Novabench İndir – PC ve Mac için Benchmark testi yapma programı

Novabench, Windows ve Mac bilgisayarın performansını test etmek ve karşılaştırmak için ücretsiz Benchmark test programı.

Benchmark, test etme veya karşılaştırma anlamına gelmektedir. İşlemci, ekran kartı, RAM ve harddisk donanımlarını test etmek ve İnternet üzerinde karşılaştırarak, bilgisayarınızın ne kadar güçlü olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarım ne kadar hızlı veya güçlü diye merak ediyor musunuz? Piyasadaki diğer modellerle karşılaştırması nasıl yapılır? Bir yükseltme düşünüyor ve bunun nasıl bir etki yaratacağını merak ediyor musunuz? Bunun için bir Benchmark testi yaptırmak gerekir.

Novabench ile PC ve Mac’de karşılaştırma testi yapın

Novabench indir

Novabench, Windows PC ve Mac için dört özel alana odaklanmış basit bir karşılaştırma programıdır: İşlemci (CPU), grafik veya ekran kartı (GPU), bellek (RAM) ve sabit disk/harddisk. Bunlar, çeşitli alt testlere ayrılmıştır – örneğin, GPU testleri basit bir 3D render, hesaplama testi ve birden fazla GPU desteği içermektedir. Testler o kadar sofistike değildir – disk testleri sıralı performansa odaklanır ve örneğin rastgele sürüş hızlarına odaklanmaz.

Novabench indirin, kurulumunu yapın ve çalıştırın. Start Tests düğmesine tıklayarak bir test başlatın. Donanım parçaları test edilir ve sonuçlar aşağıdaki gibi görüntülenir. Daha sonra View Performance Charts and Comparisons seçeneğine tıklayarak online karşılaştırma yapın.

Online karşılaştırma yapmazsanız, yaptığınız testler havada kalır. Tarayıcıda karşılaştırma sayfası açılacaktır, bir hesap kaydı yapın. Ardından, sisteminizi daha anlamlı bir şekilde görmek için bu sonuçları diğer kullanıcılarla karşılaştırabilirsiniz.

Novabench indir

Test yapmak

Bilgisayarı test etmek kolaydır ve yalnızca birkaç dakika sürer. Test yaptıktan sonra, bilgisayarınızın donanım parçaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Test sonuçları çok önemlidir, çünkü İnternet üzerinde karşılaştırma yapmanız gerekecek.

Hızlı bir test yapabilirsiniz;

  • CPU testi (işlemci)
  • GPU testi (grafik kartı veya ekran kartı); Direct3D 11 grafik testi ve OpenCL hesaplama testi.
  • Bellek aktarım hızını test etme
  • Disk okuma ve yazma hızını test etme

Novabench indir

Karşılaştırma

Potansiyel problemleri belirlemek için test sonuçlarınızı çevrimiçi karşılaştırın. Karşılaştırma yapmazsanız, yapacağınız testlerin bir anlamı olmayacaktır. Karşılaştırma ile neyin ne olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızın donanımlarında değişiklikler yapmayı düşünüyorsanız bu çok önemlidir.

Novabench indir

İyileştirme ve onarma

Sonuçlarınızı temel alarak bilgisayarınızı ayarlayın, güncelleyin veya onarın. Bilgisayarınızdaki sorunlar ile ilgili daha anlaşılır bilgiler edinebilirsiniz. Bunun sonucunda, doğru bir şekilde bilgisayarınızda iyileştirme ve onarma yapabilirsiniz. Sorun belli değilse, nasıl bir çözüm uygulayabilirsiniz?

Novabench, bilgisayarın performansını test etmek ve karşılaştırmak için ücretsiz bir karşılaştırma ölçütüdür.

Novabench 4.0.3 indir

Novabench, ücretsiz bilgisayar performansını test etme ve karşılaştırma programı Windows ve Mac sistemler için kullanılmaktadır. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan sürümü indirin.

Windows için Novabench indir (94 MB)

Mac OS X için Novabench indir (103 MB)

Mac OS X için Novabench indir (Mac App Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir