LibreOffice Türkçe İndir – Tamamen ücretsiz Office programı

Herkesin günlük görevleri yerine getirmesi için bir ofis programına ihtiyaç duyar. Elbette, Microsoft Office en iyi bilinen seçenektir, ancak yüksek bir ücretle sahip olunabilir. Bu nedenle kullanıcılar Office alternatifi programlara yönelmektedir. Word, Excel, PowerPoint ve şirketin neredeyse tüm özelliklerini çoğaltan bir çok ücretsiz alternatif vardır. LibreOffice böyle bir pakettir ve en iyi ücretsiz ofis programlarından biri olarak ün kazanmıştır. Ayrıca, Türkçe dil desteğinin olması ülkemizde en popüler olmasını sağlamıştır.

Bu açık kaynaklı ofis yazılım paketi gerçekten olağanüstüdür ve her zaman yeni özellikler eklenmektedir. Şaşırtıcı derecede esnektir ve tamamen ücretsizdir, hatta ticari kullanım için bile olsa.

LibreOffice – Ücretsiz ofis programı

LibreOffice ofis alternatifi program
LibreOffice, kullanım kolaylığı ve gelişmiş özellikleri ücretsiz ve Türkçe dil destekli en iyi Office alternatifi programdır.

LibreOffice, OpenOffice projesinin bir ürünüdür ve düzenli ofis güncellemeleri ve birinci sınıf ofis yazılımlarıyla uyumlu bir şekilde devam etmesini sağlayan yeni özellikler içeren büyük bir kodlayıcı ekibi tarafından geliştirilmiştir.

LibreOffice, bir ofis takımından ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan altı bileşenli programlar içerir:

  • Writer Belgesi
  • Calc Hesap Tablosu
  • Impress Sunumu
  • Draw Çizimi
  • Math Formülü
  • Base Veritabanı

Microsoft dosya türleri (DOC, DOCX, PPT, PPTX ve diğerleri dahil olmak üzere) dahil olmak üzere birçok farklı biçimi kaydedebilir ve açabilirsiniz.

Kullanımı ve kullanıcı arayüzü

LibreOffice’in bileşen programlarında 2007’den beri Microsoft Office’in parçası olan şerit tabanlı arayüz yok. Bunun yerine, açık kaynaklı ofis paketi daha geleneksel bir simge ve araç çubuğu sistemi kullanıyor. Eski okul arayüzü yararsız isimlerle sekmelerin arkasında gizlenmiş hiçbir araç olmadığı anlamına gelir ve isterseniz fareden ziyade bir klavye kullanarak kolayca gezinebilirsiniz.

LibreOffice ofis alternatifi program
LibreOffice Writer aracı ile Word üzerinde yapacağınız pek çok şeyi yapabilirsiniz.

Bunun ötesinde Microsoft’un verimlilik araç takımı ve LibreOffice arasında çok az fark var. Açık kaynak paketi, Office’in yerleşik bulut depolama seçeneklerinden yoksundur; ancak, hesabınıza PC’nizdeki bir klasör gibi anında erişmenizi sağlayan Dropbox masaüstü yazılımını yükleyerek kolayca düzeltebilirsiniz.

LibreOffice ofis alternatifi program
LibreOffice Calc aracı ile Excel üzerinde yapacağınız pek çok şeyi yapabilirsiniz.

LibreOffice’in şablon seçimi Microsoft’a kıyasla biraz sınırlı görünebilir, ancak bu, projenin çevrimiçi deposunda bulunan çok sayıda indirilebilir. Gelişmiş dil bilgisi araçları, ek dil paketleri, geliştirilmiş erişilebilirlik seçenekleri ve zihin haritalama aracı Freemind gibi diğer programlar için eklentiler eklemek için eklentiler de vardır.

LibreOffice ofis alternatifi program
LibreOffice Impress aracı ile PowerPoint üzerinde yapacağınız pek çok şeyi yapabilirsiniz.

LibreOffice gerçekten dikkate değerdir. Bir deneyin ve ofis yazılımına bir daha asla para ödemeyeceksiniz.

LibreOffice 6.1.3 indir

LibreOffice ücretsiz ofis programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista sistemleri ile uyumludur.

Windows 32-Bit için LibreOffice 6.1.3 indir (251 MB)

Windows 64-Bit için LibreOffice 6.1.3 indir (270 MB)

Windows için LibreOffice 6.1.3 indir (Torrent)

Mac OS X için LibreOffice 6.1.3 indir (239 MB)

Mac OS X için LibreOffice 6.1.3 indir (Torrent)

LibreOffice portable indir

Taşınabilir sürüm, LibreOffice’in bütün özelliklerini taşıyan; kelime işlemci, hesap tablosu, sunum aracı, çizim takımı ve veritabanı, bileşenlerini içeren ve Microsoft Windows için taşınabilir uygulama olarak paketlenmiş sürümüdür. Taşınabilir sürüm sayesinde, bütün belgelerinizi ve bunlarla çalışabilmek için gerekli olan her şeyi yanınıza alıp dilediğiniz yere götürebilirsiniz.

LibreOffice 5.4.7 Portable indir (161 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir