Luminar İndir – Windows için ücretsiz fotoğraf düzenleme programı

Luminar, Mac OS X’den sonra Windows sistemler içinde kullanılabilir ücretsiz fotoğraf düzenleme programıdır.

Windows için Luminar şuan beta versiyonu olarak sunuluyor. Dilerseniz aşağıdaki bağlantıdan geliştirici web siteside bir e-posta adresi girdikten sonra indirebilir veya direkt indirme bağlantısına tıklayarak indirebilirsiniz.

Mac sürümünün ticari olduğunu düşünürsek, Windows sürümünün de ticari olmayacağını ve özgür olmayacağını düşünüyoruz.

Windows için Luminar fotoğraf düzenleyici

Luminar indir

Luminar’ın Windows sürümü, Geliştiriciye göre Mac için Luminar’ın en önemli özellikleriyle aynıdır. Tek tuşla ön ayarlar ve fotoğraf düzenleme filtreleri, RAW dosya dönüşümü ve kullanıcının beceri düzeyine (ve tercihlerine) uyarlanan uyarlanabilir bir arayüz için önemli özellikler var.

Program, ilk başlangıçta kısa bir öğretici görüntüler. Program arayüzündeki bazı önemli alanları vurguluyor.

Daha sonra programa bir fotoğraf yükleyebilirsiniz. Luminar, fotoğrafı, önayarları ve katman ve filtre bilgilerini ekranda görüntüler.

Önceden ayarlamayı ve filtreleme kenar çubuğunu gizlemenize gerek kalmayacak şekilde gizleyebilirsiniz. Fotoğrafı yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilir ve filtreden önce ve sonra kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Fotoğrafın orijinal ve işlenmiş görüntüsü

Program yapacağınız değişikleri anlık olarak görebileceğiniz şekilde önce ve sonra olmak üzere iki kısım sunar. İlk kısım fotoğrafın orijinal görüntüsüdür, diğer fotoğrafın işlenmiş halidir. Orijinal fotoğrafı ve değiştirilen fotoğrafı derinlemesine incelemek için taşıyabileceğiniz bir kaydırıcıya sahiptir.

Yazarken Windows için Luminar’ın iki temel özelliği hazır ayarlar ve filtrelerdir. Görüntüleri değiştirmek için tek tuşla ön ayarlar seçilebilir. Uygulama, seyahat, portre veya dış mekan gibi kategorilere ayrılmış haldedir.

Luminar indir

Fotoğrafları uygulayabileceğiniz filtreler

Hazır ayarlar bir veya daha fazla filtreden oluşur. Bu filtreleri tek tek de seçebilir ve bir ön ayar seçtiyseniz bunları idare edebilirsiniz.

Luminar, kontrast, parlaklık veya renk sıcaklığını değiştiren filtrelere arttırılmış düzinelerce farklı filtre ile birlikte gelir.

Filtreler, özelleştirme için kullandığınız kaydırıcılarla birlikte gelir. Kolayca görüntüler üzerinde filtre değişikliği yapabilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflara filtre uygulamak bile çok kolay ve hızlıdır.

Luminar indir

Luminar for Windows, Windows 7’nin tüm sürümleri ile, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 ile de uyumludur. Geliştiriciler, Kasım 2017’de fotoğraf editörünün son sürümünü yayınlamayı planlıyor.

Mac sürümünde desteklenen, ancak Windows sürümünde desteklenmeyen özellikler programa eklenecektir. Buna Adobe Photoshop ve Lightroom eklentileri, silme veya klon gibi araçlar ve diğer özellikler dahildir.

Luminar indir

Luminar, kullanımı kolay, kullanıcı dostu arayüze sahip ücretsiz bir fotoğraf editörüdür. Adobe Photoshop ve diğer profesyonel dereceli editörler kadar güçlü olmasa da, temel fotoğraf düzenleme ihtiyaçlarınızı karşılar.

Windows için Luminar indir (201MB) veya Program sayfasından indirin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir