Paint özel fırça boyutları nasıl ayarlanır?

Microsoft Paint, Windows’un en eski uygulamalardan biridir. Windows 1.0’dan bu yana Windows’un bir parçası olmuş ve çoğunlukla değişmeden kalmıştır. Yalnızca Windows 10’da, 3D versiyonu eklenmiştir. Orijinal Paint uygulaması yine de var ve Paint 3D uygulamasından ayrıdır. Paint dünyanın en sofistike çizim uygulaması değil, ancak hala bir çok bilgisayar kullanıcısı çizimler ve boyutlandırma yapmak için kullanmaktadır.

MS Paint tüm standartlara göre basit bir uygulamadır. Birkaç seçenek fırçası vardır, ancak bir kesme kullanmadığınız sürece özel fırçalar eklemek veya oluşturmak için hiçbir yol yoktur. Aslında, uygulama fırça aracını yalnızca dört boyutla sınırlandırıyor gibi görünüyor. Gerçekte MS Paint’te özel fırça boyutları elde edebilirsiniz. Kullanıcı arayüzünün sunduğu dört boyutla gerçekten sınırlı değilsiniz.

Bu, MS Paint’te değişken ebat / ağırlıktaki tüm araçlar için geçerlidir. Fırça aracı, kurşun kalem aracı ve silgi aracı için geçerlidir.

Paint’de özel fırça boyutları

Kullanmak istediğiniz aracı seçin. Boyut açılır listesini açın ve yalnızca dört sabit boyut mevcut olduğunu göreceksiniz. Bu kesmek temelde Boyut açılır listesinde gösterilenler ve üstü arasında seçim yapmanızı sağlar. Bu kesmek temelde arasındaki boyutlarını seçmenize olanak sağlar ve yukarıdaki Boyut açılır listesinde göstermektedir.

Bu kesmek için kullanılan üç araçtan birini seçtiğinizden emin olun. İmleç noktanız, aracın geçerli boyutunu / ağırlığını gösterecek şekilde boyutu değiştirir.

Boyutu büyütmek için, Ctrl tuşunu basılı tutun ve Numpad Artı (+) düğmesine basın. Her dokunuş, fırça aracının boyutunu artıracaktır. Boyutu düşürmek için, Ctrl tuşunu basılı tutun ve Numpad eksi (-) düğmesine dokunun.

Boyut noktası referansı yoktur

Paint’in fırça aracı ve diğer araçları ile ilgili sorun, araç boyutlarının boyutlarına sayısal bir değer vermemesi. Standart, Fırça ve metin boyutunu ölçmek için kullandığımız Point yani pt birimi. MS Paint’te punto büyüklüğünü görebilirsiniz ancak fırçalar için değildir. Bu küçük numara MS Paint’te özel bir fırça boyutu ayarlamanıza izin verir, ancak halihazırdaki boyutun ne olduğunu tahmin etmeniz gerekir.

Bir takım için varsayılan boyutlardan birini sıfırlamak veya geri dönmek için Boyut açılır menüsünü açın ve dört boyuttan birini seçin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir