LightZone İndir – Lightroom alternatifi ücretsiz resim düzenleme programı

LightZone, dijital fotoğrafların düzenlenmesini ve profesyonel kalitede sonuçların hızlı bir şekilde elde edilmesini kolaylaştıran ücretsiz fotoğraf düzenleme programı.

Adobe Lightroom profesyonel fotoğrafçılar tarafından tercih edilen fotoğraf yönetimi aracı olabilir, ancak yüksek bir ücret karşılığında satın alınmaktadır. Adobe Lightroom alternatifi olarak ücretsiz ve açık kaynaklı Raw ve diğer görüntü biçimlerini düzenlemek için LightZone’u indirebilirsiniz.

Program, harika efektleri ve stilleri ve hassas ayarlanabilir araçları içeren bir seri fotoğraf manipüle etmenizi sağlar. LightZone, katmanlar, renkli maskeler ve maskeler yerine bir görüntüyü 16 “bölgeye” böler. Her bölge, yanındaki renklerden yüzde 50 oranında parlaklık derecesine sahiptir ve parlaklık ve kontrastı değiştirmek için bölgeleri kolayca değiştirebilirsiniz. Vektör şekli çizerek bir görüntünün parçalarını da değiştirebilirsiniz.

LightZone – Ücretsiz fotoğraf düzenleyici

LightZone indir

Fotoğraf editörlerinin yollarını biliyorsanız, fotoğraf manipülasyonunun temelleri hakkında bilgi edineceksiniz. Genellikle katmanlar vardır, renk haritaları vardır, maskeler vardır. Manipülasyon, pikselleri doğrudan etkiler. Orijinal görüntüyü korumak için bir katmanın çoğaltılması yaygın kullanılan yoldur.

En yaygın araç olan Adobe Lightroom, ayar katmanları kavramını Photoshop’tan devralamadı. Bu konsept, doygunluk değişiklikleri, parlaklık, kontrast olsun, katmanların birbiri üzerine yığılmasını mümkün kılar, böylece her kat farklı bir etki taşır. Lightroom’da daha temel özelliklerle sınırlısınız.

LightZone radikal olarak farklıdır. Ayarlanacak herhangi bir eğri yok, kontrast ayarı da yok. Bunun yerine LightZone, büyük ölçüde “bölgeler” kavramına dayanır. Her görüntü, parlaklığın olduğu görüntünün alanlarını temsil eden 16 farklı bölgeye ayrılmıştır. Her bölge, öncesi ve sonrası bölgenin parlaklığında %50 farklılık gösterir. Bu, manipülasyonları aynı anda kullanmak ve yumuşatmak için oldukça kolaydır.

LightZone indir

Yığınlama söz konusu olduğunda, LightZone genellikle efektleri, aletleri ve herhangi bir manipülasyon adımı yığınını bir önceki yığın üzerine koyar. Tamamen tahribatsız çalışır. Her adım, yalnızca yığılmış öğeyi kapatarak geri alınabilir. Farklı bir efekt oluşturmak için yığın listesinde her adım yeniden düzenlenebilir. Bu oldukça eşsizdir, ancak LightZone ile neler yapabileceğinizi görmek için bir süre denemeye ihtiyaç duyar.

Bir başka önemli özellik ise LightZone’s Relighting. Bu özellik, bir görüntünün ışıklandırmasını görüntünün farklı bir aydınlatma ayarında çekilmiş gibi değiştirmenize izin verir. Relighting, fotoğrafın tamamında veya yalnızca bölümlerinde çağrılabilir.

Genellikle, efektlerin yalnızca bir görüntünün bir bölümünü etkilemek istiyorsanız, vektör tabanlı bölgelerin ve maskelerin kavramını kesinlikle beğeneceksiniz. Bu özellik, ayrı olarak işlemek istediğiniz nesneler boyunca vektör şekilleri çizmenizi sağlar. Bir vektör şekli çizdikten sonra, çağırdığınız herhangi bir efekt yalnızca şeklin içindeki unsurları etkiler. Sabit çizgilerden kaçınmak için, şekil otomatik olarak şekil etrafındaki bir tıraş alanı ile birlikte çalışır ve böylece şekil içindeki ve dışındaki alanların birbirlerine sorunsuz şekilde karışması sağlanır.

LightZone indir

LightZone hazır stilleri en beğenilen özelliklerdendir. Stiller, tek bir tıklamayla efektler uygulamanızı sağlar. Önceden hazırlanmış stillerden birini kolayca seçerek herhangi bir görüntüyü HDR yapabilirsiniz. Instagram filtre efektlerini beğeniyorsanız burada bulabileceksiniz. Önemli bir farkla: Instagram’ın aksine, LightZone orijinallerini yok etmez.

Sonuç

LightZone’un mantıklı ve sevimli düzeni, kendinden emin simgeleri ve net menüleri, oldukça kapsamlı Yardım’ı ve mevcut Stiller’in gücünü seveceksiniz. Raw resimler üzerinde çalışırken, LightZone’un kamera içi JPEG motorundan daha iyi JPEG’ler üretebilecek güçlü bir araç olduğuna inanıyoruz.

Ve sanırım çok önemli bir soru şudur: Hangi kameralar LightZone ile uyumlu? LightZone hemen hemen kullanılabilir herhangi bir dijital kamera ile uyumludur. LightZone, Raw dosyaları açmak için dcraw kitaplığını kullanıyor ve dcraw, az bakım gerektirmeyen ve periyodik olarak güncellenen önemli bir yazılım parçası olan bir ya da daha çok evrensel Raw dosya kod çözücüsüdür. Dcraw’un desteklediği kameraların listesini buradan istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz.

LightZone indir

LightZone ücretsiz fotoğraf düzenleme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

Windows için LightZone indir (56 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir