Microsoft Edge’de En Popüler Siteler Nasıl Özelleştirilir?

Microsoft Edge size yeni sekme sayfası için üç içerik seçeneği sunar; Bir haber beslemesi, en iyi siteler veya boş bir sayfa. Edge’i açtığınızda en iyi siteler zaten ayarlanmıştır. Bu sitenin sağ üst köşesindeki dişli çarkını tıklarsanız sizi bir düzenleme seçeneğine götürmez. Bunun yerine, yeni sekme sayfasını düzenlemeyi sağlar. Görünüşe göre, Microsoft Edge’de en iyi siteleri düzenleyemez veya özelleştiremezsiniz. Varsayılanları kullanmak zorunda kalırsanız, temelde elinizde işe yaramaz bir özelliğe sahipsiniz demektir. İyi haber, Microsoft Edge’deki en iyi siteleri özelleştirebilirsiniz. Görünen yetersizlik sadece bir tasarım hatasıdır.

Microsoft Edge’de En Popüler Siteleri Özelleştirme

1.Adım: Microsoft Edge’yi açın. Yeni sekme sayfasını haber beslemesi gösterecek şekilde ayarladıysanız, önce En Popüler Siteleri gösterecek şekilde değiştirin. Ardından, gösterilen sekiz en iyi sitenin hangisinin en yararsız olduğunu seçin.

2.Adım: Farenizi üst bir sitenin üzerine getirdiğinizde üzerine bir iğne ve kapat düğmesi görünür. Siteyi kaldırmak için Kapat düğmesini tıklayın.

3.Adım: En sevdiğiniz web sitesini eklemek için artık boş bir alana sahipsiniz. Artı düğmesini tıklayın ve En Popüler Siteler’e eklemek istediğiniz web sitesinin URL’sini ekleyin. Daha sonra, Ekle düğmesine tıklayın. Eklendiğinde ve bu son derece önemli, web sitesini sabitlediğinizden emin olun.

Fare imlecini karosu üzerine getirin ve düğmeyi tıklayın. Web sitesini sabitlemezseniz, bir dahaki sefere yeni bir sekme sayfası açtığınızda web siteniz kaybolur. Yerini, kaldırdığınız varsayılan web siteniz alacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir