Microsoft Modern Klavye, Parmak İzi Algılayıcısı ile birlikte geliyor

Genellikle, Microsoft yeni üretilen ürünlerini ticari bir başarıya dönüştürmek için büyük hayranlıkla sergilemektedir; ancak yeni Modern Klavye’nin piyasaya sürülmesi bu kuraldan bir sapma olarak işaretlemektedir. Microsoft Modern Keyboard, Yüzey Klavyesinin devamı niteliğindedir. İkincisine çok benziyor. Kolaylıkla fark edilebilecek farklılıklar, yeni bir parmak izi okuyucu ve kablosuz yerine kablolu bir bağlantı için bir kablo kullanma olanağı sunar.

Microsoft Modern Keyboard

Microsoft Modern Klavye

İlk bakışta, ince klavyenin çalışma ortamında verimlilik ve konfor için tasarlandığını gösteriyor. Zarif ve neredeyse yok edilemez alüminyum vardır. Anahtarlar diğer geleneksel masaüstü klavyelerine kıyasla sığdır. Normal eğriliği de yok. Bununla birlikte, bu cihazdaki yazma deneyimi, diğer geleneksel masaüstü klavyelerine kıyasla daha iyidir.

Microsoft Modern Klavye

Modern Keyboard dahili parmak izi tarayıcıya sahiptir

Çoğu Windows uygulaması bu günlerde Windows’un merhaba ve biyometrik giriş özelliklerinden yararlanmak için tasarlanmıştır. Modern Klavye bu özelliği kullanır. Nasıl? Microsoft Windows 10’a ve web sitelerine giriş için kullanılabilir klavyenin sağ taraftaki ikinci Windows tuşu içine parmak izi okuyucuyu entegre etmiştir.. Özellikle, bu yöntemi, durdurma veya kilit kayıt cihazlarına duyarlı parolalara göre daha uygun ve güvenli buluyorum.

Microsoft Modern Klavye

Pil gücü ne kadar?

Microsoft, klavyenin tek bir şarjla dört ay kullanılabileceğini iddia etmektedir. Dahası, pil şarj edilebilir, bu nedenle sık sık yeni piller satın almanız gerekmiyor.

Modern Keyboard özellikleri

  • Uzunluk: Yaklaşık 17 inç (420.9 milimetre)
  • En: Yaklaşık 5 inç (112,6 milimetre)
  • Kablosuz frekans: 2,4 GHz frekans aralığı
  • Bağlantı Arabirimi: Bluetooth Düşük Enerji uyumlu 4.0 / 4.1 / 4.2
  • Kablosuz iletişim mesafesi: Açık havada 33 feet (10 metre). Ofis ortamında tipik olarak 17 feet kadar (5 metre)

Diğer özellikleri;

  • Yükseklik: 0.76 inç (19.3 milimetre)
  • Ağırlık: Yaklaşık 15 ons (470 gr)
  • Pil Ömrü: Tam şarjla 4 aya kadar
  • Pil: Şarj edilebilir pil (dahil)
  • Garanti: 1 yıllık sınırlı garanti

Microsoft Modern Keyboard fiyatı

Windows’a ek olarak, Modern Klavye, MacOS ve Android gibi diğer platformlarla uyumludur. Ürün, 129,99 dolar fiyatıyla standart Surface Keyboard’dan 30 dolar daha fazladır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir