bilgisayar ve İnternet korsanları önemli bilgileri depolayan hizmetlere karşı her zaman saldırılar düzenlemektedirler. Bu nedenle güvenlik açısından ne kadar çok güvenli bir hizmet bile olsa çok çok önemli bilgilerinizi bilgisayar ve İnternet üzerinde saklamamanızı tavsiye ederiz.

LastPass Türkçe indir

LastPass ücretsiz ve Türkçe parola yönetim programı Windows, Mac, Android ve iOS sistemleri ile tarayıcılar üzerinde çalışmaktadır. Aşağıdaki bağlantılar ile sisteminize uygun olanı indirin. Yükleme yapmadan önce LastPass hesabı oluşturun.

Windows ve Mac sistemler için yükleyeceğiniz LastPass sürümleri tarayıcılar içinde yükleyici içermektedir. Ancak sadece tarayıcınız için yüklemek istiyorsanız tarayıcı sürümleri yükleyebilirsiniz.

Windows 32-Bit için LastPass indir (24 MB)

Windows 64-Bit için LastPass indir (30 MB)

Windows 10 için LastPass indir (Windows Mağaza)

Mac OS X için LastPass indir (35 MB)

Tarayıcılar için LastPass indir

Chrome için LastPass indir (Chrome eklenti sayfası)

Firefox için LastPass indir (Firefox eklenti sayfası)

Microsoft Edge için LastPass indir (Edge eklenti mağaza)

Opera için LastPass indir (Opera eklenti sayfası)

Maxthon için LastPass indir (Maxthon eklenti sayfası)

Akıllı cihazlar için LastPass indir

Android için LastPass indir (Play Store)

iOS için LastPass indir (App Store)

Windows Phone için LastPass indir (Windows Phone Mağazası)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir