Masaüstü ve Mobil Arasında Firefox Quantum Senkronize Etme

PC ile Android ve iPhone telefon arasında Firefox Quantum hesabını senkronize etme nasıl yapılır göreceğiz. Mozilla, masaüstü tarayıcısına ek olarak, Firefox Quantum tarayıcısının iOS ve Android için güncellenmiş uygulama sürümünü başlattı. Şifrelerinizi, yer imlerini ve tarama geçmişinizi masaüstünüzle senkronize tutmak için Firefox Sync/Eşitleme özelliğini kolayca kullanabilirsiniz.

Google Play Store ve Apple App Store üzerindeki Firefox web tarayıcısı, yeni güncelleme alarak masaüstü tarayıcısı Firefox Quantum’a uyum sağlayacak hale gelmiştir. Ayrıca, sık kullandığınız sitelere ve yakın geçmişinize hızlı erişim sağlayan, yeni bir giriş sayfası ile yenilenmiştir.

Hem bilgisayarınızda hem de Android veya iOS mobil cihazınızda Firefox Quantum kullanıyorsanız, bu iki cihaz arasında verilerinizi senkronize etmek isteyebilirsiniz. Sizde, akıllı telefon ile bilgisayar arasında Firefox Quantum tarayıcısını eşitlemek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Masaüstü ve Mobil Arasında Firefox Quantum Senkronize Etme

İşte nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. Adım: İlk önce bilgisayarınızda Firefox Quantum tarayıcısını açın (Firefox 57 ve sonrası) ve menü simgesine tıklayın ve ardından Sync’e giriş yap seçeneğine tıklayın.

2. Adım: Bir Firefox hesabınız varsa, Giriş yap düğmesine tıklayarak hesabınızla oturum açın. Hesabınız yoksa, Hesabınız yok mu? Hemen açın seçeneğine tıklayarak bir Firefox hesabı oluşturun ve giriş yapın.

Firefox hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Sync ayarları ve Cihaz adı seçeneklerini göreceksiniz. Sync ayarları kısımından eşitlemek istemediğiniz seçeneklerin işaretlerini kaldırabilirsiniz.

3. Adım: Hesaba giriş yaptıktan sonra, Android ve iPhone telefonunuzdaki Firefox uygulamasını açın ve aynı hesapla giriş yapın.

Hesaba giriş yaptıktan sonra artık akıllı telefon ve bilgisayar arasındaki Firefox verileri senkronize olacaktır. Artık telefonda yaptıklarınızı bilgisayardan, bilgisayarda yaptıklarınızı telefondan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yer işaretlerini, tarama geçmişini, sekmeleri ve oturum açma kimlik bilgilerini masaüstü tarayıcınızla senkronize edebilirsiniz. Şimdi, tüm veriler masaüstü ve mobil tarayıcı arasında senkronize edilecektir.

Chrome’dan Firefox Quantum’a Verileri İçe Aktarma (Resimli Anlatım)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir