Outlook için fidye yazılım içeren e-postaları algılama programı

RansomSaver fidye yazılım içeren e-postaları algılayan ve bu zararlı yazılımlara karşı koruma sağlayan Microsoft Outlook için bir eklentidir.

E-postalar, fidye saldırılarının (Ransomware) ana saldırı vektörlerinden biridir. Başka dağıtım yolları olsa da, saldırganların kısa sürede milyonlarca kullanıcıya e-posta gönderebileceği düşünülürse, saldırganlar için e-posta hala karlı bir seçenektir.

RansomSaver yazılımı, e-posta güvenliğiyle ili olarak pek çok bilgisayar kullanıcısının anlamadığı konularda yardımcı olacaktır. Tüm kullanıcılar bağlantılar ve dosya ekleri konusunda çok dikkatli olursa, genel durum bilgisayar güvenliği, saldırıya uğramış hesaplar ve botnet’ler açısından daha parlak olurdu.

RansomSaver

RansomSaver indir

RansomSaver, Microsoft Outlook için eklentidir. Eklenti Outlook 2007’den başlayarak Outlook 2016 ve Office 365 için Outlook da dahil olmak üzere Microsoft Outlook’un 32-bit ve 64-bit sürümleri ile uyumludur. Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 sistemlerle uyumludur.

Uygulama, yüklediğinizde Outlook’a otomatik olarak entegre edildiği anlamına gelen bir Outlook eklentisi olarak yüklenir. Kutunun dışına çıkmaz ve bunun üzerine bir çok seçenek gelir.

Fidye yazılım içeren e-postaları tarama ve silme

Programın ana işlevi, fidye yazılımı taramasıdır. Ransomware ekleri için seçtiğiniz e-postaları denetler ve tüm iletiyi veya yalnızca eki silebilir.

Eklenti e-postaları Outlook’ta silinen öğelerin alt klasörü olarak oluşturduğu RansomSaver adlı özel bir klasöre taşır.

Geliştirici web sitesinde yer alan açıklamadan, eklentinin bir ekin potansiyel olarak kötü amaçlı olup olmayacağını nasıl belirlediği belirsizdir. SSS, RansomSaver’in şüpheli gördüğü uzantıları listeler.

Programın desteklediği seçenekler basittir: ekleri ve / veya e-postaları kaldırmayı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, sonraki Outlook başlatılana kadar tarama işlevini devre dışı bırakabilir ve Outlook’un silinmiş öğeler klasörünü taramayı devre dışı bırakabilirsiniz.

Seçenekler eklentiler araç çubuğundan erişilebilir. Var olan klasörleri tarama yazılımı ekleri için tarama seçenekleri ve olay günlüğüne bir bağlantı bulabilirsiniz.

Eklentinin işlevselliğini vurgulayan kısa bir videoyu izleyebilirsiniz:

Sonuç olarak;

RansomSaver iki temel amaca hizmet eder: E-postaları açtığınızda potansiyel tehditleri tespit etmek ve mevcut tüm e-postaları tehditlere karşı taramak. Deneyimli kullanıcılar en azından kendi sistemlerine gelince çok fazla kullanmazlar, ancak tecrübesiz kullanıcıları cihazlarında dosya ekleri yürütmelerinden koruyabilir.

RansomSaver indir

RansomSaver, Outlook için fidye yazılım içeren e-postaları algılama ve silme eklentisini ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan indirin.

Windows için RansomSaver indir (10MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir