Norton Family: Ücretsiz ebeveyn deneyimi programı

Norton Family, Windows bilgisayar, Android ve iOS mobil cihazlar için İnternet güvenliği sağlayan ücretsiz ebeveyn denetimi uygulaması. Çocukların İnternet ortamında neler yaptığını göstererek onları siber saldırganlardan korumanıza ve olası tehlikeler birer soruna dönüşmeden önce bu tehlikeleri tanımlamanıza yardımcı olur.

Bilgi edinmek adına İnternet en faydalı teknolojilerden biridir. Çok faydalı olmasına rağmen, zararlı içerikler barındırmasından dolayı da, en tehlikelisi diyebiliriz. Eğer, denetim olmadan kullanıldığı zaman, bilgilerin çalınmasından tutun, bir çok zarar verebilir. Özellikle çocukların, güvenli bir şekilde İnternet kullanması için ebeveyn denetimi programlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bugün size bu alanda geliştirilmiş en etkileyici programlardan birisini paylaşacağım.

Norton Family ebeveyn denetimi programı

Norton Family, aile fertlerini İnternet’in tehlikeli ve çirkin içeriklerinden korumayı hedeflemektedir. Sadece bilgisayarınızda değil, ayrıca Android telefonlarda da koruma sağlamaktadır.

Web, arama ve sosyal ağ gözetimi

Uygunsuz web sitelerini engeller ve hangi sitelerin ziyaret edildiği konusunda sizi bilgilendiren araçlarla çocuklarınızın İnternet’i özgürce keşfetmelerine izin verir.

İlgi alanlarına yönelik bilgi sahibi olmak ve onları uygunsuz içeriklerden koruyabilmek için çocuklarınızın aradığı kelime, terim ve ifadeleri görmeyi ve buna göre hareke etmenizi sağlar.

Çocuklarınızın bilgisayarlarında Facebook oturumlarını ne sıklıkta açtıklarını, profillerinde kullandıkları ad ve yaş bilgilerini görerek onlarla akıllı sosyal medya alışkanlıkları konusunda konuşma fırsatı yakalayın.

Kişisel Bilgi Koruması

Çocuklarınızın çevrimiçi ortamlarda telefon numarası, adres, gittikleri okul veya e-posta adresi gibi hassas kişisel bilgilerini paylaşmalarını önleyin.

E-posta Uyarıları, Uygun içerik hakkında bir konuşma başlatabilmek için çocuğunuzun engellenen bir siteyi ne zaman ziyaret etme girişiminde bulunduğunu öğrenin.

Erişim talebi ve etkinlik geçmişi

Çocuklarınızın engellenmiş bir site veya ev kuralını kabul etmediklerinde Norton Family’den size bir not göndermelerine olanak sağlayarak iletişim yollarını açın.

Etkinlik Geçmişi, Bir bakışta çocuklarınızın bağlı cihazlarında neler yaptıklarını ve harcadıkları süreyi görerek eğilimlerini ve yeni alışkanlıklarını net bir şekilde belirleyin. Ücretsiz sürümü son 7 gün etkinlik geçmişini görüntülemeyi sağlar.

Konumunu takip edin

Android veya iOS cihazlarının konumunu belirlemeye yarayan araçlar sayesinde, çocuklarınızın gözetiminizde olmasalar bile güvende olduklarını bilmenizi sağlayacaktır.

Kullanıcı Dostu Web Portalı, Kullanıcı dostu web portalı ile tüm cihazlarınızın korumasını yönetmenize yardımcı olur.

Ebeveyn Mobil Uygulaması, Android mobil cihazınız üzerinden çocuklarınızın İnternet’teki etkinlikleri hakkında bilgi almaya devam edin ve hareket halindeyken bile ayarlar yapın.

Norton Family indir

Norton Family ücretsiz ebeveyn deneyimi programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemler, Android 4.0 veya üzeri ve iOS 9 veya üzeri sistemlerle uyumludur.

Windows bilgisayarlara indirmek ve kurmak için ilk önce Norton Family web uygulamasını ziyaret edin. Burada denetimde olmasını istediğiniz çocuklarınızın bilgilerini girebilirsiniz. Ardından bilgisayara indirme adımına geçeceksiniz. Yükleme adımlarını tamamladıktan sonra kullanılan tarayıcılara Norton Family eklentileri yüklemenizi isteyecektir.

Android ve iOS uygulamalarının 30 günlük tam özellikli deneme sürümüdür. Denemeden sonra, uygulamayı kullanabilmeniz için uygulamayı satın almanız gerektiğini belirtiyor.

Google Chrome için Norton Family indir (Eklenti)

Mozilla Firefox için Norton Family indir (Eklenti)

Android için Norton Family indir (Google Play Store)

iOS için Norton Family indir (Apple App Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir