Paylaşılan USB’yi ağ üzerinden uzaktan kullanın

Bir ağ üzerinden esnek USB paylaşımı, aynı ağdaki diğer kişilerin tek bir harici sürücüye uzaktan erişmesini sağlar. Bu, istemci tarafındaki sürücünün tüm içeriğini öykünmeye yardımcı olan, paylaşılan donanım USB aygıtının sanal kopyasını oluşturan yazılım aracılığıyla yapılır. Cihaz, doğrudan aynı ağdaki diğer bilgisayarlara bağlı gibi gözüküyor. Bu yazımızda USB cihazınızı uzaktan kurmak için USB Redirector Cient ile güçlü bir USB depolama aygıtı kurmanıza ve paylaşmanıza yardımcı olacaktır.

USB Redirector Client Free

USB Redirector, paylaşılan USB aygıtlarını bir LAN, WLAN veya İnternet üzerinden uzaktan kullanmak için bilgisayarınıza doğrudan bağlanmış gibi kullanışlı bir yazılımdır. Uygulamanın hafif versiyonu – USB Redirector Client, aygıtları Windows tabanlı bilgisayarlar arasında yönlendirmek için kullanılabilir. Kullanım için tamamen ücretsizdir.

Bu uygulamayı kullanmak için ana bilgisayara USB Redirector yükleyin. Bu bilgisayarda USB sunucusu gibi davranacaktır.

Paylaşılan USB’yi ağ üzerinden uzaktan kullanın

USB aygıtı paylaşıldığında, uzaktaki USB istemcileri tarafından tek tek kullanım için yerel olarak kullanılamayacağını lütfen unutmayın! Cihazı yerel olarak tekrar kullanılabilir yapmak için paylaşın.

İşiniz bittiğinde, USB Redirector istemcisini, USB aygıtlarını uzaktan kullanmanız gereken bir bilgisayara kurun. Bu USB istemciniz olacak.

Şimdi, USB istemcisinden USB sunucusuna veya USB sunucusundan USB istemcisine geri arama bağlantısına doğrudan bir bağlantı kurun.

Ekranda görüntülenen mevcut USB cihazlarının listesinden gerekli olanı seçin ve Connect (Bağlan) düğmesine tıklayın.

Şimdi uzak bir bilgisayarda, USB cihazı ile çalışabilirsiniz.

USB Redirector ile ilgili benzersiz bir özellik, uygulamanın bir arka plan hizmeti olarak çalışmasıdır; bu nedenle, uygulamayı her zaman açık tutmanız gerekmez.

Gerekli tüm seçenekleri ayarladıktan sonra güvenle kapatabilirsiniz. Ayrıca, virüs bulaşmalarına karşı ek önlem olarak, belirli USB cihazlarını Hariç Tutma Listesine (Exclusion List) ekleyebilirsiniz.

USB cihazını 5 adımda yönlendirin:

1. Adım: USB Redirector yükleyin, paylaşmak istediğiniz USB aygıtlarının takılı olduğu bir bilgisayara takın. Bu bilgisayar USB sunucusu gibi davranacaktır.

USB Redirector Client Free indir

USB Redirector Client Free ücretsiz programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista ve XP sistemleri ile uyumludur.

Windows için USB Redirector Client indir (5MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir