OpenShot Video Editor: Ücretsiz ve Türkçe harika bir video düzenleme programı

OpenShot Video Editor, Windows, Mac ve Linux sistemler için ücretsiz ve Türkçe video düzenleme programıdır. Program birçok farklı video, ses ve resim formatını düzgün şekilde işleme ve düzenleme yeteneğine sahiptir.

OpenShot aktif bir geliştirme aşamasındadır ve zaten güçlü olmasına rağmen ilerleyen zamanlarda daha da güçlenecektir. OpenShot Video Editor’ü, kullanımı ve öğrenilmesi kolay ve şaşırtıcı derecede güçlü bir video düzenleyicisi olarak tasarlanmıştır. Programın en dikkat çeken özelliklerine göz atmak ve programı indirmek için yazımızı okumaya devam edin.

OpenShot Video Editor

Başlangıç olarak, yeni dönüşüm aracı kesinlikle muazzamdır. Videolarınıza çok güzel animasyonları kolayca eklemenizi sağlar. Zaman çizelgesine bir öğeyi (örneğin çocuğunuzun bilardo oynadığı bir resmi) bırakın. Animasyonu başlatmak için zaman çizelgesinde bir nokta seçin, Dönüştürü seçin, ardından görüntüyü WYSIWYG şekilde ayarlayın. Yeniden boyutlandırma / yeniden şekillendirme yapın. Ardından, zaman çizelgesindeki görüntünden başka bir şey yapmasını istediğiniz bir sonraki noktaya gidin ve tekrarlayın.

OpenShot, sizin için bu iki nokta arasındaki tüm kareleri hesaplama ve oluşturma işlemlerini yapacaktır.

Başlık editörü içermektedir

Yeni sürüm ayrıca videoya başlık eklemek için bir yol ekliyor. Yerleşik şablonlardan seçim yapabilirsiniz. Eğlenceli tonlar ve kesinlikle harika görünüyor.

Videolara başlık eklemek için çok kolay yol sağlamaktadır. Hazır şablonlardan kullanabilir ya da kendi şablonlarınızı oluşturarak kolay başlık ekleyebilirsiniz.

Video kesme ve bölümle

Videolardan sevdiğiniz kısımları ayırmak veya istemediğiniz kısımları çıkarmak için kolay ve hızlı bir şekilde kesme özelliğini kullanabilirsiniz. Videoları hızlı bir şekilde kısaltın ve mükemmel anları ortaya çıkarın. Video kesmek için hızlı bir yol arıyorsanız OpenShot bunu sağlayacaktır.

Videolara efekt uygulayın

Telefondan veya kamera makinelerinden çektiğiniz videoların etkileyici gözükmesini sağlamak için video efektlerini kullanabilirsiniz. Video efektleri kullanarak, videolardaki istemediğiniz arka planı kaldırabilir, renkleri ters çevirebilir, video parlaklığını ayarlayabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Videolara efekt vermek için OpenShot iyi bir seçim olabilir.

3D animasyonlar hazırlayın

Videoların canlı gözükmesini sağlamak için 3D animasyon özelliğini kullanabilirsiniz. Kar, lens ışıkları, uçan yazı gibi 3 boyutlu animasyonlu başlıklar ve efektler yapabilirsiniz. Videoların daha farklı gözükmesi için veya sevdiğiniz resim ve videolardan animasyon oluşturmak istiyorsanız yardımcı olacaktır.

Videoyu yavaşlatma veya zaman efekti uygulama

Programın en dikkat çekici özelliklerinden biridir. Genelde Slow Motion özelliği ücretli programlarda bulunmaktadır. Ancak, OpenShot ile video zamanı ile oynayabilir veya kontrol edebilirsiniz. Videoyu ters çevirme, yavaşlatma veya hızlandırma yapmak mümkündür. Videolardaki sevdiğiniz kısımların daha etkileyici gözükmesi için Slow Motion özelliğini kullanarak yavaşlatabilir veya daha hareketli hale getirebilirsiniz. Hazır ayarlardan kullanarak video oynatma hızını ve yönünü değiştirmek mümkündür.

Sonuç olarak;

OpenShot Video Editor, video düzenlemek için en iyi özellikler sağlayan harika bir video editörüdür. Harika videolar hazırlamak veya videolar üzerinde tam kontrol sağlamak için başarılı bir uygulamadır. Çapraz platform desteği sayesinde Windows, Mac ve Linux sistemler üzerinde çalışmaktadır.

OpenShot Video Editor indir

OpenShot Video Editor ücretsiz video düzenleme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7, Mac OS X 10.9 ve üzeri sistemlerle uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan OpenShot Video Editor sürümü indirin.

Windows için OpenShot Video Editor indir (128MB)

Mac OS X için OpenShot Video Editor indir (120MB)

Linux için OpenShot Video Editor indir (138MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir