NetBalancer Türkçe İndir – Ağ Trafiğini İzleme ve Veri Kullanımını Sınırlama Programı

Sınırsız bant genişliğine sahip yani kotasız İnternet kullansanız bile, torrentleri indirmek ve aynı anda online oyun oynamak isterseniz, hız önemli ölçüde azalır. Bu nedenle, İnternet kullanımını istediğiniz şekilde ayarlamak isteyebilirsiniz. Ağ trafiğini gösteren ve kontrol etmeyi sağlayan bir İnternet kullanımı ve veri kullanımını sınırlama programına ihtiyaç duyarsınız.

NetBalancer, indirme işlemlerini denetleme, izleme ve bant genişliği trafiğini kontrol etmek için etkinlikler yüklemesine olanak tanıyan Windows sistemler için ücretsiz ve Türkçe ağ trafiği izleme programı. Buna ek olarak, uygulamaların yükleme / indirme önceliğini belirleme, bant genişliğini ölçme ve sınırlama yapabilirsiniz.

NetBalancer ile İnternet Kullanımını İzleme

Büyük dosyalar indirmediğimiz veya bant genişliğini uygulamaların kullanmadığından emin olsak bile, bazen mobil İnternet kotasının nasıl tükendiğini merak ederiz. Bu nedenle İnternet kullanımını izleme imkanı sunan uygulamalara gereksinim duyarız. NetBalancer bunu ve daha fazlasını size sağlar. Bu ücretsiz ağ trafiğini kontrol etme programı, bir uygulamanın veri kullanımını kısıtlama imkanı da sağlar.

Örneğin, OneDrive veya başka bir bulut depolama hizmeti kullanıyorsanız ve kotalı bir İnternet’e sahipseniz, hangi verilerin bulutla senkronize edileceğini belirme imkanı sağlar. Ayrıca, Windows 8 veya Windows 10‘da yeni bir sürücü indirmeyeceğini, ölçülü bir bağlantı üzerinden ayarlayabilirsiniz.

NetBalancer, yerel ağ trafiğini kontrol etmek ve ağ trafiğini izlemek için bir Windows uygulamasıdır. Bilgisayarınızdaki ağ trafiğini gösterir ve bu trafik için limitler, öncelikler ve kurallar belirlemenize yardımcı olur. Bir çeşit güvenlik duvarı – ama daha iyi. Trafiğinize öncelik verebilir, belirli zamanlarda planlayabilir, istatistik yapabilir, grafikler ve çizelgeler hazırlayabilirsiniz.

NetBalancer ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Açıldığında İnternet bağlantılarını kullanan uygulamalara genel bir bakış sağlar. NetBalancer’ın ana penceresinde, geçerli bant genişliği kullanımını ve Windows’u başlattıktan sonra ne kadar veri yüklediğini görürsünüz.

Belirli bir süre veri kullanımını izlemek istiyorsanız, NetBalancer programında grafiksel olarak izleyebilirsiniz. Öncelikle, Pencere menüsünden Trafik şemasın seçmelisiniz. Sonra, Trafik şeması menüsünün Görünüm alt menüsünde, zaman dilimini ayarlayabilirsiniz. Alt bölme, seçilen zaman aralığı için bir veri kullanım grafiğini görüntüler. Ayrıca, tüm uygulamalarınızın ne kadar veri tükettiğini göreceksiniz. Farenizi zaman ölçeğinin üzerine getirirseniz, NetBalancer, her bir uygulamanın belirli bir tarihte ne kadar tüketildiğini görüntüler.

Yüksek öncelikli uygulamalar ağdan yararlanmazsa, düşük önceliğe sahip uygulamalara ağ önceliği verilecektir. Örneğin, çevrimiçi oyunlara yüksek öncelik koyarsanız ve çevrimiçi oyun oynamayı bitirdiyseniz, oyunun kullanılmayan bant genişliği, indirme veya sörf gibi daha az öncelikli uygulamalara otomatik olarak atanır. Genel olarak, hiçbir bant genişliği boşa harcanmaz.

NetBalancer Türkçe indir

NetBalancer ücretsiz ve Türkçe İnternet kullanımını ve ağ trafiğini izleme programı Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Windows için NetBalancer Türkçe indir (6.8 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir