Paint bir Windows Mağaza Uygulaması olarak devam ediyor

Microsoft 2017 güncellemeleri ile Paint programını kaldıracağını daha önce duyurmuştuk. Windows 10 Fall Creators Update ile kaldırılacak özellikler hakkında yazmıştık. 32 yıldır Windows sisteminin en önemli bileşenlerinden birisi olan Paint artık kullanılmayacak. Hatta şuan ki güncellemeleri yüklediğimde Paint artık mevcut değil.

Paint programını kullanmaya devam edebilirsiniz. Web yöneticisi olarak sürekli olarak Paint kullanan birisiyim. Paint’i görev çubuğuna sabitledim. Yanlışlıkla Görev yöneticisinden Paint’i kaldırdım. Paint’i arayıp tekrar Görev Çubuğuna sabitlemek istedim ama bulamadım. Bu benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu, ancak bir resmi sağ tıklayıp birlikte aç üzerinden Paint’te açtım. Görev çubuğu üzerindeki Paint penceresine sağ tıklayıp Görev çubuğuna sabitle dedikten sonra aynı şekilde kullanmaya devam ediyorum. Eğer sizde hala kullanmak istiyorsanız böyle bir şey yapabilirsiniz.

Neyse, söyleyeceklerim bunlar değil. Paint, Windows 10 sistemi ile yeni özellikler ve geliştirmeler ile Paint 3D adını alıyor. Zaten Windows 10 güncellemeleri yaptığınız Paint 3D uygulamasının yüklü olduğunu göreceksiniz. Benim gibi Paint alışkanlığı olan biraz zor alışacağa benziyor ama, etkileyici özellikleri de, insanı heyecanlandırmıyor değil.

Tabii ki, herkes için ücretsiz olmaya devam edecek. İlk kullananlar için önizleme sürümü olarak yayınlanmıştı, ancak şimdi tam bir sürüm olarak kullanılmaktadır. Klasik Paint programına, güncellenmiş bir görünüm, bir sürü yeni fırça ve araç dokusu eklenmiştir. Her açıdan başarılı bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Paint 3D uygulaması (Windows Mağaza)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir