LogFusion: Windows için ücretsiz gerçek zamanlı günlük izleme programı

LogFusion, yöneticiler ve geliştiriciler için özel olarak tasarlanmış Microsoft Windows için ücretsiz ve profesyonel gerçek zamanlı bir günlük izleme yazılımıdır.

Çoğu istemci ve sunucu işletim sistemi, birçok hizmet ve programlar günlük dosyaları oluşturur. Çoğu günlükler, bu standart dosya türlerini destekleyen herhangi bir programda açılabilen düz metin dosyaları olarak saklanır.

Öte yandan uzmanlaşmış günlük yönetimi yazılımı, gelişmiş özellikler kümesi sayesinde genellikle bunun için daha uygundur. Gelişmiş filtreleme ve ayrıştırma, senkronizasyon veya çizgilerin vurgulanması gibi özellikler genellikle düz metin düzenleyicilerinde bulunmaz.

LogFusion

LogFusion Free, LogFusion’un ücretsiz sürümüdür. Taşınabilir bir sürüm ve Windows makinelerine yüklenebilecek bir sürüm olarak mevcuttur. Elbette bir programın ücretli ve ücretsiz sürümü varsa, bazı özellikler söz konusunda olduğunda sınırlıdır. Geliştirici web sitesinde ayrıntılı karşılaştırmayı kontrol edebilirsiniz.

Serbest sürümün gecikmesinin temel özellikleri, izlenen klasörler, günlük kategorileri ve arayüzde aynı anda birden fazla günlük görüntülemek için sekmeli bir arayüz desteği sağlar.

Bununla birlikte LogFusion’un Pro sürümleri 9 dolardan başlar ve Pro sürümleri arasındaki tek fark, lisansın verildiği cihazların sayısıdır.

LogFusion arayüzü güzel olmayabilir, ancak işlevseldir. Uygulamada bir günlük dosyası yüklemek için açık dosya düğmesine basabilirsiniz. Program, tüm düz metin günlük dosyası türlerini destekler ve yüklendiğinde günlüğü ayrıştırır. LogFusion, UTF-8, UTF-16 ve UTF-32 gibi farklı dosya kodlamalarını destekler.

Yerel günlükler yükleyebilir veya etkinlik kanallarını veya günlüklerini veya uzak olayları veya günlükleri yüklemek için “open other (diğerini aç)” düğmesini kullanabilirsiniz. Seçeneği seçtiğinizde program, tüm etkinlik kanallarını ve günlüklerini arayüzünde listeler, böylece bunları hemen seçebilirsiniz.

Programın varsayılan olarak günlük satırlarını 50.000’e sınırladığını unutmayın. Yüklenen günlük satırlarının sayısını değiştirmek için ayarları açmanız ve orada günlük ayarları yapmanız gerekir.

LogFusion programını ücretsiz kullanmak

LogFusion programının hem Free hem de Pro sürüm için aynı yükleyiciyi kullanır. Bu indirmeler 30 günlük ücretsiz deneme lisansı içermektedir. LogFusion’ın ücretsiz sürümünü kullanmak isterseniz, Ayarlar (Settings) penceresindeki Lisans Anahtarı sekmesinden lisans anahtarını kaldırmanız yeterlidir.

LogFusion indir

LogFusion ücretsiz program Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (32-bit ve 64-bit) sistemleri ile uyumludur. Taşınabilir sürüm, bilgisayarda kurulum yapmadan direkt çalıştırabileceğiniz ve USB aracılığıyla diğer bilgisayarlara taşıyacağınız ve kullanacağınız bir sürümdür.

Windows için LogFusion indir (4MB)

Windows için LogFusion indir (2MB Taşınabilir sürüm)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir