PhotoScape Türkçe İndir – Ücretsiz fotoğraf düzenleme programı

PhotoScape sıra dışı bir arayüze, zengin özelliklere sahip Windows sistemler için ücretsiz ve Türkçe fotoğraf düzenleme programı.

PhotoScape, Photoshop değildir ancak bir çok farklı aracı içinde barındıran harika bir görüntü düzenleyicidir. Meraklılar, sanatçılar ve işletme sahipleri Photoscape’i kullanarak yararlanabilir. Öğrenmesi ve kullanımı çok hızlı ve kolaydır. En iyisi, PhotoScape tamamen ücretsizdir.

Koreli MOOII Tech tarafından geliştirilen PhotoScape, kendisini “kolay ve eğlenceli” bir çözüm olarak tanıtlıyor; bu çözüm, amatör fotoğrafçıların sayısal kameralar veya cep telefonlarında çekilen fotoğrafları, en az karışıklık ya da uzmanlık ihtiyacı ile hızlı ve kolay bir şekilde düzenlemelerine olanak tanıyor.

PhotoScape – Ücretsiz fotoğraf düzenleyici

PhotoScape esas olarak bir fotoğraf editörüdür, ancak gerçekten haklı bir tanımla olmamaktadır. Temel rötuş yapmaktan çok daha fazlası var. Ayrıca bir resim görüntüleyici, toplu düzenleme işlevi, dahili bir ekran yakalama aracı ve herhangi bir görüntüyü hızla canlandırmak için bir dizi filtre ve efekt bulunur.

Bunun üzerine birden fazla görüntüyü bir panoramaya veya kolaja yapıştırabilir, animasyonlu GIF’lerle çalışabilir, RAW görüntüleri dönüştürebilir, slayt gösterileri oluşturabilir ve bir dizi şablonu kullanarak fotoğraf basabilirsiniz ve liste böyle uzar.

PhotoScape yeniden boyutlandırma, renkleri ayarlama ve kırpma gibi ortak fotoğraf görevlerinin hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar. Kullanıcılar ayrıca temel iyileştirmeler yapabilir, slayt gösterileri oluşturabilir ve görüntüleri birleştirebilir veya bölebilir. Hatta bir GIF dosyasını canlandırabilirler.

Sezgisel ve kolay kullanımlı arayüz

Çoğu kullanıcı PhotoScape’in sezgisel arayüzüne çabucak uyum sağlayacak ancak biraz daha fazla yardıma ihtiyacı olanlar veya olasılıklarını biraz daha derinleştirmek isteyenler için ücretsiz bir video öğretici ile birlikte geliyor.

PhotoScape Türkçe İndir - Ücretsiz fotoğraf düzenleme programı
PhotoScape çeşitli düzenleme araçları ile ücretsiz en iyi fotoğraf düzenleme programları arasında yer almaktadır.

PhotoScape, yapacağınız düzenlemelere daha hızlı başlamak için benzersiz bir dairesel menü sunar. Programın Düzenleyici konsolu daha gelişmiş araçlar ve özellikler içerir. Düzenleyici araçları, örneğin geniş kapsamlı filtre araçları, boya, çizme, mozaik ve damga seçenekleri, hatta yüzdeki benlerin ve diğer lekelerin çıkarılması için bir araç sağlayabilir. Diğer araçlara bakacak olursak, ekran yakalama, Raw dönüştürücü, renk toplayıcı, ayırıcı, yeniden adlandırma, birleştirme, boyutlandırma, arka plan ışı düzeltme, renk ve beyaz tonlar için kırmızı göz giderme ve dengeleme ayarlarını içerir.

Yaptığı çizimleri yazdırmak isteyenler için PhotoScape, diğer seçeneklerin yanı sıra kolajlar, çerçeveler, sınırlar, planlayıcılar ve takvimler oluşturmak için şablonlar sunar. Ayrıca, Google’ın ücretsiz Picasa programı gibi, PhotoScape de ailenizin ve arkadaşlarınızın fotoğraflarını gruplamanıza yardımcı olabilecek bir Yüz Arama aracı sunuyor.

Ekstralar araçlar olsa da, PhotoScape’in en iyi özelliği düzenlemedir. Düzenleyici şaşırtıcı derecede güçlü ve tüm seçenekler için iyi etiketli ve açıklayıcı niteliktedir. Bu açık bir şekilde yeni başlayanlara yönelik bir araçtır ve ne olduğunu görmek için çok sayıda filtre ile oynamak için teşvik edilirsiniz.

Programı oluşturan çeşitli bileşenlerden her biri benzer bir görünüm ve hislere sahiptir – neredeyse bir dosya tarayıcısı gibi. Her bir durumda, ekranın solundaki bölmede bir dosya gezgini var, sağda ise düzenleyici, görüntüleyici, dönüştürücü veya kullandığınız her araç yer almaktadır.

Düzenleme özellikleri, çoğu kişiyi programa getirecek unsurlardır ve hayal kırıklığına uğratmaz. Bununla birlikte, birçok uygulamayla kullanılan geleneksel menü ve araç çubuğu tasarım standardını kullanmaz, ayarları ekranın altına taşır.

PhotoScape ücretsiz indir

PhotoScape ücretsiz fotoğraf düzenleme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista ve XP sisstemler ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan PhotoScape indirin.

Windows için PhotoScape indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir