Nitro PDF Reader İndir – Ücretsiz PDF okuma ve dönüştürme programı

Nitro PDF Reader, PDF dosyası açmak, açıklama eklemek ve dönüştürme yapmak için kullanabileceğiniz ücretsiz en iyi PDF okuma ve düzenleme programlardan biridir.

Nitro PDF Reader, birden fazla fonksiyonu yerine getirebilen güçlü bir PDF editörüdür. PDF belgelerinde basit ve ileri düzenleme görevlerini gerçekleştirmenize olanak tanır. İyi tasarlanmış bir arayüze sahiptir. Zamanla, yeni sürümlerin yayımı programı daha istikrarlı ve kullanıcı dostu yaptı.

Windows 10’un dahili PDF okuyucusu çok basittir. PDF belgeleri görüntülemek ve yazdırmak için kullanabilir.

Nitro PDF Reader

Nitro PDF Reader indir

Nitro PDF Reader, Nitro Pro’nun hafifletilmiş bir versiyonudur; ancak taranmış PDF’leri aranabilir belgeler haline getirmek için OCR ve sayfa ekleme, kaldırma ve yeniden sipariş etme becerisi gibi gelişmiş özelliklerin daha gelişmiş özelliklerine sahip olmamasına rağmen PDF işlemlerini çok daha kolay hale getirecek mükemmel bir araçtır.

Microsoft’un temel PDF okuma uygulamasının aksine, Nitro PDF Reader, dokümanlara başkalarıyla paylaşmadan önce yorumlar eklemenize olanak tanır; bu da işbirlikçi projeler için paha biçilemez veya değişiklik önerilerinde bulunur. Belge metnini özgür yazılım kullanarak gerçekte düzenleyemezsiniz, ancak değişiklikleri izlemek veya puanları netleştirmek için metni vurgulayın, altını çizmek mümkündür.

PDF okumanın yanı sıra açıklama ekleme desteği sağlar

Nitro PDF Reader PDF belgelerini okumanın yanı sıra çeşitli düzenleme seçenekleri de sunar. Örneğin, kullanıcılar belgelere açıklamalar yapma, seçilen metni vurgulama veya yorum ve not ekleme seçeneğine sahiptir. Ayrıca, bir PDF belgesindeki görüntüleri toplu halde toplatabilirsiniz. Kullanıcıların bir PDF belgesini düz metin haline getirmelerine ve düzenleme işlemlerini basitleştirmesine olanak tanır.

Sanal yazıcı ile belgeleri PDF’ye dönüştürme

Sanal Yazıcı, ayrı bir PDF yazıcı sürücüsü gerekmeden diğer dosya türlerini PDF’ye (görüntüler ve metin belgeleri dahil) dönüştürebilir, resimleri bir belgeden ayıklayabilir veya düz metin olarak kaydedebilir. Nitro PDF Reader’ın kullanışlı bir özelliğidir. Sanal yazıcıyı kullanarak herhangi bir belgeyi PDF formatına dönüştürebilir ve kaydedebilirsiniz. Yazdırma seçeneklerinden, dönüştürmeyi işlemek için sanal yazıcı sürücüsü olan Nitro PDF Creator’u seçin. Bu seçeneği kullanarak, yazdırma kapasitesine sahip herhangi bir Windows programından PDF belgeleri oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak, PDF’ye dönüştürebileceğiniz 300’den fazla format var.

PDF dosyası oluşturma

Ayrıca, PDF dosyaları oluşturmak için basit sürükleyip bırakma yöntemini de destekliyor. Dönüştürmeyi işlemek için Nitro PDF Reader’ın masaüstü simgesine dönüştürmek istediğiniz dosyaları sürükleyip bırakın.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda dönüşüm seçeneği sunar. Örneğin, seçenekler arasından renkleri, yazı tipi, çıktı kalitesini ve sayfa boyutu ve yönünü özelleştirebilirsiniz.

Nitro PDF Reader indir

Kullanımı ve kullanıcı arayüzü

Nitro PDF Reader’ı indirmeden önce, adınızı ve e-posta adresinizi, Nitro bültenine kaydolma seçeneğiyle paylaşmanız istenir. Yazılım, Firefox ve Internet Explorer için de isteğe bağlı bir uzantıya sahiptir.

Programın kullanımı oldukça kolaydır ve herhangi bir teknik uzmanlık gerektirmez. Kullanıcılara gelişmiş seçenekler sunar ancak kullanıcıların bu seçenekleri kullanmasını karmaşık hale getirmez. Nitro PDF Reader’ı ilk başlattığınızda hızlı bir başlangıç rehberi sunulacak, ancak arayüz çok temiz ve iyi tasarlanmış olduğu için ihtiyacınız olacağını zannetmiyorum. İhtiyacınız olan tüm araçlar, basit bir şerit halinde net simgeler olarak sunulur.

Üst menü seçeneklerinde çeşitli araçlar ve düğmeler bulunur. Bu düğmeler ve seçenekler hakkında fareyi üzerlerine getirerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Yorumlar ve imzalar gibi ek özelliklere sahip PDF’ler açıldığında ilgili bölmeyi otomatik olarak açacaktır.

PDF uygulamaları şimdiye kadar ücretli bir program kadar güçlü özellikler sunan ücretsiz bir alternatiften yoksundu. Nitro PDF Reader bu sorunun cevabını verir ve ücretli yazılımlar kadar profesyonel ancak kullanıcılara hiçbir bedel ödemeden bir program hazırlar.

Bir tablet veya dokunmatik ekranlı bir PC kullanıyorsanız, Dokunma moduna geçmek için Geri Al düğmesinin sağındaki küçük simgeye dokunun. En sık kullandığınız ayarlara daha hızlı erişim için en iyi araç çubuğunu özelleştirebilirsiniz; Dokunmatik / Fare geçişinin hemen sağındaki düğmeyi tıklamanız yeterlidir.

Microsoft Reader uygulamasını kullanmaya devam ediyorsanız, Nitro PDF Reader’a geçmeyi deneyin, memnu kalacağınızı düşünüyoruz.

Nitro PDF Reader indir

Nitro PDF Reader ücretsiz PDF okuma, oluşturma, düzenleme ve dönüştürme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Ayrıca 32-bit ve 64-bit olmak üzere iyi ayrı yükleme sunar. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan Nitro PDF Reader sürümü indirin.

Windows 32-Bit için Nitro PDF Reader indir (39MB)

Windows 64-Bit için Nitro PDF Reader indir (55MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir