Nokia PC Suite İndir

Bir Nokia cep telefonunuz varsa, muhtemelen Nokia PC Suite‘e sahip olmanız gerekecek. Bu, telefonunuzu kişisel bilgisayarınıza bağlamak için tasarlanmış varsayılan telefon yönetimi aracıdır. Bir USB veri aktarma kablosu kullanarak, telefonu şarj etmek veya veri aktarmak için bilgisayara bağlamak kolaydır. Nokia Suite ile indirilecek ayrı bir sürücü bulunmamaktadır. Tüm bunları tek başına yapar, ayrıca telefonunuzun yazılımını günceller. Bu, Nokia telefonunun yönetimini kolay ve güvenilir yapar.

Nokia PC Suite, kullanıcı dostu arayüzü ile cep telefonunda bilgisayara dosya aktarma veya bilgisayardan cep telefonuna dosya taşımak, cihazınızın yazılımını güncellemek, ayrıca verileri senkrize edip yedeklemeye yardımcı olan kullanıcı dosya arayüzlü ve zengin özelliklere sahip ücretsiz bir uygulamadır.

Nokia PC Suite

Nokia PC Suite, Nokia telefonu bilgisayardan yönetmek için yardımcı olan bir uygulamadır. İlk önce bu uygulamayı ücretsiz olarak indirin ve kurulum dosyasını çalıştırın. Kurulum sihirbazını takip edin ve ihtiyaç duymadığınız ek yazılımları yüklemesine engel olabilirsiniz. Kurulumdan sonra program, çalışan sürenin güncel olduğundan emin olmak için periyodik kontroller yapacaktır. Bir güncelleme gerekiyorsa, Nokia Suite daha sonra güncellemeyi indirme ve güncelleme iznini ister.

Dosyaları düzenlemek, yedeklemek, yeni klasör eklemek veya mevcut dosyaları organize etmek, senkronize etmek de dahil olmak üzere yeni bir Nokia telefonu satın alanlar için yeni işlevler sunması da beklenmektedir.

Nokia PC Suite hoş bir arayüze sahiptir, Türkçe dil desteğinin olması ile de kolay bir kullanım sunar ve kısa zamanda nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Nokia PC Suite

Farklı bağlantı seçenekleri ve dosya yöneticisi

Nokia telefonu bilgisayara bağladığınızda, ana arayüzden yapılacak tüm işlevlere erişim sağlayabilirsiniz. Mevcut dört farklı bağlantı seçeneği vardır: Bluetooth, kızılötesi, seri kablo (CA-42) ve USB kablosu. Elbette en hızlı işlem yapacağınız bağlandı şekli USB kablo iledir.

Nokia Suite özellikle Nokia telefonlarıyla birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Dosyaları telefondan bilgisayara aktararak yedekleme yapabilir veya telefon için daha çok depolama alanı açmış olursunuz. Karşılıklı olarak dosyaları aktarmak çok kolaydır, yalnıza dosyaları sürükleyin ve bırakın. Fotoğraf, müzik, zil sesleri ve hatta uygulama dosyalarınız kolayca taşınabilir ve saklanabilir. Başka yazılım veya işlev gerekmez. Bu, Nokia Suite’i kendi türünün en etkili telefon yönetimi araçlarından biridir.

Telefonu bilgisayara bağlamak konusunda sorun yaşayanlar elbette olacaktır. Herhangi bir sorun yaşadığınız zaman yapacağınız en iyi şey, telefon bilgisayar bağlantısını kapatmak için USB kabloyu çıkarmaktır. Sonra tekrar yeni bir bağlantı oluşturmayı deneyin.

Mesajlaşma, senkronizasyon, yedekleme gibi özellikler

Herkesin en çok sevdiği mesajlaşma özelliğidir. Telefondan SMS yazmak her zaman zor gelmektedir. Elbette hızlı yazmaya alışan kullanıcılar için bu pek sorun değildir. Ama genel olarak telefondan mesaj yazmak zorlu bir iştir. Ancak bilgisayardan SMS yazıp göndermek kolay bir iş değil midir?

Nokia PC Suite

Nokia PC Suite uygulamasını mesajlaşma özelliği sayesinde, telefon rehberindeki kişilere bilgisayardan SMS yazarak göndermek mümkündür. Nokia PC Suite gibi programlar telefonu bilgisayar üzerinden kullanmayı sağlar. Telefonda yaptığınız neredeyse her şeyi bilgisayar üzerinden yapmak da mümkündür.

Kullanıcılar için en gerekli özellikler senkronizasyon ve yedekleme yapmaktır. Telefonda bulunan fotoğraf, video veya diğer dosyaları hızlı bir şekilde bilgisayara aktararak yedeklemesini alabilirsiniz. Daha sonra telefonu bilgisayara bağladığınız zaman hızlı bir şekilde geri yüklemek mümkündür.

Özellikle rehbere kayıtlı kişilerin silinme olayı herkesin başına gelmektedir. Artık bu silinme olayını ortadan kaldırmak için rehberdeki kişileri telefona yedekledikten sonra, oluşacak herhangi bir sorunda bilgisayardan kolayca senkronize ederek kişileri tekrar geri yükleyebilirsiniz.

Nokia PC Suite aslında bir işlemede aracı olmaktadır. Telefondaki videoları görüntülemek için iyi bir aracı olduğunu söyleyelim. Ya da en önemlisi, videoları Nokia telefonun destekleyeceği formatlara dönüştürmek için kullanabilirsiniz.

Nokia PC Suite

Sonuç olarak;

Yani anlayacağınız Nokia telefonu yönetmek veya telefona aktarmak istediğiniz fotoğraf, müzik, video, belge vs her şeyi daha kolay bir şekilde yapmak veya telefon bakımını yapmak için Nokia PC Suite yardımcı olacak başarılı bir uygulamadır. Program, Nokia dışındaki markaları desteklemez, bu nedenle başka telefonları bağlamak isterseniz bu mümkün olmayacaktır.

Nokia Suite ayrıca mevcut müzik veya sesleri telefonda kullanmak üzere zil seslerine dönüştüren şık bir zil sesi üreticisi içerir. Bu zil sesleri, oluşturma işlemi bittikten hemen sonra hazır ve atanabilir durumdadır.

Nokia PC Suite indir

Nokia PC Suite uygulaması Windows 10, 8, 7, Vista, XP sistemleri ile uyumludur. Türkçe dil desteği mevcuttur. Yani arayüz Türkçe olarak kullanılabilir. Tamamen ücretsiz bir şekilde aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Yaklaşık olarak 65 MB dosya boyutuna sahiptir.

Nokia PC Suite indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir