Netflix’i daha akıllı ve daha güzel yapacak en iyi Chrome uzantıları

En iyi akış hizmetlerinden biri olan Netflix, rekabet ettiği pazarlarda dünyayı ölçeklendirmeye devam eden bir şirkettir. Fakat 130’dan fazla ülkeye hizmet vermeniz gerektiğinde ve içeriğinizin her biri için coğrafi olarak sınırlandırıldığından ve her birini telif hakkı kurallarına (ki bunu bir VPN ile bypass edebilirsiniz) göre yaparsanız, herkesi hizmetinizin işlevselliği ve tasarımıyla ilgili memnun etmek zordur.

Chrome kullanıcıları, Netflix deneyimini özelleştirmek için kullanabilecekleri bir dizi uzantılar vardır.

Netflix’i daha akıllı ve daha güzel yapacak en iyi Chrome uzantıları

Netflix için paylaşılan en iyi Chrome uzantıları yalnızca bazılarının “gizli içerik” dediği şeye erişmesine izin vermekle kalmıyor aynı zamanda gelişmiş işlevsellik de eklemenizi sağlar. Her şeyden önce, bu uzantıların en yeni Netflix sürümü ile çalışması gerekiyor.

1. Flix Plus by LifeHacker

FlixPlus by LifeHacker, Netflix tarama deneyimine ilginç bir katman ekliyor. Uzantılar menüsünde, FlixPlus Sağ Tıklama > Seçenekler üzerinde, uzantının yapabileceği her şeyi görebilirsiniz. Gerçek şeyi izlemeden önce bir filmin / şovun fragmanını seyredebilirsiniz. Popüler eleştiri sitelerindeki dereceleri kontrol edebilir, ayrıca IMDB, Google ve Vikipedi’de de bakabilirsiniz. Gerçek görüntüleme deneyimine müdahale etmez, yalnızca geliştirir.

2. FindFlix: Netflix Secret Category Finder

Netflix, meraklılar için içerik aramayı basitleştirmeye yardımcı olan birkaç özelliğe sahipti. Gizli kategoriler gibi. Bu kategorilere erişmenin tek yolu, arama kutusundaki tam kelime öbeğini aramaktır. Bununla birlikte, FindFlix uzantısıyla, bir arama kutusundan tüm gizli kategorilere erişebilirsiniz. “0 ila 2 yaş arasındaki çocuklar için filmler” veya “Sean Connery’nin oynadığı filmler” veya “Çocuk kitaplarına dayalı filmler” gibi kategorileri de bulabilirsiniz.

3. Video Adjust for Netflix

Video Adjust for Netflix, görüntüleme deneyiminizi temelde değiştirmiyor ancak bir filme bakan ve tüm renklerin nereden geldiğini merak eden (ya da alternatif olarak neden bu kadar renkli?) ve bu konuda bir şeyler yapmak isteyenler içindir. Bu uzantı, içeriğin Kontrastını, Doygunluğunu ve Parlaklığını ayarlamanızı sağlar. Özellikle karanlık sahnelerde, biraz daha iyi görmek için ayarları değiştirebilirsiniz. Man Of Steel gibi ekstra karanlık filmleri geliştirmeye yardımcı olur. Dolayısıyla, rengiyle uğraşmayı isterseniz bunu şimdi Netflix’te oynadığınız her şey için yapabilirsiniz. 3 önceden ayarlanmış ve özel seçenekle geliyor.

4. Netflix Profanity Filter

Bazen bir şov veya filim izlemek istiyoruz ancak çevrede çocuklar var. O zaman, Netflix Profanity Filter ihtiyacımız var. Küfür filtresi sizin için gösteriyi / filmi sansürleyemez, ancak altyazıları etkinleştirirseniz, küfür geldiğinde algılayacak ve hem ses hem de altyazı sansürlenecektir. Bununla birlikte, neredeyse her şeyi sağlayan küçük bir varsayılan liste yükler; onu kendiniz doldurmanız gerekir. Uzantı simgesine Sağ Tıkla > Seçenekler öğesini seçerseniz, istediğiniz herhangi bir kelimeyi filtreleyebilir ve filtreleme hızını ekleyebilirsiniz (varsayılan 10ms, oldukça hızlıdır).

Unutmayın, Netflix sözcüğü içeren tüm cümleyi susturacaktır. Bununla birlikte, sorunsuzdur ve bir TV kanalından farklı bir şekilde çalışır.

5. Netflix Player Controller

Netflix Player Controller, her seferinde farenize ulaşmak zorunda kalmadan akışlı şovunuzu düzenlemenize yardımcı olacak özel klavye kısayolları eklemenizi sağlar. Uzantının seçeneklerini kontrol ederseniz (Sağ Tıklama > Seçenekler) varsayılan tuşları görebilir ve yeni tuşları atayabilirsiniz. Netflix deneyiminizi değiştirmez, ancak buna bir katman ekler.

Chrome web mağazasında listelenen bazı Netflix Chrome uzantıları, bir noktada Netflix’te çalışıyordu. Netflix, piyasaya sürüldükten sonra güncellendi ve artık söz verdiği gibi çalışmıyor. Burada listelenenler kesinlikle işe yarıyor ve deneyimi çok keyifli hale getiriyorlar.

Netflix dizi ve filmler Windows 10 bilgisayara nasıl indirebilir?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir