PDF’den PPT’ye (PowerPoint) dönüştürmek için ücretsiz program ve online araçlar

PDF’den PPT’ye dönüştürmek için ücretsiz programları ve online siteleri paylaşıyoruz. Bir PDF dosyanız varsa ve bunu PowerPoint dosyasına çevirmek istiyorsanız bu araçlara göz atmanızı tavsiye ediyorum. PDF’den PPT dosyasına dönüştürdükten sonra Microsoft PowerPoint’te ve diğer herhangi bir PPT görüntüleme programında kolayca dönüştürülen dosyayı açabilirsiniz.

PDF dosyası hem yazı hemde resimli içeriği barındıran ve İnternet üzerinden kullanılan en popüler belge biçimidir. Ancak işimizle alakalı veya öğrencilerinize bir PowerPoint sunumu yapmak istediğinizde PDF dosyasını PPT dosyasına dönüştürmek gerekebilir. Bunun için hem ücretsiz olarak kullanacağınız programı hemde herhangi bir program kurulumu yapmadan online siteleri paylaşmak istedim. Umarım bu yazı sizin için faydalı olur ve sizinde eklemek istediğiniz şeyler varsa yorumlarınızla bize katılabilirsiniz.

PDF’den PPT’ye dönüştürmek için ücretsiz online siteler

Sürekli olarak PDF’den PPT’ye dönüştürme ihtiyacınız yoksa web siteleri tercih edebilirsiniz. Aşağıda paylaşacağımız web siteleri ziyaret ederek kolayca PDF’yi PPT’ye çevirebilirsiniz.

1] Free PDF Converter

Herhangi bir sorun olmadan PDF dosyasının herhangi bir boyutunu dönüştürmeyi sağlayan PDF’den PPT’ye dönüştürmek için ücretsiz bir web uygulamasıdır. Özellik açısından, bu araçta hiçbir kusur yoktur. Aynı anda birden fazla PDF dosyasını dönüştürebilirsiniz, ancak işlemin biraz gecikeceğinin de farkındasınızdır. Ama, bu gecikmeyi ortadan kaldırmak için ücretsiz bir hesap oluşturmanızı tavsiye ediyorlar. Bu aracı kullanmak için, Free PDF Converter web sitesini ziyaret edin, PDF dosyalarınızı seçin ve dönüştürmeyi başlatın. Dönüştürmeden sonra indirme imkanı verecektir.

2] SmallPDF

Herhangi bir sorun olmadan dönüştürme işlemini yapar, ancak Free PDF Converter hizmetine göre sanki biraz daha yavaş. Bu web uygulamasının en iyi yanı, dönüştürülen dosyayı Dropbox’a ve Google Drive’a kaydetme imkanı sağlamasıdır. Ayrıca, diğer hizmetlere göre dönüştürülen dosyayı daha iyi optimize eder. SmallPDF web sitesine gidin, PDF dosyanızı yükleyin ve dönüştürün.

3] Nitro PDF to PPT Converter

Hızlı, kullanışlı ve kullanımı çok kolay olan bir başka ücretsiz PDF’den PPT’ye dönüştürme sitesidir. Bu web uygulamasının tek dezavantajı, web sitesinden dönüştürülen PPT dosyalarını doğrudan indiremezsiniz. Dosya seçme işlemi sırasında, dönüştürülen dosyayı indirmeyi sağlayacak bir bağlantı almak için e-posta girmeniz gerekecek. Nitro PDF to PPT Converter web sitesine gidin ve PDF dosyanızı yüklemek için ‘Select your file’ düğmesine tıklayın. Bunu takiben e-postanızı girin ve ‘Convert Now’ düğmesine tıklayın. Birkaç saniye içinde indirme bağlantısını içeren bir e-posta almanız gerekir.

4] Online2PDF

Bu web hizmeti, PDF’yi PowerPoint 2007-2016 ile uyumlu olan PPTX’e dönüştürebilir. Microsoft PowerPoint’in çok eski bir sürümünü kullanıyorsanız PPT’yi de seçebilirsiniz. Bu aracın avantajı, birden fazla PDF dosyasını aynı anda PPT veya PPTX’e dönüştürme imkanı sağlamasıdır. Ancak, maksimum dosya boyutu 150MB’den düşük olmalı ve tek dosya 100 MB’den fazla olmamalıdır. Bu aracı kullanmak için Online2PDF web sitesini ziyaret edin, dosyanızı yükleyin, istediğiniz biçimi seçin (MS PowerPoint sürümünüze göre) ve ‘Convert’ düğmesine basın.

PDF’den PPT’ye dönüştürmek için ücretsiz program

Sürekli olarak PDF’den PPT’ye dönüştürme yapmak istiyorsanız program kullanmak daha mantıklıdır. Bunun için size daha fazla seçenek sunmak isterdim ama şimdilik sadece bir tane programı paylaşıyorum. Sizinde tavsiyeniz varsa, lütfen yorumlarınızla belirtin.

5] Boxoft Free PDF to PPT

Birkaç dakika içinde PDF dosyalarını PPT’ye dönüştürmenizi sağlayan ücretsiz bir Windows programıdır. Aynı anda birden çok dosyayı dönüştürmek mümkündür. Sadece bu değil, aynı zamanda bir sunucudan veya başka bir yerden bir dizin seçebilirsiniz. Aynı zamanda bir Komut Satırı aracı gibi de çalışabilir. Bu durumda, bunu yapmak için bu seçeneği kullanmanız gerekir. Aksi takdirde Toplu Dönüştürme Modunu kullanabilirsiniz. Bunun için dosyayı / dosyaları seçebilir, yolu kaydedebilir, vb. ve nihayet Dönüştür düğmesine basarak bunun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Boxoft Free PDF to PPT indirebilirsiniz.

Çevrimiçi ve çevrimdışı PDF’yi  PPT’ye dönüştürmek için en iyi araçları paylaşmak istedik.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir