Ocenaudio İndir – Tam Özellikli Ses ve Müzik Düzenleme Programı

Ocenaudio, Windows, Mac ve Linux da dahil olmak üzere tüm popüler platformlarda çalışan tam özellikli bir ses düzenleyicisidir. Yazılım ücretsizdir, yükleyici formatında ve taşınabilir bir program olarak da mevcuttur. Arayüz, hem gelişmiş kullanıcılar hem de yeni başlayanların sorunsuzca kullanabileceği şekilde çok sezgisel olarak tasarlanmıştır.

Audacity ses düzenleme programı kadar özelliklere sahip olmayabilir, ancak Ocenaudio ev müzisyenleri için mükemmel bir ücretsiz ses editörüdür. Ocenaudio ile ses kaydı yapmak ve düzenlemek basittir.

Ocenaudio, kullanabileceğiniz pek çok filtrelerle birlikte gelir ve VST eklentilerini destekler. Bu sayede daha fazla ses filtreleri ve efektleri ekleyebilirsiniz. Audacity’den farklı olarak açık kaynaklı değildir, bundan dolayı gereksinimlerinizi karşılamıyorsa kodunu düzenlemenin yolu yoktur.

Ocenaudio ses ve müzik düzenleme programı

Ocenaudio her tür ses dosyasını destekler, bu nedenle ses dosyalarınızın Ocenaudio tarafından açılıp açılmayacağını düşünmek zorunda değilsiniz. Ses dosyalarını Ocenaudio penceresinde sürükleyip bırakmanız yeterlidir, listeye eklenecektir. Ardından, ses dosyasının dalga formunu pencerede görüntüleyebilirsiniz. Araç çubuğundaki küçük “i” düğmesini tıklayarak yeni açtığınız ses dosyası hakkında daha fazla bilgi görebilirsiniz.

Ocenaudio indir

Çeşitli efektler uygulayabilirsiniz

Çalışmak istediğiniz ses bölümünü seçip menü çubuğundan veya araç çubuğundan seçebilirsiniz. Olası birçok farklı eylem vardır; sessizlik, ters, gürültü azaltma, genliği değiştirme, sesi geciktirme vb efektler uygulayabilirsiniz.

Ocenaudio arayüzünde açık olan dosyalar soldaki bir listede görüntülenir ve seçili olanlar soldaki dalga formunda görünür. Birçok ücretsiz ses editörünün aksine, Ocenaudio’nun rastgele bir ses göstergesi yerine eksenleri düzgün şekilde etiketlediğini belirtmek gerekir. Ayrıca, ses özellikleri hakkında size daha fazla ayrıntı gösteren bir spektrogram seçeneği de var.

Ocenaudio indir

Ses bölümlerini kopyalama ve yapıştırma

Çoğu ücretsiz ses editörü sadece parçayı kesip parçalamanıza izin verir, ancak Ocenaudio da ses bölümlerini kopyalayıp yapıştırmaya, efektleri ve filtreleri uygulamaya izin verir. Kopyalama ve yapıştırma yalnızca birkaç saniye sürer, kodlama ve filtreleme arka planda gerçekleşir, böylece işinizi rahatsız etmez.

Aynı değişikliği dosyanın birkaç parçasına yapmak istiyorsanız, birden fazla seçim yapabilir ve bunları toplu olarak birlikte düzenleyebilirsiniz. Daha kolay organizasyon için, dosyanın bölümlerini ayrı ayrı veya döngüsel olarak düzenlenmiş etiketli ‘bölgeler’ haline dönüştürebilirsiniz.

Ocenaudio, gelişmiş kullanıcılar veya müzisyenler için tasarlanmış daha gelişmiş özelliklere de sahiptir. Bu gelişmiş işlevler, desteklediği tüm platformlarda müzik dosyalarınızı değiştirmenizi ve düzenlemenizi çok kolay hale getirir. VST eklentilerini de destekler ve bu eklentileri çeşitli web sitelerinden indirebilir ve ses dosyalarınıza gelişmiş efektler eklemek için bunları Ocenaudio’da kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, projeyi kaydedebilir veya ses dosyasını desteklenen birkaç formatta kaydedebilirsiniz.

Kolay kullanımlı ve gelişmiş bir ses düzenleyicisi arıyorsanız, Ocenaudio sizin için en ideal programdır.

Ocenaudio indir

Ocenaudio ücretsiz ses düzenleme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X 10.8/10.9 (Mountain Lion) sistemlerle ve Mac OS X 10.10 ve üzeri sistemlerle uyumludur.

Windows 32-Bit için Ocenaudio indir (32.6 MB)

Windows 64-Bit için Ocenaudio indir (33.1 MB)

Windows 32-Bit için Ocenaudio Portable indir (43.7 MB)

Windows 64-Bit için Ocenaudio Portable indir (44.6 MB)

Mac OS X 10.10 ve üzeri için Ocenaudio indir (24.4 MB)

Mac OS X 10.8/10.9 için Ocenaudio indir (24.9 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir