NoBot: Windows için taşınabilir zararlı yazılım tarama programı

NoBot, botlar, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılımları tespit etmeye yardımcı olan Windows sistemler için taşınabilir ücretsiz casus yazılım ve zararlı yazılım tarama programı.

Taşınabilir güvenlik programlarını kullanmayı seviyorum, herhangi bir kurulum yapmadan doğrudan amaçladığım işlevi yapmamı sağlıyorlar. Windows sistemlerde sürekli olarak bir zararlı yazılım tarayıcısı olarak çalıştırmak faydalı olacak. Gerçek şu ki, herhangi bir virüsten koruma programı mükemmel değildir ve bazı sistemlerde bu virüsten koruma programları kendi sorunlarını ortaya koyabiliyor. Bu nedenle, ekstra zararlı yazılımları tespit etme programlarını kullanmak iyi olacaktır.

İkinci bir zararlı yazılımlardan korunma programını çalıştırmanın en önemli avantajı diğer zararlı yazılımları algılama programlarının bulamadığı veya yakalayamadığı zararlı yazılımları bulabilmesidir.

NoBot zararlı yazılımları tespit etme programı

NoBot, herhangi bir yerden kurulum yapmadan doğrudan çalıştırabileceğiniz bir programdır. NoBot güvenlik programının ücretsiz ve premium olmak üzere iki ayrı sürümü vardır. Tahmin edebileceğiniz gibi ücretsiz sürüm, tarama seçenekleri ve bazı diğer işlevler açısından sınırlı özelliklerle gelmektedir.

NoBot indir

Ücretsiz sürümü kullananlar sadece tehdit taramaları yapabilir. Diğer tarama seçenekleri sadece ücretli sürümde vardır. Ücretsiz sürümün kısıtlı olduğu bir gerçektir, ancak programı ikinci bir güvenlik programı olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Program, tehdit taramasına dahil olan klasörleri göstermiyor. En azından, kayıt defterini, kullanıcı klasörünü ve program dosyalarını tarar. Tehdit taramasının tamamlanması birkaç dakika sürer; bu, NoBot’un yalnızca düşük sayıda Kayıt defteri anahtarını ve dosyasını taraması göz önüne alındığında aşırı derecede etkileyici değildir. Tarama, SSD ile çalışan hızlı bir sistemde 5 ila 16 dakika sürüyor.

Program, taramaların nerelerde yapıldığını, arayüzde olduğu gibi listeler. Ekranda kaydırma yapmadan tam Kayıt Defteri veya dosya yollarını görüntülemek için program penceresinin boyutunu değiştirmeniz gerekebilir.

NoBot indir

NoBot, tarama yaptıktan sonra her şeyi kendi başına yapmıyor. Doğrulama için olası tehditler listesinden kaldırmak istediğiniz seçenekleri tek tek seçmenize izin veriyor.

Seçilen öğeleri temizlemek veya baka bir tarama yapmanız için kullanabileceğiniz düğmeleri sağlar. Sağ tıklayarak, istisna listesine öğeler ekleyebilir ve yerek sistemdeki dosya konumunu açmak için açılan menüden kullanabileceğiniz ek seçenekler gösterir.

Ayarlar sekmesinden bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Bunlardan ikisi VirusTotal‘a gönderme seçeneğidir. Göndermeyi tamamen devre dışı bırakabilir veya yalnızca otomatik gönderimi devre dışı bırakabilirsiniz. Diğer seçenekler, Kayıt Defterini taramayı ve şüpheli dosya yollarını belirlemenizi sağlar.

NoBot indir

Kalan iki sekme, Karantina ve İstisna’dır. Karantinaya alınan veya göz ardı edilen dosyaların listesini yönetme seçenekleri sunar.

NoBot biraz uğraş gerektiriyor. Geliştiricilerin programın işlevselliğini ayrıntılı olarak açıklayan şirket web sitelerine bilgi eklemesi gerekiyor. Ayrıca yalnızca premium tarama seçeneklerini işaretleyip keşfedilen tehditler hakkında daha fazla açıklama yapmaları yararlı olacaktır.

NoBot indir

NoBot zararlı yazılım tarama programı Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz sürümü indirebilirsiniz.

Windows için NoBot indir (1.5 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir