Netflix dizi ve filmleri Windows 10 bilgisayara nasıl indirebilirim?

Netflix küresel çapta en popüler çevrimiçi film, dizi ve TV şovları akış servislerinden biridir. Netflix Windows uygulaması Windows 8.1 ve Windows 10 sistemler için ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Netflix, dizi ve filmleri çevrimdışı izleme ve bilgisayarınıza indirmeye izin veren Windows 10 uygulaması için Çevrimdışı İndirme özelliğini kullanıma sundu.

Netflix dizi ve filmleri indirme

Netflix içeriğini web tarayıcısından indirilemeyeceği ve uygulamayı Windows Mağazasından zorunlu olarak indirmek gerektiği söyleniyor. Peki, Netflix’in indirmek için sınırlı bir katalog sunduğuna katılıyorum ancak yine de House of Cards ve Narcos gibi Netflix’in seçkinlerini indirebilirsiniz. Ayrıca, Windows’un Netflix indirme özelliğini destekleyen ilk masaüstü işletim sisteminden bahsetmesi gerekiyor.

1.Windows Mağazadan Netflix İndir/Güncelle

Görünen o ki Netflix uygulamasını Windows Store’dan yüklemeniz gerektiği anlaşılıyor. Arama çubuğunda “Netflix” i arayıp uygulamayı indirebilirsiniz. Yada buradan Windows Mağaza‘ya giderek indirebilirsiniz.

Netflix uygulamasını kullanmaya başladıysanız, etkinse “İndirme ve Güncelleme” düğmesini kontrol edin; bu, uygulamanızın en son sürüme güncelleştirilmediği anlamına gelir, bu durumda indirme ve güncelleme yapın.

2.Netflix videoları indirme

Netflix kullanıcı arayüzüne aşina iseniz, indirmek istediğiniz belirli bir videoya gidin ve yanındaki küçük indirme düğmesine tıklayın. Videoyu indirmeye başlar ve ilerleme çubuğunda gösterilecektir. Amazon Prime’ın aksine, Netflix video çözünürlüğünü değiştirmenize izin vermiyor ve bu, Netflix uygulaması hakkında nefret ettiğim bir şey. Ayrıca, indirme boyutunun videonun süresine ve sunulan kaliteye bağlı olduğu muhtemeldir.

3.İndirilen Netflix videolarına nasıl erişilir?

İndirdiğiniz tüm dosyalar Netflix uygulamasının “Benim İndirilenler” sayfasında oluşturulur. Bu noktada, internet bağlantısı gerekli değildir ve en iyi yanı, tüm ses parçaları ve ilgili altyazıların videoyla birlikte indirilmiş olmasıdır. Videolar indirilir ve aşağıdaki klasöre kaydedilir:

C:\Users\kullanıcıadı\AppData\Local\Packages\4DF9E0F8.Netflix_mcm4njqhnhss8\LocalState\offlineInfo/downloads

Şimdi burada bir tane daha uyarı var; indirilen video, bireysel lisansa göre sona erecek ve birkaç gün içinde bazı başlıkların dolacaklarını gördüm. Bununla birlikte, internete bağlanırsanız, lisans yenilenebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir