En İyi Ücretsiz Online PowerPoint Sunum Hazırlama Siteleri

PowerPoint sunum hazırlama programı kullanmak yerine, online olarak hazırlamak ister misiniz? Program yüklemekle ve kurmakla uğraşmadan kolayca web uygulaması üzerinden PowerPoint sunum hazırlamaya yardımcı olacak en iyi ücretsiz online siteleri paylaşmak istiyorum.

O kadar para ödeyip bir Microsoft Office satın almak istemeyebilirsiniz, ancak özellikle sunum yapmak için PowerPoint benzeri uygulamalar kullanmanız gerekecektir. Sürekli sunum hazırlamaktan ziyade, ara sıra sunum hazırlama ihtiyacı oluyorsa, kesinlikle online web siteleri tercih etmenizi tavsiye ederim. PowerPoint sunumu (PPT) hazırlamaya yardımcı olacak en iyi ücretsiz araçlara bir göz atmanızı tavsiye ederim. Tüm bu araçlar, kullanıcıların PowerPoint sunumunu oluşturup düzenlemelerine ve bilgisayarlarına indirmelerine izin verir.

Ücretsiz online PowerPoint sunum hazırlama uygulamaları

Tüm bu araçlar, PowerPoint sunumunu oluşturup düzenlemeye ve hazırladığını PPT sunumları bilgisayarınıza indirme imkanı sağlar. Bilgisayara indirmeden doğrudan paylaşmak isteyenler içinde yardımcı olacaklardır.

Sizinde bu konuda eklemek istedikleriniz varsa, yorumlarınızı bekliyoruz.

1] Office.com PowerPoint Online

Microsoft PowerPoint’in masaüstü sürümüne sahip olmadığınızda, Office.com’un web sürümünü kullanabilirsiniz. Masaüstü sürümünde olan tüm seçenekler olmayabilir, ancak işinize yarayacak her şey var.

PowerPoint Online‘da sunuyu özelleştirmek için bir sürü şablon bulabilirsiniz. Hazırladığınız sunumları bilgisayara kaydedebilir veya herhangi bir yerden erişmek için OneDrive’a kaydetmek de mümkündür. Bu çevrimiçi aracın en iyi yanı, sunuyu, PPT yapma seçenekleri gösterdiği pencereden bir başkasıyla paylaşma imkanı sağlamasıdır.

2] Google Slaytlar

PowerPoint Online’dan hoşlanmıyorsanız veya yeni bir arayüz almak istiyorsanız veya başka bir PowerPoint sunum yapma uygulaması denemek istiyorsanız, Google Slaytlar‘ı seçebilirsiniz. Bu doğrudan Google Drive ile bağlantılı olduğundan, sunuyu bilgisayarınıza indirebilir veya bulut depolama alanına kaydedebilirsiniz.

PowerPoint Online gibi sunuyu hazırlamak veya düzenlemek için çeşitli temalar ve birçok özellik sunar. Google Slaytlar’da bir metin kutusu veya video eklemek çok kolaydır. Google’daki bu web aracı ayrıca eklenti uyumluluğu ile birlikte gelir ve bu, Google Slaytlar arayüzünde bir seçenek bulamazsanız bunu bir eklenti yükleyerek elde edebilirsiniz anlamına gelir.

3] Zoho Show

Zoho Show, kullanabileceğiniz harika bir çevrimiçi PPT oluşturma uygulamasıdır. Yeni sürüm halen geliştirme aşamasındaysa da, bunu deneyebilirsiniz. Tema seçimi, resim / tablo / metin / şekil / grafik / medya dosyası ekleme, vb. gibi bazı önemli seçenekler ile birlikte gelir. Tercihinize bağlı olarak bir animasyon da oluşturabilirsiniz.

Sunuyu PPTX formatında kaydetmekten başka, doğrudan Zoho Show arayüzünden paylaşabilirsiniz. Ayrıca, sunuyu Zoho Docs‘da da bulabilirsiniz. Tek dezavantaj Zoho Docs, ücretsiz hesap kullanıcılarının 5GB depolama alanına sahip olmalarını sağlıyor. Bununla birlikte, iki veya üç sunum yapmak isterseniz sorun olmayacak.

4] OffiPPT Online

Yukarıdaki diğer araçlar gibi birçok seçenek sunmasa da, OffiPPT Online yardımıyla basit bir sunum hazırlayabilirsiniz. Kullanıcı arayüzü düzgün ve temiz ve bazı yararlı işlevleri bulabilirsiniz. Sunuma tablo, resim vb. ekleyebilirsiniz. Ayrıca, sunuyu PPT ve PPTX formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dropbox hesabınızı bu uygulamaya bağlayabilirsiniz ve dolayısıyla hazırladığını PowerPoint sunuları Dropbox’a kaydedebilirsiniz.

5] Visme

Güzel şablonlarla profesyonel görünümlü bir PowerPoint sunum yapmak isterseniz, Visme sizin için en iyi seçeneklerden biridir. Resim ekleme biçimine, ses, pasta grafik, dış içerik, Visme üzerinde her şey mümkündür. UI diğerlerinden oldukça farklıdır. Bununla birlikte, bu aracın aksaması, sununuzu bilgisayarınıza PPT veya PPTX formatında indiremezsiniz. Ayrıca, serbest hesap sahipleri sınırlı şablonlara erişebilir ve en fazla üç projeyi yapabilir.

Faydalı işlevlere tam erişime ihtiyacınız varsa PowerPoint Online veya Google Slaytlar’ı seçebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir