PartitionGuru Free ile Windows 10’da Disk Bölümleri Yönetme

Yeni Windows 10 sistemini koruyorsanız ya da dosyalarınızı ayrı bir bölümde saklamanız için ekstra bir alan açmanız gerekiyorsa, disk bölümleri oluşturma, düzenleme, küçültme veya genişletme için verimli bir disk bölüm yöneticisine ihtiyacınız vardır.

Eassos yazılım şirketi tarafından ücretsiz olarak sunulan PartitionGuru Free, disk bölümleri ile ilgili tüm işlemleri yapmak için kullanılan bir disk bölüm yöneticisidir. Veri kurtarma, bölüm yönetimi, Windows yedekleme ve geri yükleme için hepsi bir arada çözüm sunan, ücretsiz erişilebilen bir kaç bölüm yöneticisinden biridir.

PartitionGuru Free

Sisteminizin mevcut disk bölümlerini yönetmek için iyi bir yardımcı program olduğunu düşünüyorum. Basit bir bölüm yöneticisinden ziyade, özellikle disklerden veri kurtarmak içinde ekstra işlevsel özellikler içermektedir. Bu sayede, harddisk bölme ve yönetme veya diskten veri kurtarma gibi farklı amaçlar için farklı programlar kullanmak yerine, PartitionGuru Free yazılımını kullanabilirsiniz.

Disk bölümleri ve dosyaları kurtarma

Bölüm Kurtarma ve Dosya Kurtarma seçeneklerini kullanarak, silinmiş, biçimlendirilmiş veya eksik bölümleri ve dosyaları sabit disklerinizden, çıkarılabilir disklerinizden, sanal diskinizden vs. kurtarabilirsiniz. Ayrılmış disk alanından, orijinal dosya adı ve yolu ile erişilemeyen bölümden bile dosyaları kurtarmak mümkündür.

Disk bölümlerini yönetme

Yazılımın ana işlevi budur. Bu, tam bölüm yönetim araçları setiyle birlikte gelen, güvenilir ve çok yönlü bir bölüm yöneticisidir. Bölümler oluşturma, silme, biçimlendirme, gizleme, yeniden boyutlandırma, bölme, genişletme ve küçültme yapabilirsiniz. MBR bölüm tablosu stilini veri kaybına neden olmadan GPT’ye dönüştürebilir veya tersini yapabilirsiniz.

Bölümleri kopyalama ve yedekleme

Bir yedekleme oluşturmak veya beklenmedik kazalara karşı verilerinizi korumak için komple bölümleri ve tüm diskleri kopyalayabilirsiniz. Ayrı bölümleri tam yedekleme ve artımlı yedekleme gibi farklı modlarla görüntü dosyasına yedekleyebilirsiniz. Benzer şekilde, Windows’u yeniden yüklemeden tüm bölümleri veya sabit sürücüleri başka bir diske kopyalayabilirsiniz.

Kısacası, PartitionGuru Free, bölüm yönetimi ile ilgili tüm görevleri yerine getirmek için çok yönlü bir yazılımdır. Buna ek olarak, bölüm kurtarma veya dosya kurtarma gibi ekstra özelliklere de sahip.

PartitionGuru Free

PartitionGuru Free, Windows sistemler için tasarlanmış ücretsiz disk bölüm yöneticisi. Aşağıdaki bağlantıdan programı indirebilirsiniz. Maalesef Türkçe dil desteği yoktur. Windows 32-bit ve 64-bit sistemler için uyum sağlar.

Windows için PartitionGuru Free indir (46 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir