Photoshop olmadan program veya programsız PSD dosyasını açma

Photoshop’unuz yok mu ve meslektaşlarınız bir PSD dosyası mı gönderdi? PC’nizde Adobe Photoshop yüklü olmadığı için PSD dosyalarını nasıl açacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Photoshop kesinlikle piyasadaki en iyi görüntü işlemcisi ve bir sürü resim düzenleme özellikleri içeriyor. Bununla birlikte, PSD dosyalarını açmak ve görüntülerde bir miktar değişiklik yapmak için pahalı yazılımlara yatırım yapmak kesinlikle iyi bir fikir değildir.

PSD dosyasını açma

Artık endişelenmenize gerek yok! Adobe Photoshop‘u bilgisayara yüklemeye gerek kalmadan PSD dosyalarını açmanın bir kaç yolu vardır. Bu araçların çoğunun ücretsiz olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. Böylece, pahalı Photoshop yazılımı için en iyi alternatif uygulamaları da görmüş olursunuz.

Free PSD Viewer ile PSD dosyalarını açma

Free PSD Viewer PSD dosyasını açma programı

Free PSD Viewer tamamen Adobe Photoshop ile oluşturulan PSD dosyalarını açmak için tasarlanmış ücretsiz bir programdır. Kurulumu ve kullanımı çok kolay bu program ile bilgisayarınızdaki tüm .psd dosyalarını görüntülemek mümkün olacak. Photoshop kullanmadan PSD dosyalarını açmak için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz programdır.

Free PSD Viewer indir

Krita programı ile PSD dosyalarını açma

Krita, Photoshop alternatifi olarak kullanabileceğiniz Windows ve Mac sistemler için ücretsiz çizim ve boyama programıdır. Bu program çizim yapmanın yanı sıra PSD dosya desteği vardır. PSD dosyalarını açmak ve düzenlemek için bu ücretsiz programdan yardım alabilirsiniz.

Krita indir

GIMP programı ile PSD dosyalarını açma

GIMP, Windows’da kolayca kullanılabilen ücretsiz bir araçtır. Resim yazarlığı, görüntü kompozisyonu ve fotoğraf rötuşlama gibi kullanışlı özellikler sunar. Boya programının yanı sıra, yetkin bir fotoğraf rötuş aracı olarak da kullanılabilir. Aynı zamanda resim, seri imalat resim oluşturucu ve parti işleme sistemi için bir format dönüştürücü olarak da kullanılabilir. Ayrıca PSD dosyalarını açma ve düzenleme yeteneğine sahiptir.

GIMP indir

Go2Convert ile programsız PSD dosyalarını açma

Go2Convert, PSD dosyasını JPEG gibi görüntülenebilir bir biçime dönüştürmek için kullanılabilecek bir başka ücretsiz resim dönüştürücüdür.

PSD dosyasını görüntülemek için bu web sitesine yükleyin. PSD, DPX, EXR, GIF, JPEG, JPEG-2000, PDF, PhotoCD, PNG, Postscript, SVG ve TIFF de dahil olmak üzere 200’den fazla büyük resim formatını destekler. 50MB boyutunda dosyaları dönüştürebilirsiniz.

Go2Convert çok çeşitli görüntü türleri ile çalışan ücretsiz ve basit bir çevrimiçi görüntü dönüştürücü sitesidir.

PSD Viewer online hizmet ile PSD dosyalarını açma

Ofoct PSD Viewer herhangi bir dönüştürme işlemi yapmadan bilgisayardan veya herhangi bir web siteden URL yapıştırarak PSD dosyalarını görüntülemeyi sağlayan ücretsiz bir hizmettir.

Düşük çözünürlüklü veya yüksek çözünürlüklü olmak üzere isteğe bağlı kalite ayar seçeneği vardır. Varsayılan olarak düşük çözünürlüktür.

Ayrıca PSD görüntü dosyasının bir URL’sini oluşturabilir web sitenize ekleyebilir veya herhangi bir ortamda paylaşabilirsiniz.

Evet program veya programsız PSD dosyalarını açma yollarını gördünüz. Siz hangisini tercih ediyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir