Web’deki her şeyi kaydetmek için OneNote Web Clipper Chrome uzantısı

Her gün bir sürü web sitesine göz atarız ve bir web sitesinden önemli bir şeyi not etmek isteriz Belki daha sonra okumak ya da sadece referans olarak kullanmak istersiniz. Sayfaları her zaman yer imlerine ekleyebilir ve daha sonra okursanız da, daha iyi bir araca mı ihtiyacınız var? OneNote, uygulamaları alabileceğiniz en popüler not uygulamalarından biridir. Çapraz platform desteğinden dolayı, OneNote yaygın şekilde kabul görmüştür. Ve şimdi Microsoft, anlık notlar almak için Chrome için OneNote Web Clipper uzantısı ile her şeyi daha da kolaylaştı. OneNote Web Clipper, anında not alma ve herhangi bir web sayfasındaki kupürleri Microsoft Hesabınıza kaydetmenizi sağlayan bir Chrome uzantısıdır.

Chrome için OneNote Web Clipper uzantısı

Bu Chrome eklentisi, OneNote’un Chrome için not alma özelliğinin bir uzantısıdır. Notları yalnızca kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda daha sonra notlarınızı her yerden okuyabilmenizi sağlar. İşime yarayan sayfaları yer imi olarak ekler daha sonra göz atardım. Ancak bazen tüm web sayfasını istemiyorum, bu yüzden bu uzantı bana çok yardımcı oldu. Başlamak için, uzantıyı yükledikten sonra, Microsoft hesabınızla oturum açmanız gerekir. Notlarınız hesabınızla senkronize edilecek ve her yerde kullanılabilir olması için Microsoft Hesabı gereklidir.

İşiniz bittiğinde not almak çok kolay ve basit bir yaklaşım izliyor. Not almayı düşündüğünüz bir makale / blog veya web sitesine gidin. Adres çubuğunun yanında bulunan OneNote simgesine basın. Ve tüm öğeleri yüklemek biraz zaman alacaktır. O zaman dört farklı not alma modundan birini seçebilirsiniz. Her modu aşağıdaki şekilde ayrıntılı olarak verdik.

Tam sayfa

Bu mod, içine dahil edilen web sayfasının tam ekran görüntüsü ile bir not oluşturabilir. Bu mod, acele ederken ve ihtiyacınız olan şeyleri sıralayacak konumda olmadığınızda kullanışlıdır. Tam boy ekran görüntüsünün yanı sıra özel notlar da ekleyebilirsiniz. Ayrıca, özel bir başlık düzenleyebilir ve ekleyebilirsiniz.

Bölge

Bölge modu, sayfanın belirli bir bölümünü yakalamanızı sağlar. Yakalama aracına benzer şekilde yakalamak istediğiniz alanı seçebilirsiniz. Bu mod, tam sayfanın değil sadece bir bölümünü istediğinizde kullanışlıdır. Tam sayfa kaydetmeye benzer şekilde, alınan ekran görüntüsüne özel bir başlık ve özel notlar ekleyebilirsiniz.

Yer işareti

Bu mod, insanların çoğunluğu için faydalı olacaktır. Dinamik bir web sitesine bir bağlantı kaydetmek isterseniz, yer imi koyabilirsiniz. Yer işareti modu, tarayıcı yer imleri gibi çalışır.

Makale

Okuduğunuz bir makale veya blog yazısından bazı notlar almak istiyorsanız bu en kullanışlı moddur. Bu mod otomatik olarak okunabilir içeriği tanıyacak ve daha net bir biçimde sunacaktır. Metni kolayca vurgulayabilir ve metnin yazı tipini değiştirebilirsiniz. Üstelik, daha kolay okunabilirlik için yazı tipi boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Makale modu sayesinde, sayfadaki içeriği doğru bir şekilde kaydedecektir. Ayrıca web sitesindeki görüntüleri alabilir. Makale modunun tek kötü tarafı, metni düzenleme imkanı sunmaz.

Bunlar mevcut dört kırpma modu idi. Bir sürü seçeneğiniz var ve bazıları o zamandan beri kullandığımız eski yer imlerinden kesinlikle daha iyi. Bu uzantı ile ilgili en iyi şey, notlarınıza başka herhangi bir cihazdan erişmenizi sağlar. Dolayısıyla, bir şeyi basitçe kırpabilir ve daha sonra mobil cihazınızda veya başka herhangi bir cihazda okuyabilirsiniz.

Chrome için OneNote Web Clipper uzantısı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir