PDF’deki URL bağlantıları kaldırma, değiştirme veya düzenleme programı

PDF belgelerinin birçoğu zamanla eskimiş hale gelen URL’ler içerebilir ve bu linkleri kaldırmak veya doğru bağlantılar ile değiştirmek isteyebilirsiniz. Bundan en fazla 10 yıl önceki bir PDF dosyasını ele aldığımızda içeriğindeki linkler artık mevcut olmayan sitelere bağlantılar içerebiliyor. Eski bağlantıları kaldırmak veya diğer bağlantılarla değiştirmek istiyorsanız, genellikle resmi Adobe Acrobat programı ile bunları tek tek düzenlemek gerekir.

Eğer, bir PDF belgesindeki URL bağlantıları toplu olarak düzenlemek isterseniz, ücretsiz PDF Link Editor programını kullanarak zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Bu program, basit ve küçük bir kullanıcı arayüzü ile gelir, toplu iş modunda PDF bağlantılarını hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebilir, değiştirebilir, kaldırabilir ve ayıklayabilirsiniz.

PDF Link Editor ile PDF’deki URL bağlantıları düzenleme

PDF Link Editor penceresinde, PDF dosyası içerisindeki bağlantıları düzenlemeye başlamak için bir veya daha fazla PDF dosyasını açmanız gerekir. PDF dosyası açıldıktan sonra PDF belgesindeki tüm bağlantılar, bağlantının bulunduğu sayfa numarası ile birlikte sıralanır. Listeden bağlantıları seçebilir ve bunları istediğiniz gibi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Bağlantıları silebilir, tüm bağlantıların listesini çıkarabilir veya araç çubuğundaki düğmeleri kullanarak değiştirebilirsiniz.

Açık PDF dosyalarındaki bağlantılar ile çalışırken, PDF Link Editor penceresinin sağ tarafındaki bölmesinde PDF belgesinin önizlemesini görebilirsiniz. Bu, PDF’lerin bağlantıları düzenledikten sonra nasıl olacağını ve tam olarak bir sayfada gömülü olan bu bağlantıları nerede göreceğinizi sağlayacak kadar kolaylaştırıyor.

PDF Link Editor, PDF belgesindeki tüm bağlantıları kaldırmak veya yeni bağlantılarla değiştirmek istiyorsanız, ücretsiz ve zamandan tasarruf sağlayan bir araçtır. Tüm PDF belgeleriyle uyumludur ve arayüzü kullanmak çok kolaydır.

PDF Link Editor indir

PDF Link Editor ücretsiz PDF belgelerindeki URL bağlantıları düzenlemeyi sağlayan program Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan programı indirin.

Windows için PDF Link Editor indir (17 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir