Paint.Net: Photoshop alternatifi ücretsiz resim düzenleme programı

Paint.Net kullanımı kolay ücretsiz fotoğraf düzenleme programıdır. Microsoft Paint’in sadeliği ancak Paint Shop Pro veya Photoshop gibi diğer fotoğraf düzenleme yazılımlarıyla ilişkili karmaşık bir arayüz içermeyen bir program kullanmak isteyen kullanıcılar için ideal bir üründür.

Paint.Net çok temiz ve hoş bir arayüze sahiptir. Gelişmiş resim düzenleme programlarından bulunan pek çok özellikleri içermektedir. Paint.NET katmanlar, sınırsız geri alma, özel efektler ve çok çeşitli yararlı ve güçlü araçlarla desteklenen farklı uygulanabilir tonlardan oluşan oldukça başarılı ve popüler bir ücretsiz resim editörüdür. Program, bulanıklaştırma, netleştirme, kırmızı göz giderme, bozulma, gürültü ve kabartma gibi efektleri ile görüntülerinizi geliştirmenizi sağlar.

Paint.Net ücretsiz resim düzenleme programı

Paint.Net‘in tasarımı basit görünebilir, ancak kullanıcılarına sunmak için birçok araç ve seçenek vardır. Kalite özelliklerinden bazıları katman desteği yanında fotoğraf düzenleme efektleri ve filtreler içerir. Bu seçenekler genellikle daha büyük veya daha pahalı yazılım programları ile bulunur, ancak Paint.Net ile en sevdiğiniz fotoğraflarınızı ek maliyet olmadan iyileştirmek mümkün olacaktır.

Paint.Net: Photoshop alternatifi ücretsiz resim düzenleme programı

Modern bir görüntü düzenleme paketinde gerekli olan araçların hepsiyle doludur. Çalışan bir belgede katman kullanmaya alışmış bir Photoshop kullanıcısıysanız, bu ücretsiz uygulamayı kullanırken hayal kırıklığına uğramayacaksınız, çünkü katmanlar Paint.NET’in temelini oluşturuyor ve belirli katmanlara filtreler ve efektler uyguluyor. Şeffaflık da desteklenmektedir.

Kullanıcılar öğreticiler ile daha kolay bir şekilde hedeflerine ulaşıyor ve sürekli artan eklenti listesi ile programın kullanılabilirliğini artırabilirsiniz.

Photoshop alternatifi başarılı bir uygulamadır

Adobe Photoshop gibi Paint.NET de otomatik düzeyler, kontrast, invert, renk seviyeleri, tonlar, posterize ve diğerleri gibi resimlerinize düzenlemeler uygulayabilir. Açıkça anlaşılacağı üzere Paint.NET, standart Photoshop efektlerini ve ayarlamalarını içermektedir.

Fotoğraf düzenlemek veya Photoshop programlarının temel özelliklerini kullanmak için para harcamak istemiyorsanız, bu ücretsiz resim düzenleme programı sizin için en iyi yardımcı uygulamalardan birisi olacaktır. Yani, anlayacağınız Adobe Photoshop kullanma konusunda profesyonel değilseniz, büyük hedefleriniz yoksa bu program sizin için idealdir.

Paint.Net indir

Paint.Net, Photoshop alternatifi ücretsiz fotoğraf düzenleme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

Paint.Net indir (7 MB)

Paint.Net Türkçe yama dosyasını indirin ve Türkçe yapın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir