NXPowerLite İndir – Microsoft Office, PDF ve JPEG Dosyalarını Sıkıştırma Programı

Microsoft Office, Adobe PDF belgeleri veya JPEG resimlerini kullanarak oluşturulan dosyaları dağıtmayı planlıyorsanız, belki de çevrimiçi paylaşmadan önce boyutlarını azaltmak istersiniz. Belgelerin boyutlarını küçültüldüğünde, indirilmesi daha hızlı olur, hem sunucu hem de istemci için bant genişliği tüketiminin azalmasına neden olur. Ancak bu belgeleri nasıl sıkıştırabilirim diye düşünebilirsiniz. Bir ZIP arşivleme programını kullanarak sıkıştırma işlemi faydalı olabilir, ancak çok etkili olmayabilir. Bunun yerine, belge ve resim dosyalarının boyutunu orijinal boyutunun %10’una kadar düşürebilen NXPowerLite programını kullanabilirsiniz.

NXPowerLite ile belge ve resimleri sıkıştırma

NXPowerLite, sıkıştırmak için belgelerinizi sürükleyip bırakacağınız bir pencere ile açılır. Microsoft Word belgelerini, Microsoft Excel sayfalarını, Microsoft PowerPoint sunumlarını, PDF belgelerini veya JPEG resimlerini bu pencereye ekleyebilirsiniz. Belgelerle dolu bir klasöre sahipseniz o klasöre ait tüm dosyaları eklemek için klasör ekle seçeneğine tıklayabilirsiniz. Hem Office 2007 belgelerini (XLS, DOC, PPT) hem de Office 2013 belgelerini (DOCX, XLSX, PPTX) işleme desteği vardır.

NXPowerLite indir

Optimize/En İyileştir düğmesine tıkladığınızda, eklenen belgelerin her biri için sıkıştırma işlemi başlatılacaktır. Sıkıştırma işlemi sırasında, bu belgelerdeki katıştırılmış medya dosyalarını dosya boyutunu küçültmek için diğer şeylerin yanında sıkıştırmaya çalışır. Ancak belgenizde içinde herhangi bir medya nesnesi yoksa, dosya boyutu küçültülmez.

NXPowerLite ayarlarında, JPEG dosyalarının Office belgeleri, PDF belgeleri vb. için nasıl sıkıştırılacağını seçebilirsiniz. Sıkıştırmanın ardından dosyalar yeniden adlandırılır ve nereye yerleştirildiğini seçebilirsiniz.

NXPowerLite, Office belgelerinin ve PDF dosyalarının dosya boyutunu küçültmek için JPEG resimlerinin sıkıştırılmasına dayanır. Bu, çok fazla medya içeriğine sahip belgeler için işe yarasa da, düz metin belgelerinde başarısız olur.

NXPowerLite belge ve resim sıkıştırma programı PowerPoint 97-2016, Word 97-2016 ve Excel 97-2016 belgelerini sıkıştırma yeteneğine sahiptir.

NXPowerLite indir

NXPowerLite belge sıkıştırma programı hakkında söyleyeceğim tek kötü şey ücretli bir program olmasıdır. Ancak, tam işlevsel olarak 14 günlük bir deneme sürümü mevcuttur. 14 gün boyunca programı deneyebilirsiniz. Türkçe dil desteğinin olduğunu da belirtmek isterim. Eğer, isterseniz bu program geliştiricisinin WeCompress ücretsiz online hizmetini kullanarak da sıkıştırma yapabilirsiniz.

Windows için NXPowerLite indir (23.4 MB)

Mac OS X için NXPowerLite indir (41 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir