LG gelecek iPhone’lar için OLED ekranlar üretiyor!

Financial Times’ın yeni bir raporunda, Samsung’un değil, LG’nin Apple’ın yaklaşmakta olan yeni iPhone serisinde bulunan OLED ekranlar üreteceği belirtiliyor.

LG şu anda iPhone 8 ve 8+ modellerinde bulunan LCD ekranlar üretiyor ancak iPhone X’in OLED ekranları Samsung tarafından üretildi. Apple’ın en büyük rakibine ekranlarını yaptırması ne kadar ilginç geliyor değil mi? Samsung, OLED ekranlarında lider olarak kabul görüyor. Bununla birlikte, Apple’ın en büyük akıllı telefon rakibine artık daha fazla iş vermemesi daha mantıklı olacaktı ve Apple artık bunu uyguluyor.

Apple’ın önümüzdeki yıl iPhone X’in 5.8 inç ve 6.5 inç modellerini piyasaya sürmeyi planladığı tahmin ediliyor. Bu telefonlar, şu anki iPhone X gibi OLED ekranlarını kullanacak. Raporlar LG’nin 6.5 inçlik model için 15 milyon ekran üretmesi bekleniyor. Ancak, 5.8 inç modeller hala Samsung ekranlarını kullanacak.

Ne olursa olsun, Samsung ekran üretimi noktasında LG’den daha iyi olmaya devam ediyor. İki şirket, her ne kadar görüntü teknoloji konusunda hırsızlık iddiasıyla defalarca mahkemeye gitse de, sonuç değişmiyor. Ayrıca Google Pixel 2’yi, standart Pixel 2 ve LG’nin Pixel 2 XL ekranını ele alan ekranla işleyen Samsung’la paylaştılar.

Bununla birlikte, Pixel 2’de kullanılan Samsung ekranında bulunmayan birkaç görüntü sorunu yaşadığı için Pixel 2 XL’de duraklama yaşanabilir. LG, bu sorunları bir sonraki iPhone serisinde çözmeyi planlıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir